Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !! W-wa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 10, 2018 11:43 Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !! W-wa

Witam się :)

Jak w tytule czyli: koty gdzieś zapodziały mi strzykawkę od Prilium, przeszukałam wszystko-strzykawka jak kamień w wodę :oops:

dlatego będę bardzo wdzięczna komuś kto podaruje mi swoją,już niepotrzebną.

EmiBell

 
Posty: 20
Od: Czw maja 05, 2016 10:06

Post » Nie cze 10, 2018 14:14 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

A co to za strzykawka? Nie da się jej zastąpić inną?

Bardzo małe objętości, zwykle do 1 ml, można odmierzać insulinówką, tylko trzeba zwrócić uwagę na typ oznaczeń wymalowanych na jej powierzchni - żeby to były ml, a nie jednostki insuliny (chyba), no i czy jest od razu z igłą, czy bez.
Duże objętości -- strzykawkami do cewnika (mają po 50 ml i 100 ml).

Edit, już popatrzyłam w sieci.
Zobacz, może strzykawka TBC (tuberkulinowa) będzie dobra, ona ma skalę w dziesiątych częściach ml i jest bez igły:
https://www.doz.pl/apteka/p12716-Strzyk ... x_13_1_szt

Obrazek
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie cze 10, 2018 14:33 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Problem polega na tym że to nie moje Prilium, a kotka którym się czasowo grzecznościowo zaopiekowałam..
Dlatego zależy mi na tym aby oddać kotka wraz z pełnowartościowym lekiem - ta strzykawka jest do niego dokładnie dopasowana.


(Ja sama potrafię sobie odmierzyć lek do innej strzykawki ale głupio tak oddać komuś rozkompletowany lek ..)

EmiBell

 
Posty: 20
Od: Czw maja 05, 2016 10:06

Post » Nie cze 10, 2018 15:05 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

proszę,może ktoś??

EmiBell

 
Posty: 20
Od: Czw maja 05, 2016 10:06

Post » Nie cze 10, 2018 16:53 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Spróbuj może w aptece zapytać, coś może dosztukują, a nawet być może identyczną strzykawkę dostaniesz? Ja bym się trochę bała brać po innym zwierzaku. Jako właściciel też wolałabym wiedzieć, że strzykawka się zgubiła, przecież to nie koniec świata.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Nie cze 10, 2018 16:58 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Nie wzięłabym strzykawki używanej dla innego zwierzaka.
Są łatwo dostępne insulinówki z podziałka 100 kreseczek na 1 ml.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 18:28 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

szanuję to że ktoś by nie wziął, proszę więc uszanować to że ja bym wzięła.
a wzięłabym bo dla mnie żaden problem strzykawkę wysterylizować-mam sterylizator

dziękuję za wszelkie rady ale nie po rady tu przyszłam.

nadal poszukuję strzykawki od Prilium jeśli ktoś ma niepotrzebną :)

EmiBell

 
Posty: 20
Od: Czw maja 05, 2016 10:06

Post » Pt cze 15, 2018 20:32 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Ja wiem że takich rad nie chcesz - ale sobie pozwolę - strzykawki nie przystosowane do sterylizacji (skuteczna musi być sporo powyżej 100 stopni) zrobione są z plastiku który pod wpływem wysokiej temperatury może przejść pewne przemiany w budowie chemicznej co spowoduje że z każdą dawką leku ciężko chory na serce kot będzie dostawał nie wiadomo co - bo taki plastik może reagować z lekiem obniżając jego skuteczność albo tworząc szkodliwe związki.
Preparaty odkażające także mogą spowodować uszkodzenie plastiku.


Strzykawka się zgubiła - zdarza się.
Trzeba po prostu o tym powiedzieć właścicielowi kota, zastępując ją zamiennikiem - bo zakładam że takowy masz i lek podajesz.
Pewnie że to trudniejsze niż podłożenie załatwionej z netu strzykawki po nieznanym kocie.
Ale jako właściciel kota - milion razy bardziej wolałabym szczerość niż takie działania.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob cze 16, 2018 7:37 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Kazia pisze:Nie wzięłabym strzykawki używanej dla innego zwierzaka.
Są łatwo dostępne insulinówki z podziałka 100 kreseczek na 1 ml.

