Kotka ze złamaną łapką w DT. Już nie taka dzika.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 15, 2018 17:39 Re: Bezdomna kotka z guzem, pilnie DT! Warszawa i okolice.

Żebym dobrze zrozumiała....1000zł za same badania bez kosztów utrzymania w lecznicy?

Świetniusio. I nie sądzę żebyś była w stanie jej zrobić zdjęcia bo oni nie wpuszczają ludzi do swojego szpitala. Nie dają i koniec.

Zmień proszę tytuł na to że pilnie dla niej potrzebujemy pomocy $ i DT. Nawet na chwilę - 2, 3 tygodnie.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 17:56 Re: Bezdomna kotka z guzem, pilnie DT! Warszawa i okolice.

@Madie
Nie jestem pewna, dzisiaj lekarz z którym rozmawiałam tak wycenił diagnostykę czyli krew, rtg, usg, biopsję. Pobyt w lecznicy to 50zł za dobę, więc chyba nieźle. Ok. 21 zadzwonię po wyniki, powinny już być. Problem jest taki, że mam wrażenie, że lekarz nie słucha co się do niego mówi.
Zmienię zaraz tytuł, spróbuję też poprosić kogoś z recepcji o zrobienie zdjęcia kotce i przysłanie na maila.

@zuza
Nie ma jej na fb, nie mam żadnych zdjęć kotki więc trudno ją tam ogłaszać tylko jako treść, bez wizualizacji.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt cze 15, 2018 17:59 Re: Bezdomna kotka z guzem, pilnie DT! Warszawa i okolice.

Kurcze... może jednak spróbuj zadzwonić na Łabędzią. Tam czasem trudno się dodzwonić, ale dostają kasę od gminy, a przecież kotka z Piaseczna. Najwyżej zabierze się ją z tego mega drogiego weta. Chyba spróbować nie zawadzi?

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Pt cze 15, 2018 18:02 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Spróbuję, próbowałam już wczoraj ale nikt nie odbierał, a że byłam w sytuacji podbramkowej musiałam podjąć jakąś decyzję jak najszybciej. Tylko czy zgodziliby się przyjąć kotkę która spędziła już trochę czasu w innej lecznicy?

Inna sprawa że nie wiem jak temu lekarzowi wyszło 1000zł biorąc pod uwagę że wyliczał mi koszty badań i wyglądały one następująco:
krew - 100zł
rtg - 100zł
usg - 120zł
biopsja - nie wiadomo
Czyżby ta biopsja miała kosztować prawie 700zł? :?
Wiadomo, że wszystkie ceny są w przybliżeniu, ale nie wydaje mi się, żeby rozpiętość była aż taka, żeby rozrosło się to do 1000.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt cze 15, 2018 18:21 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Swietna diagnostycznie i korzystna cenowo aczkolwiek nie calodobowa jest Przychodnia Weterynaryjna przy Krolikarni.
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 18:42 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Zadzwon proszę na te Łabędzią i zobaczymy. Rozumiem potrzebę badań ale powinni się nas każdorazowo o koszty pytać .
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 19:01 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Rudalia, hej, gdyby jutro albo w niedzielę trzeba było przewieźć pacjentkę z Puławskiej na Łabędzią, czy gdzie indziej, to oferujemy się z TŻtem z transportem. Niestety, w poniedziałek wyjeżdżamy :( A i DT nie możemy dać, bo nasza kotka ciężko odchorowuje wszystkich obcych.
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Pt cze 15, 2018 19:02 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Dzwoniłam na Łabędzią, na obydwa numery, nikt nie odbiera. Wczoraj to samo. Spróbuję jeszcze później i jutro.

Mam wyniki krwi, rtg też było robione ale doktor był zajęty, miał oddzwonić więc czekam.
ObrazekObrazekObrazek
Przyznam szczerze, że nic z tego nie rozumiem, mam nadzieję, że rozmowa z lekarzem (oby nastąpiła jak najszybciej) rzuci na to jakieś światło.

