Koci kaskader na trzech łapach - inteweniowac?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 30, 2018 14:49 Koci kaskader na trzech łapach - inteweniowac?

Czy kot może sam sie uszkodzić w domu? Ostatnio moja trójłapna koteczka przechodzi samą siebie. Zawsze była nieustraszona, nawet troszke za bardzo jak na kota któremu już raz duża krzywda sie stała, ale trzymała sie w swoich skokach i podbojach mieszkania na poziomie parapetów, góra baru kuchennego (drapaka nie licze bo tam w około miękko i kanapy więc tam było bezpiecznie). Ostatnio jednak "pozazdrościła" swojej kociej przybranej siostrze i zaczeła mi wskakiwać na regały jeden wysokosci 1,5 m drugi 1,8 m! I to że tam wskakuje to żaden problem, gorzej, że później musi stamtąd zejść, a to najczęściej odbywa sie skokiem na podłogę, raz skoczyła na stojacy obok karton z ksiażkami i przywaliła w niego tułowiem, bo tylne łapy wyladowały na kartonie, a przednia już poza :( Zazwyczaj skacze na wszystkie trzy łapy na raz, na podłoge, na podłodze panele i zawsze tak łupie, że mnie ciarki przechodzą. I teraz nie wiem co robić, rozkładać coś miękkiego, przystawić fotel czy coś innego, żeby mogła na niego zeskakiwać. Nie chce blokować wskakiwania jej na te regały, bo widze że bardzo jej sie to podoba. Z drugiej strony martwie sie o jej łapy, zwłaszcza przednią, jedną która została, żeby jej zwyczajnie nie uszkodziła. Martwie się też, że wskakując nie doskoczy, a jedną łapą przednią sie nie wyratuje i też może ją uszkodzić . Macie doświadczenie z takim niepełnosprawnym kotem, czy kot w ogóle sam może sobie zrobić krzywde w domu ?

Dualishe

 
Posty: 103
Od: Pon sie 15, 2016 22:08

Post » Śro maja 30, 2018 17:30 Re: Koci kaskader na trzech łapach - inteweniowac?

Są dwa sposoby. Albo zastawiamy górne regały przedmiotami tak, aby żaden kot tam nie wskoczył (ja tak mam pozastawiane), albo trzeba zapewnić kotu bezpieczne zejście np. w postaci fotela. Nie ma co liczyć na szczęście, sporo kotów przy zeskoku/upadku łamie łapy.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro maja 30, 2018 21:33 Re: Koci kaskader na trzech łapach - inteweniowac?

Ja też mam ADHD na trzech łapkach. Mirmił kocha wskakiwanie wszędzie, gdzie się da i nie da. Uwielbia górne szafki w kuchni. Zrobiliśmy jej drogę na górę i na dół tak, żeby było to bezpieczne dla niej. (piszę dla niej bo to kotka o imieniu Mirmił) Możecie koło regałów do ściany przymocować półki tak, żeby kicia miała ułatwione wskakiwanie i zeskakiwanie. Z kocią ciekawością i naturą nie wygrasz - trzeba siebie i mieszkanie dostosować.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Clarazkarar, DavidoosKax, masseur, nadina, Sherinkatab i 238 gości