To nie są insulinowkj tylko ruberkulinowki. Insulinowkj mają podziałkę w jednostkach 4,8
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Sob cze 16, 2018 8:03 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

majencja pisze:
Kazia pisze:Nie wzięłabym strzykawki używanej dla innego zwierzaka.
Są łatwo dostępne insulinówki z podziałka 100 kreseczek na 1 ml.

To nie są insulinowkj tylko ruberkulinowki. Insulinowkj mają podziałkę w jednostkach 4,8
Tak, uświadomiłam to sobie, ale uznałam, że nazwa nie jest tu istotna i już nie będę poprawiać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 16, 2018 12:41 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Istotna ponieważ ktoś pójdzie do apteki kupi insulinówke przyjdzie do domu a tu zonk :mrgreen: nie te jednostki .Nie każdy jest biegły w przeliczaniu :mrgreen:
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Sob cze 16, 2018 19:54 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Taka?
Obrazek

Jeżeli nadal potrzebna, mogę oddać.

Żarłoczny Babon

Avatar użytkownika
 
Posty: 76
Od: Śro lut 25, 2015 14:40

Post » Nie cze 17, 2018 7:53 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

majencja pisze:Istotna ponieważ ktoś pójdzie do apteki kupi insulinówke przyjdzie do domu a tu zonk :mrgreen: nie te jednostki .Nie każdy jest biegły w przeliczaniu :mrgreen:
No to dobrze, że mnie poprawiłaś, masz rację.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 17, 2018 10:41 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Kazia pisze:
majencja pisze:Istotna ponieważ ktoś pójdzie do apteki kupi insulinówke przyjdzie do domu a tu zonk :mrgreen: nie te jednostki .Nie każdy jest biegły w przeliczaniu :mrgreen:
No to dobrze, że mnie poprawiłaś, masz rację.

T :201461 :D
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Nie cze 17, 2018 21:20 Re: Strzykawki od Prilium niepotrzebnej poszukuję pilnie !!

Blue pisze:Ja wiem że takich rad nie chcesz - ale sobie pozwolę - strzykawki nie przystosowane do sterylizacji (skuteczna musi być sporo powyżej 100 stopni) zrobione są z plastiku który pod wpływem wysokiej temperatury może przejść pewne przemiany w budowie chemicznej co spowoduje że z każdą dawką leku ciężko chory na serce kot będzie dostawał nie wiadomo co - bo taki plastik może reagować z lekiem obniżając jego skuteczność albo tworząc szkodliwe związki.
Preparaty odkażające także mogą spowodować uszkodzenie plastiku.


Strzykawka się zgubiła - zdarza się.
Trzeba po prostu o tym powiedzieć właścicielowi kota, zastępując ją zamiennikiem - bo zakładam że takowy masz i lek podajesz.
Pewnie że to trudniejsze niż podłożenie załatwionej z netu strzykawki po nieznanym kocie.
Ale jako właściciel kota - milion razy bardziej wolałabym szczerość niż takie działania.


Nie mówiłam że sterylizuję za pomocą wysokiej temperatury ani też że za pomocą chemii, także spoko.

Nie mam też zamiaru przed nikim ukrywać że koty ją zgubiły-nie moja to wina a takie kocie prawo.
jednak nie stoi to wcale w sprzeczności z tym że chcę oddać oryginalną strzykawkę od Prilium zamiast zamiennika.

Insynuacja że szczerość jest dla mnie trudna jest niegrzeczna - nigdzie nie napisałam że mam zamiar to zataić.

EmiBell

 
Posty: 20
Od: Czw maja 05, 2016 10:06

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArturB, Blue, Google [Bot], jolabuk5, Rafaelblich i 225 gości