Kotka ze złamaną łapką w DT. Już nie taka dzika.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 20, 2018 17:08 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, potrzebna pomoc finansowa!

rudalia pisze:
egwusia pisze:Rudalia podaj mi nr konta , chciałabym przesłać brakującą stówkę za leczenie uratowanej przez Ciebie Bezy. :ok:

Dziękuję Ci serdecznie, już nie trzeba, mam całą kwotę. Chyba, że chcesz wspomóc Szukam_kotki w dalszym leczeniu Bezy, ale to już nie do mnie :) W każdym razie jestem bardzo wdzięczna za chęć pomocy z Twojej strony :1luvu:


......

Może zmień tytuł . :201461

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3588
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro cze 20, 2018 18:38 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT

Jeżeli kotka nie ma biegunki-niech je tyle ile potrzebuje, najlepiej mokre. Możesz jej dawać surowe mięso-z indyka albo z kurczaka, tylko wprowadzaj stopniowo mięso małymi porcjami. Mokre jak dla małych kociąt-jest bardziej kaloryczne, a ona potrzebuje energii.

Temperamentu kotki nie ocenisz, dopóki nie wyjdzie z klatki i dopóki nie dojdzie do siebie.
Czy po odrobaczaniu wszystko ok? Robali nie widać?
Apetyt kotki wskazuje na jej dobre samopoczucie, jestem dobrej myśli :)
Rana mogła być stara, koty to wytrzymałe zwierzaki.

chemica

 
Posty: 208
Od: Czw lis 29, 2007 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro cze 20, 2018 18:47 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT

Bardzo mi przykro to pisać, ale dziś pojawiło się podejrzenie FIP. Wyniki wykonane na Puławskiej już na to wskazują. Stosunek albuminy/globuliny wynosi 0,3. W brzuchu jest płyn (widoczne na zdjęciu rtg, ale też wyczuwalne). Praktycznie cały brzuch ma wypełniony płynem. Prosiłam o test z płynu, niestety jest tak gęsty, że nie dało się pobrać. Pobrano krew, wyniki będą jutro rano.
Będę wdzięczna za jakieś sugestie, w sumie nie wiem jakie...
Bardzo proszę też, jeżeli ktoś wie, jakie jest ryzyko, że moje koty się zarażą?

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Śro cze 20, 2018 18:55 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT

FIP wysiękowy to wyrok. Zaczekaj do jutra, i zdaj się na dobrego weta, chociaż w zakresie konsultacji.
Koty miejskie, po ciężkich przejściach...miewają dużo problemów zdrowotnych. Jestem z Wami!

chemica

 
Posty: 208
Od: Czw lis 29, 2007 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro cze 20, 2018 18:55 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT

Bardzo przykre wieści. :(
Oby to nie to.

FIP nie jest zaraźliwy.
Nie ma takiej możliwości.
W przeciągu 10 lat odeszły u mnie na FIP 4 tymczasy.
Pozostałe koty, moi rezydenci i inne tymczasy, nie zachorowały.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro cze 20, 2018 19:02 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT

viewtopic.php?f=1&t=185641
Wątek krótki, dlatego wklejam. To już jakaś paranoja z tym FIP-em :evil: Proszę, poczytaj wątek, jest też podlinkowany wątek Misia, którego omal nie uśpiono, bo FIP. Misio jest zdrów. Myślę, że wiele kotów straciło życie z powodu błędnej diagnozy.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro cze 20, 2018 19:11 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT

Biedna Beza. Też teraz czytam ten wątek i łudzę się, że to jednak nie to.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Śro cze 20, 2018 19:19 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT

ewar pisze:https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=185641
Wątek krótki, dlatego wklejam. To już jakaś paranoja z tym FIP-em :evil: Proszę, poczytaj wątek, jest też podlinkowany wątek Misia, którego omal nie uśpiono, bo FIP. Misio jest zdrów. Myślę, że wiele kotów straciło życie z powodu błędnej diagnozy.


z zamiarem takiego wpisu weszłam na wątek

trzustka, wątroba, jelita - tam szukajcie
fip - zostawcie
gdy wyeliminujecie badaniami całą resztę wtedy rozważcie fip

rzucić hasłem jest łatwo i zamyka się wszytsko - z analizą i syntezą włącznie

zrobić porządną diagnozę różnicową - już nieco trudniej :evil:
a przez wykluczenie i rzetelnie .... uuuu wyższa szkoła jazdy dla niektórych

kuriozum, którego byłam swiadkiem, to fip u psa :strach: zdaniem jednego weta
pies nie żyje, bo koleżanka głupsza jest od swojego sandała, a zarozumialsza od ...
w każdym razie pies nie żyje
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Śro cze 20, 2018 19:31 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT. Podejrzenie FIP

