KASIA ODESZŁA 6.06.Rak wrócił- moje koty już bezpieczne.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 15, 2018 7:24 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Tak Haniu, ja wiem, ze teraz jest przygotowywana cała procedura terapii, dlatego muszę czekać.
Pani doktor mi o tym mówiła.

Wigilia 2019.... hmmm, jeszcze o tym nie myślę..
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Nie lip 15, 2018 17:11 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

jak jestes w szpitalu to L4 nie dostaniesz jak dopiero po wyjsciu ze szpitala, powinni Ci dac jakies zaswiadczenie zamiast L4, zeby bylo wiadomo, ze masz usprawiedliwiona nieobecnosc.
Nie wiem czemu nie dostalas jeszcze pieniedzy z ZUS-u ale z nimi tak to jest... ech, urzedy....
Jak Kowalski im cos winien jest to ma natychmiast to uregulowac chocby nie wiem co, a jak oni Kowalskiemu to gdzie tam!

Ja sama w zeszlym roku musialam sie przed ZUS-em tlumaczyc z dlugiego L4.

Pierwszy raz w zyciu bylam na dlugim L4 (1,5 m-ca) z powodu skrecenia kolana.
Pierwsze L4 od ortopedy dostalam jakos na 2 tygodnie, potem mialam przyjsc do kontroli... przyszlam, a on mi wystawil jednorazowo L4 na miesiac... (jest przepis, ze jedno L4 na miesiac z gory mozna miec tylko w przypadku ciazy, a tak to nawet jesli potrzebujesz dluzszego to max na 2 tygodnie jedno zaswiadczenie, potem znow kolejne... i tak do konca, kiedy jest potrzebne. Ja o tym przepisie wlasnie dowiedzialam sie dopiero jak dostalam wezwanie z ZUS-u na kontrole...)
Nigdy tyle nie bylam na zwolnieniu, wsciekla bylam, ze tyle musze w domu siedziec, chcialam do pracy wrocic... Ja moglam nie wiedziec, ze nie powinien mi lekarz dac takiego dlugiego jednorazowego zwolnienia, ale ze lekarz taki zakrecony...? To on, kur...a nie wiedzial co i z jakiego powodu wystawia? No ale to JA musialam sie stawic na kontrole i sie tlumaczyc, dlaczego lekarz mi takie dlugie L4 wystawil...

ktos inny zawali sprawe a ty, Kowalski z tego sie tlumacz... typowe w naszym kraju ;)
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Nie lip 15, 2018 17:20 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Kociaro- żaden szanujący się lekarz nie idzie pracować do ZUS jako orzecznik :twisted: Nie ma czegoś takiego że jest ograniczenie czasowe w L4- swoją drogą już od lat nie ma L4 tylko druk ZUS ZLA. Mogę wystawić nawet na 2 miesiące jak chcę skoro uznam ,że taka potrzeba. Teraz jest debilna mania kontroli zasadności zwolnienia czy pacjent i lekarz nie naciągają i najczęściej dotyczy to pacjentów.....w gipsie albo po operacjach, ponieważ tylko dłuższe daje taką możliwość. Trzeba jechać do ZUS udowadniać ,że jest się chorym. Dlatego wprowadzono elektroniczne żeby można było kontrolować tych z krótszym zwolnieniem bo przy papierowych wystawianych na krótko nie dali rady :mrgreen: a te moga być ewentualnie ,,naciągane"
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Nie lip 15, 2018 17:53 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Pozostaje tylko czekać, bo cóż innego można zrobić?
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pon lip 16, 2018 11:07 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Majencjo jestem Ci niewyobrażalnie wdzięczna!!!!!!!!!

