Kanapa spisana na straty?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 21, 2018 19:48 Kanapa spisana na straty?

Cześć wszystkim,

moj sześciomiesięczny kocurek zaczął znaczyć nam teren - szykowaliśmy się do kastracji, był umówiony termin i jak to wżyciu bywa - kot się rozchorował. Maluch ma powiększone węzły chłonne i zapalenie spojówki, więc weterynarz powiedział, że w jego obecnym stanie nie ma mowy o kastracji - co oczywiście rozumiemy i czekamy, aż nasz kochany futrzak wyzdrowieje.

Czytałam już o tylu sposobach pozbywania się zapachu moczu kota, ale w sumie bardzo mało artykułów wspomina o usuwaniu moczu kota niekastrata. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób? Salem sika tylko na jedno miejsce na kanapie i ewentualnie na poduszki, które tam leżą. NIe nadążamy z praniem narzuty i poduszek, a ta zalana część kanapy śmierdzi tak, że mam wrażenie, że nie pozostaje nam nic innego tylko spisać ją na straty, nie wspominając o smrodzie w mieszkaniu (33m2), którego nie możemy w pełni wywietrzyć, bo balkon będzie dopiero zabezpieczany i boimy się go otworzyć, żeby koty nam nie wyskoczyły. Używaliśmy urine off, ale mam wrażenie, że nie działa nam w ogóle. Czytałam, że o ozonowaniu tapicerki (oczywiście już po kastracji kota), ale gdy zadzwoniłam do jednej z firm zajmujących się tym w Toruniu powiedziano mi, że z moczem nie kastrowanego kota może nie być tak łatwo i może wcale nie zniknąć. Miał ktoś z tym jakieś doświadczenia? I czy ma ktoś może jakieś sprawdzone środki (spryskiwacze) które będą malucha odstraszać?

rybakhrhr

 
Posty: 6
Od: Sob lut 10, 2018 14:20

Post » Pon maja 21, 2018 20:34 Re: Kanapa spisana na straty?

Na kanapę póki co połóżcie ceratę albo folię.
Przynajmniej części zapachu można pozbyć się przy pomocy sody oczyszczonej. Trzeba wysypać na kanapę a po kilku godzinach odkurzyć.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon maja 21, 2018 21:02 Re: Kanapa spisana na straty?

Bardzo dobry jest ten środek, choć nie wiem, czy poradzi sobie ze starym moczem niekastrowanego kocurka, niemniej spróbujcie. Prawdopodobnie nie znajdziecie na rynku niczego lepszego.
http://www.voigt.pl/produkt/linia_produ ... _vc_440,19
Można go kupić na allegro. Wypróbowałam wiele tego typu preparatów dostępnych na rynku i ten jest zdecydowanie najlepszy (i najtańszy - litr koncentratu tylko 20 zł). Jest bezpieczny, bo może mieć styczność z powierzchniami mającymi kontakt z żywnością.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23775
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto maja 22, 2018 17:39 Re: Kanapa spisana na straty?

No z moczem niekastrowanego kocura może być ciężko :|. W innym wątku Milva proponowała wspomniane już przez Ciebie ozonowanie zasikanych rzeczy, a ona raczej wie co mówi, bo jako hodowca kotów ma styczność z niekastrowanymi kocurami, ale ozonowanie trochę kosztuje niestety. Może skontaktuj się z Milvą, ona Ci lepiej wyjaśni co i jak.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto maja 22, 2018 18:08 Re: Kanapa spisana na straty?

Ja bym doradziła nową kanapę ;) ozonowanie starej kanapy z jej transportem do firmy ozonującej będzie dość drogie.
Chyba, że macie dokąd się wyprowadzić na dobę lub dwie razem z kotem i roślinami i firma ozonująca może zrobić takie czyszczenie u was w domu. Ale to równie droga impreza. Ewentualnie może uda się wam pożyczyć profesjonalny generator ozonu w waszym mieście od jakiejś osoby?

Ja mieszkam w Poznaniu i czasem wypożyczam swój. ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], indianeczka, Zeeni i 147 gości