Vi, dziękuję, jeśli uda mi się dodzwonić i się zgodzą to zgłoszę się do Ciebie.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt cze 15, 2018 19:10 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Wysłałam Ci numer kom. na priv.
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Pt cze 15, 2018 19:25 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Dzięki :)

Dodzwoniłam się na Łabędzia, jutro spróbuję zadzwonić do gminy, jeśli nie odbiorą to na policję, policja ma numer do kogoś z gminy kto zajmuje się takimi sprawami. Kotka mogłaby wtedy trafić do tej przychodni w Mysiadle. Mogłaby mieć amputację na koszt gminy (jeśli gmina się zgodzi za nią zapłacić), ale co dalej? Czy oni przekazują bezdomne zwierzęta do schroniska? Bo jeśli tak, to byłaby to wciąż wydłużona, ale jednak droga na Paluch.

Puławska jeszcze nie oddzwoniła, chyba zaraz zadzwonię jeszcze raz.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt cze 15, 2018 19:38 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Wiesz, w lecznicy tez nie moze byc w nieskonczonosc. Najpierw martwmy się wyleczeniem jej a potem gdzie ją umieścic. Może jakieś platne DT nawet, zobaczymy. Czasami ktoś nie bierze 2 kota bo go nie stac, mozna wtedy pomoc przy zwirku i karmie etc.

wyniki sa złe ale nie wygladaja tragicznie. Mam nadzieje ze kotka nie bedzie miała przerzutów

ps. jestes bardzo dzielna
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 19:49 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

1000 zł za diagnostykę bezdomnej kotki, bez ścisłej konsultacji wydatków i zaplanowania dalszych działań ze znalazcą - świetne podejście lecznicy :evil:
Do tego 50 zł za każdy dzień i leki, zabiegi. A znalazca kotki traktowany per noga :placz: Płać i płacz.
Absolutnie nie mówię że taka diagnostyka ma być za darmo, ale w przypadku każdego kota, a już bezdomnego szczególnie - wszystko powinno być uzgadniane na spokojnie ze znalazcą, omawiane badania które są wskazane, ich sensowność w takiej kolejności, koszt. Takie podejście jak opisywane - jeży mi włos na karku.

Przy takich wynikach - choć mogą być zafałszowane silnym stanem zapalnym i ogólnym złym stanem kotki - trzeba koniecznie brać pod uwagę hemobartonellozę (i podać jako antybiotyk - jedyny lub w jako drugi - Unidox), FeLV/FIV i przerzuty.
Bardzo nieładny jest stosunek a/g i niskie limfocyty - ale gdy nie wiadomo co kotce w sumie jest to można to zwalić póki co na silny stan zapalny w łapie i sianie bakteriami.
Kotce na pewno trzeba zrobić testy na FeLV i FIV.
Bo jej niewielki wzrost, guz, takie wyniki - mogą być objawami rozbujanej białaczki zakaźnej :(
Niestety - wtedy rośnie ryzyko mięsaka.

Oby to był tylko rozbuchany wrzód :(

Badanie krwi - około 100 - 150 zł zł, RTG - góra 100 zł, testy - niech też będzie 100, usg - 100. Biopsja czy też raczej badanie wycinka bo z takiej rany to lepiej kawałek wyciąć - jest bardziej diagnostyczne - też niech będzie 100 zł.
To wychodzi 500 zł.
Coś mam wrażenie że doktor postanowił z kotki bezdomnej i jej znalazcy zrobić sobie złotą kurę.

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt cze 15, 2018 19:49 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Pytanie jeszcze czy ta kotka nadaje się na domową czy jest dzikuskiem i potrzebuje raczej spokojnej woliery z wejściem do domu. W sumie cieżko ocenić kota w wielkim stresie i bólu...
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 19:51 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Blue, podpisuję się pod wszystkim co napisałaś. Też mam takie przemyslenia.

Zacytuje jeszcze rudalię z 1 wątku "Kotka jest fiv i felv ujemna."
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 19:58 Re: Kotka z guzem, pilnie potrzebne DT i pomoc finansowa!

Jeśli dobrze kojarzę, to weci z Łabędziej często ogłaszają koty do adopcji, więc to nie tak, że chcą wyleczyć i od razu się pozbyć. Tylko to nie jest całodobówka, żeby nie było - są otwarci 7 dni w tygodniu, ale nie non-stop.
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jowitha, magnificent tree, sqoczek i 683 gości