Lucynko-CoToMa dopiero dzisiaj siostra przywiozła mi paczkę od Ciebie-osłupiałam-to ogromna paka, a nie paczka-dziękuję Ci bardzo!
Fakturę wyślę poleconym!
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pon lip 16, 2018 11:32 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Kociara82 pisze:jak jestes w szpitalu to L4 nie dostaniesz jak dopiero po wyjsciu ze szpitala, powinni Ci dac jakies zaswiadczenie zamiast L4, zeby bylo wiadomo, ze masz usprawiedliwiona nieobecnosc.
Nie wiem czemu nie dostalas jeszcze pieniedzy z ZUS-u ale z nimi tak to jest... ech, urzedy....
Jak Kowalski im cos winien jest to ma natychmiast to uregulowac chocby nie wiem co, a jak oni Kowalskiemu to gdzie tam!

Ja sama w zeszlym roku musialam sie przed ZUS-em tlumaczyc z dlugiego L4.

Pierwszy raz w zyciu bylam na dlugim L4 (1,5 m-ca) z powodu skrecenia kolana.
Pierwsze L4 od ortopedy dostalam jakos na 2 tygodnie, potem mialam przyjsc do kontroli... przyszlam, a on mi wystawil jednorazowo L4 na miesiac... (jest przepis, ze jedno L4 na miesiac z gory mozna miec tylko w przypadku ciazy, a tak to nawet jesli potrzebujesz dluzszego to max na 2 tygodnie jedno zaswiadczenie, potem znow kolejne... i tak do konca, kiedy jest potrzebne. Ja o tym przepisie wlasnie dowiedzialam sie dopiero jak dostalam wezwanie z ZUS-u na kontrole...)
Nigdy tyle nie bylam na zwolnieniu, wsciekla bylam, ze tyle musze w domu siedziec, chcialam do pracy wrocic... Ja moglam nie wiedziec, ze nie powinien mi lekarz dac takiego dlugiego jednorazowego zwolnienia, ale ze lekarz taki zakrecony...? To on, kur...a nie wiedzial co i z jakiego powodu wystawia? No ale to JA musialam sie stawic na kontrole i sie tlumaczyc, dlaczego lekarz mi takie dlugie L4 wystawil...

ktos inny zawali sprawe a ty, Kowalski z tego sie tlumacz... typowe w naszym kraju ;)

Będąc na zwolnieniu "na kręgosłup" prawdziwym i dla mnie bolesnym doświadczeniu ZUS wzywał mnie co wystawienie nowego. Byłam ponad pół roku. Ortopeda ma prawo wystawic zwolnienie dłuższe niz miesiąc i ja takie dostawałam. Tak samo onkolog i inni specjaliści. Tylko potrzeba kontroli ograniczała moje zwolnienia do określonych dni. Musiałam z badaniami przyjśc i wziać kolejne skierowania. ZUS nigdy mi nie przepuścił.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 16, 2018 11:34 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

To chore jest po prostu! :(
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pon lip 16, 2018 11:41 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