Płyn w brzuchu może być od wątroby i innych dysfunkcji przewodu pokarmowego. Podobnie stosunek a/g. Są wyniki kotki do wklejenia? Ona przecież nie wiadomo ile głodowała.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro cze 20, 2018 19:42 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT. Podejrzenie FIP

Płyn tak gęsty że nie można go pobrać punkcją nie sugeruje FIP-owego charakteru. Na szczęście. Chyba że wet nie potrafił tego zrobić i źle się wkłuł - ale załóżmy że to płyn jest bardzo gęsty (to bardzo sugeruje ropne tło).
Kotka od dawna chodziła z rozbabraną raną, zakażoną, rozjątrzoną, z połamanymi kośćmi.
Mogło dojść do zakażenia szpiku i rozwinięcia się ogólnoustrojowej infekcji.
Może też być i tak że kość w łapie uległa złamaniu i się rozbabrała bo jakiś proces nowotworowy się w niej toczył a teraz rozsiał :(
Wodobrzusze to zawsze bardzo poważny objaw :(
Bywa że spowodowany przez rzeczy nieuleczalne :(
Ale bywa objawem, konsekwencją czegoś co da się opanować.

FIP pewnie jest jedną z opcji. Ale ja bym póki co odłożyła to podejrzenie na półkę a nastawiła się na wszechstronne leczenie (także pod kątem infekcji szpiku i ropnego zapalenia otrzewnej) przeciwbakteryjne i diagnostykę pod kątem przerzutów w jamie brzusznej - żeby je wykluczyć.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26


Post » Śro cze 20, 2018 20:08 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT. Podejrzenie FIP

Dlaczego była badana tyroksyna?
Jest baardzo niska, wygląda na to że kotka ma silną niedoczynność tarczycy (choć trzeba by to dokładniej zbadać) - to u kotów bardzo rzadka przypadłość.
Ona ma tarczycę?

Ja bym przy tych wynikach naprawdę podejrzewała dodatkowo zakażenie szpiku ale i hemobartonelozę - jest niedokrwistość, krwinki czerwone są nieprawidłowe w stopniu znacznym. Na pewno kotka powinna dostawać witaminę B12 w iniekcji.
Trzeba też wziąć pod uwagę ołowicę - kotka ma dwa ołowiane ciała obce w sobie :(
Nie widać na jej zębach lub dziąsłach takiego szarego paska?
Ołów uszkadza czerwone krwinki, uszkadza też tarczycę. Inne objawy zależą od osobniczej wrażliwości kota, od tego gdzie ołów się skumuluje.
Ołowica u młodego kota może spowodować nieprawidłową budowę kości i ich kruchość - bo ołów odkłada się w kościach w miejsce wapnia.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro cze 20, 2018 20:13 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT. Podejrzenie FIP

Wg wyników ma podwyższone leukocyty ale chyba nie aż tak, żeby wskazywało na ogólną infekcję? Wskaźniki wątrobowe w normie. Badania wykonywano 2 dnia, więc chyba jeszcze leki nie mogły ich zafałszować. Przed badaniem podano Cepetor, Butomidor, Bioketan, Convenia.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Śro cze 20, 2018 20:25 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT. Podejrzenie FIP

Szukam_kotki pisze:Wg wyników ma podwyższone leukocyty ale chyba nie aż tak, żeby wskazywało na ogólną infekcję?


Nie da się tego tak ocenić z marszu. Kot może mieć bardzo silną infekcję i leukocyty obniżone.
Może też być tak że coś powoduje u niego przewlekłą leukopenię (niedobory, jakaś choroba przewlekła) a obecny wynik to maksimum tego co może z siebie dać organizm przy infekcji.

No, koteczka na pewno jest bardzo, bardzo chora.
Wodobrzusze zawsze oznacza stan zagrożenia życia.
Infekcja bakteryjna to byłoby najlepsze co mogłoby się jej przydarzyć przy takich objawach :(

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro cze 20, 2018 20:38 Re: Kotka ze złamaniem otwartym, w DT. Podejrzenie FIP

Gdyby to był kot domowy, to można by było taką diagnostykę wdrożyć. Ale to jest dzika kotka, która ma cały brzuch płynu. Pozostałe kwestie można by było diagnozować, o ile udałoby się opanować te najważniejsze. Zarówno nowotwór jak FIP nie są realnie uleczalne w tym wypadku. Jedynie infekcję rozumiem z tego można leczyć antybiotykiem? Czy uważasz, że powinna dostawać jakiś dodatkowy antybiotyk? (dostała convenie i 2 dni linco-spectin, nie wiem z jakiej przyczyny i czemu tylko 2 dni).

Możemy sobie gdybać co kotu dolega, ale ja jutro muszę jakąś decyzję podąć, biorąc pod uwagę zarówno obecny stan kotki, wyniki badania krwi, fundusze, rokowania i zdrowie moich kotów. Uważam na higienę, ale nie jestem w stanie cała się zdezynfekować po wyjściu z łazienki.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: JustinModia, kasiek1510 i 415 gości