Kotka ze złamaną łapką w DT. Już nie taka dzika.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 21, 2018 16:34 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Napisz dane do przelewu. 50,00 zl. deklaruję.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw cze 21, 2018 16:48 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Dzięki dziewczyny! Wieczorem napiszę PW, proszę jeszcze o info co można zrobić na cito dziś? Jakieś pomysły. Bo płyn dopiero jutro. Jest jeszcze pobrana krew z wczoraj, czy można ją do czegoś wykorzystać?

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw cze 21, 2018 16:49 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Trzustkę miała zbadaną?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14679
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw cze 21, 2018 16:54 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

czyli amylaza/lipaza, czy coś innego? Nie widzę, żeby była badana.
Co z tą tarczycą zrobić? Bo tyroksynę ma poniżej normy (0,5 przy normie 1-3).

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw cze 21, 2018 17:05 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Ten śrut jest do pilnej konsultacji i wyjęcia. A w tym stanie nie jest to proste.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14679
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw cze 21, 2018 17:09 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Śrut nie jest otorbiony, ale potrzebna byłaby sedacja, a nie wiem, czy teraz to dobry pomysł?

Jeszcze mam pytanie do płynu. Czy pobranie oznacza spuszczenie tego płynu też, żeby go nie było? Czy nie zawsze się spuszcza płyn?

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw cze 21, 2018 17:52 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Podeślij dane do przelewu, coś tam wyskrobię!

Ja bym to USG zrobiła, ale, kurczę, nie jestem wetem, więc nie będę zgadywać :( Jak pisałam wcześniej, można to zrobić u Czubaja, w Animalu. Jest naprawdę okej. Tylko dzisiaj ma zapisy. I dzisiaj jest też u nich Zlot, która jest naprawdę super, ale zapisywać trzeba się do niej z wyprzedzeniem, nie wiem, czy w ogóle byłaby jakakolwiek szansa się tam wbić. I czy bierzesz pod uwagę dymanie z dziką kotką na Ursynów.

Szukam_kotki, jeśli masz konto na FB, to mogę Ci na prv polecić ogarniętą grupę, w której jest kilkoro wetów. Nie dlatego, że forum jest be, tylko dlatego, że czasem na FB jest po prostu szybciej, no i burza mózgów się czasem przydaje.
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Czw cze 21, 2018 18:41 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Można robić mnóstwo badań i nic z nich nie będzie wynikało. Musi być dobry wet, diagnosta, który potrafi właściwie wyniki odczytać.Bardzo przydaje się i intuicja, podobnie jest w przypadku ludzi.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 21, 2018 19:15 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Poproszę dane do przelewu. Stówka czeka :D

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3581
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Czw cze 21, 2018 19:40 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Jak na razie trzeba pobrać płyn i sprawdzić co to jest. USG obecnie można zrobić, ale to kolejna sedacja, a co gorsza, płynu jest tak dużo, że wg wetki może nie być zbyt wiele widać. Natomiast powtórzyliśmy morfologię i biochemię z wczorajszej krwi (jutro będą wyniki), bo jeszcze zostało w labie i zobaczymy przynajmniej, w którą stronę zmierzamy, to nam też da wgląd jakiś w stan narządów wewnętrznych. Z dotychczasowych wyników nie wygląda, żeby coś było bardzo źle. Wątroba, trzustka wydają się ok. Łapa goi się bardzo ładnie.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw cze 21, 2018 20:05 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Szukam_kotki pisze:czyli amylaza/lipaza, czy coś innego?

Lipaza specyficzna ilościowo oraz badanie TLI.
Zwykła lipaza oraz amylaza nie są miarodajne.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10663
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw cze 21, 2018 20:58 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Jak nic nie wyjdzie z tych badań, to ja bym w ciemno wdrożyła leczenie na hemobartonellę ...? Jeszcze wrócę do koronawirusa, mutacji w Fip-a i kota na sterydach .. żeby Cię jeszcze bardziej uspokoić ... Mam koronawirusa, który wyszedł w testach robionych w Idexx - i to właśnie u kota, który od 6 lat jest na sterydach (IBD, a teraz już Triaditis) .. i właśnie 6 lat temu weci lubelscy (kilku) - kazało mi się z Pokerkiem żegnać, bo zostały mu 2-3 tygodnie życia ... Żyje nadal i właśnie poszedł na górę "podrywać" kotki .. śpiewa im serenady, mimo że to kastratki ...
Nie przekreślaj tej koteczki nawet jeżeli wszyscy weci twierdzą, że to koniec ... a ona nadal będzie miała apetyt i nie cierpi ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt cze 22, 2018 13:43 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Jak dzisiaj, co u Was słychać?
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt cze 22, 2018 15:26 Re: Podejrzenie FIP. Potrzebna pomoc finansowa na diagnostyk

Dziwna sprawa. Dziś byłyśmy na pobranie płynu, ale płynu... nie było? W jamie brzusznej ewidentnie coś jest bo nawet widać, że jest powiększony brzuch (wrzucę dziś zdjęcia, które jej zrobiłam, jak leży to nawet na zdjęciu widać powiększony brzuszek). Weterynarzem nie jestem, ale wg mnie to nie jest żaden FIP, bo przy fipie płyn by był i dałoby się go pobrać. Tak czy inaczej, w tej sytuacji należy zrobić USG i zrobię to najszybciej jak się da.

Wyniki krwi jak przyjdą na maila to wkleję. Ogólnie z tego co się dowiedziałam, niektóre rzeczy się polepszyły, inne pogorszyły. Mianowicie pogorszył się stan zapalny. Leukocyty skoczyły do 36. Krwinki czerwone są w normie, hemoglobina bez zmian (niestety ciągle poniżej normy). Obraz czerwonych krwinek się poprawił, mocznik obniżył.
Ze względu na stan zapalny dołączono drugi antybiotyk (nadal jest pod osłoną długo-działającej Conveni). Ze względu na łapę nie można podać sterydu.

Od czasu jak to napisałam przyszły wyniki, zaraz postaram się wszystko zamieścić. Glukoza wyszła 4! Czy to w ogóle jest możliwe?? Update: dzwoniłam zapytać, przy mrożonej krwi tak wychodzi, wynik jest niemiarodajny.
Ostatnio edytowano Pt cze 22, 2018 15:39 przez Szukam_kotki, łącznie edytowano 1 raz

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 204 gości