kropkaXL pisze:To chore jest po prostu! :(

Nauczyłam sie jednego. Brałam po każdej wizycie ksera opisów i badań jakie mi robili. Wszystko brałam. Niby ZUS bierze od Poradni kartę pacjenta ale swoje to swoje. Miałam mądrego lekarza co wszystko opisywał w karcie tak,że przyczepić się trudno było. Choć byli i tacy. Co moje dolegliwości ,widoczne gołym okiem min na rezonansach... , to kwestionowali. Okropne przeżycie. Byłam tyle razy ,że patrząc na nr pokoju widoczny na wezwaniu, wiedziałam co mnie czeka. Raz tylko trafiłam do onkologa. Z nim obyło sie bez głupich gadek. Jeszcze mi dał skierowanie na badania dodatkowe jakie muszę zrobić.
Nasłuchałam sie historii od ludzi okropnych. Jeżdżą z zaskozcenia po domach, sprawdzają po szpitalach czy faktycznie leżysz, sanatoriach czy jesteś na turnusie... Sprawdzają wpisy na fejsie i innych portalach społecznościowych. Zrobiła się pełna iwigilacja.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 16, 2018 11:44 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Na szczęście ja prawie cały czas w domu, poza czasem, gdy do sklepu muszę wyjść, albo do apteki, albo do lekarza.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pon lip 16, 2018 12:40 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Dlatego pisalam że żaden szanujący sie lekarz nie pójdzie pracować jako orzecznik do ZUS. U nas są ogłoszenia chętnych nie ma... To są ludzie sfrustrowani i niedowartosciowani których rola jest podważanie kompetencji innych lekarzy. Koleżanka kiedyś poszła na orzecznika była ludzka to się ja pozbyli
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Pon lip 16, 2018 12:50 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Straszne!
Księgowa wreszcie dodzwoniła się do Zus
Wszystko zatwierdzone, prześlą zasiłek w ....piątek, bo oni w piątki wysylają.
Księgowa tłumaczyła, że to jednoosobowa działalność, że osoba samotna, że chorując nie ma przychodu, a opłata zus mimo tego, ale co to ich obchodzi....
Mam nadzieję, że potem to już płynniej będzie.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pon lip 16, 2018 13:57 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Kociara82 pisze:....
Pierwszy raz w zyciu bylam na dlugim L4 (1,5 m-ca) z powodu skrecenia kolana.
Pierwsze L4 od ortopedy dostalam jakos na 2 tygodnie, potem mialam przyjsc do kontroli... przyszlam, a on mi wystawil jednorazowo L4 na miesiac... (jest przepis, ze jedno L4 na miesiac z gory mozna miec tylko w przypadku ciazy, a tak to nawet jesli potrzebujesz dluzszego to max na 2 tygodnie jedno zaswiadczenie, potem znow kolejne... i tak do konca, kiedy jest potrzebne. Ja o tym przepisie wlasnie dowiedzialam sie dopiero jak dostalam wezwanie z ZUS-u na kontrole...



Nieprawda
Ja w zeszłym roku, w wigilię przecięłam sobie dwa ścięgna prostowniki u prawej dłoni. Pierwsze zwolnienie , dwutygodniowe, do terminu zdjęcia szwów dostałam. Następne "jednorazowe" na na dwa miechy. Żadnej kontroli, żadnych problemów z ZUS. Ostatnie zwolnienie miałam jeszcze na dwa tygodnie. Więc można.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pon lip 16, 2018 14:11 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Oczywiście, że nieprawda, ja mam drugie po kolei zwolnienie na 30 dni.
A co do kontroli, to różnie bywa.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto lip 17, 2018 12:00 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Sprawdziłam konto, a tam nowe wpłaty, dziękuję :201494
Szalony Kot pisze:Fundusz "awaryjny" - na nagłe wydatki wet, na paliwo do specjalistycznych wetowskich gabinetów, na żwir czy jedzonko w cienkim finansowo czasie...:
Wpływy od 15.06 do 17.07:
50 pln - Bazyliszkowa
30 pln - Alienor
30 pln - od Pomagacza, który prosi o anonimowość
30 pln - Kazia
50 pln - Majencja
20 pln - ASK@
100 pln - Betaka
30 pln - Puszatek
50 pln - MM93
50 pln - Kotwkratke
40 pln - BONOBono
100 pln - Kwinta
35 pln - od milena88 za bazarek czarno-czarni
25 pln - Szalony Kot
300 pln - Zuzia96 z bazarku
25 pln - z bazarku kosmetycznego od Kociara82
15 pln - mir.ka
20 pln - puszatek
10 pln - Casica
ŁĄCZNIE: 1010 pln

Wydatki:
200 pln - dla Julki w nowym DT u Ireny

W FUNDUSZU: 810 pln

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto lip 17, 2018 13:34 Re: Mam raka -chcę wygrać!!!!!!

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim!!! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Oby kociaste nie chorowały i nie dawały powodów do niepokoju!!!!
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 151 gości