szczepienia- terminarz

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 01, 2018 11:49 szczepienia- terminarz

Ok. 1,5 miesiąca temu zgarnęłam z ulicy koteczkę. Już dawno na nią "polowałam". Czarna bidulka, ok. roku, uszkodzone jedno oczko, chudziutka i wyliniała, strasznie strachliwa. Złapana na klatkę łapkę w sama porę, bo już kocurzyska kręciły się koło niej, a ona dzielnie odpierała ataki. Pierwsze badanie u weta musiało być pod lekką narkozą. Oczko jest uszkodzone mechanicznie, błonka będzie się zmniejszała, jednakże blizna na oczku zostanie. Kotka została od razu odrobaczona i odpchlona. Konieczny był też antybiotyk. Obecnie jest już po sterylce. Trochę trwało oswajanie i dziś już mogliśmy w miarę spokojnie udać się do weta na pierwsze szczepienie. I tu mam pytanie: czy wystarczy jedna dawka szczepionki w tym wieku, czy dawkę trzeba powtórzyć za miesiąc? Pytam, bo co wet to inna opinia.
Obrazek

pierwsze dni w domu
Obrazek

po jakimś czasie.


Teraz już bawi się w najlepsze z kotami i psami. Trochę jeszcze nie ufa człowiekowi, ale w domu czuje się świetnie.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pt cze 01, 2018 14:35 Re: szczepienia- terminarz

Ja szczepię tylko raz, kotka jest dorosła, nie kociak.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 01, 2018 16:52 Re: szczepienia- terminarz

Tak też zrobię. Koteczka średnio znosi jakiekolwiek zmiany wokół siebie. Szybciutko przestawiła się z ulicznego życia na domowe pielesze i nie lubi zmian. Jest kotką niewychodzącą, jak zresztą pozostałe moje koty. Wizyta u weta, poprzedzona pakowaniem do transporterka niekoniecznie jej pasuje. Dzięki za głos w sprawie.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982 i 263 gości