operacja kręgosłupa u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 17, 2018 18:10 operacja kręgosłupa u kota

Dzień dobry
jestem tutaj bo szukam kogoś kto ma kota po operacji kręgosłupa.
Mojemu kotu zdiagnozowano tzw syndrom końskiego ogona.
Za około 3 tygodnie ma mieć operację. Za dwa tygodnie mam wizytę u ortopedy, żeby ustalić wszystko i dowiedzieć się co trzeba. Kot na chwilę obecną jest na lekach przeciwbólowych bo już ledwo chodził.
No i byłoby ok, tylko, że ja świruję mocno. Martwię się o moje kocie.
Martwię się najbardziej dlatego, że nie mam pojęcia jak to wygląda po operacji Jedyne co wiem to, że kot zostaje w klinice na jedną lub dwie doby na obserwacji po operacji.
Ale co potem? Będzie sam chodzić dwa dni po operacji? Będę musiała wziąć urlop żeby go niańczyć (nosić do kuwety, karmić, pilnować, żeby sobie nie zrobił krzywdy?)...
Nic nie wiem, więc szukam kogoś kto mógłby mi powiedzieć jak to było z jego kotem po takiej operacji...
zeświruję czekając dwa tygodnie na informacje od lekarza, a nie ma szansy żebym spotkała się z nim wcześniej ...

mariajulia

 
Posty: 2
Od: Czw maja 17, 2018 18:02

Post » Czw maja 17, 2018 21:26 Re: operacja kręgosłupa u kota

Kot po takiej operacji powinien być w klatce wystawowej, żeby mieć ograniczony ruch. Póki masz jeszcze czas, spróbuj gdzieś wypożyczyć.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 18, 2018 6:33 Re: operacja kręgosłupa u kota

Myślę że te wszystkie pytania musisz zadać ortopedzie - bo stan kota po operacji jest bardzo zależny od jego obecnego stanu (nasilenia objawów, ogólnego stanu, wieku, kondycji, wagi), przyczyny pojawienia się zespołu końskiego ogona (czy to zwyrodnienia, uraz, wysoka amputacja ogona czy coś innego) etc.
Ważne są też indywidualne zalecenia lekarskie dla danego kota zależne od przebiegu operacji, rekonwalescencji, doświadczeń chirurga.

Na wszelki wypadek, ponieważ masz czas - to wielki komfort, przygotuj się na trudny okres pooperacyjny - załatw klatkę wystawową (bardzo ułatwi Ci życie), zaopatrz w podkłady, pomyśl nad załatwieniem urlopu, bo nawet jeśli odbarczenie będzie proste i wszystko pójdzie jak po maśle - to trzeba się liczyć z tym że rekonwalescencja będzie trudna początkowo. Absolutnie nie musi - ale lepiej być nastawionym na trudniejszy czas, bo obrzęk pooperacyjny może przejściowo nawet nasilić objawy przedoperacyjne.

W jakim wieku jest kot?
Jakie ma teraz objawy?
Leczenie przeciwbólowe pomaga?
Ma nadwagę?
Co spowodowało problem?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt maja 18, 2018 9:55 Re: operacja kręgosłupa u kota

Kot ma 10 lat, nie ma nadwag nigdy nie miał. Schudł nawet teraz, bo z bólu nie jadł. Leki mu pomagają. Głównym objawem było to, że najpierw przestał wskakiwać na niską sofę, a potem zauważyliśmy chudnięcie i coraz większe problemy ze wstawaniem i chodzeniem. Po lekach jest lepiej. Kot jest bardziej towarzyski, razu sobie z wejściem na niższe meble, je i bawi się, choć wszystko jest mocno ograniczone.
Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z urazami. żadnych kocich wypadków. Ale po rozmowie z ortopedą wyszło na to, że pewnie jest to wada wrodzona, która po latach po prostu mocno się nasiliła. Kot jest znajdą z ulicy, od początku nie było bardzo skoczny. Ale takie koty też bywają. Zawsze był pod opieką lekarzy, od samego początku. Po prostu ta wada nie ujawniła się wcześniej, poza tym wiadomo jakie są koty. Nie pokazują, że boli...
Na szczęście wstępne informacje po TK są takie, że chyba nie ma ucisku na korzenie nerwowe. Zostaję więc tylko poprawienie ułożenia kręgów i stabilizacja. Ale to nie moja działka, od tego mam chirurgów.

mariajulia

 
Posty: 2
Od: Czw maja 17, 2018 18:02

Post » Wto gru 11, 2018 8:55 Re: operacja kręgosłupa u kota

witam, czy mogę prosić o informację jak czuje się kot po operacji?
mam podobny przypadek tj. kot ragdoll Woody prawie 11 lat i również zdiagnozowany koński ogon tyle (+ cukrzyca), że lekarze w kliniki weterynaryjnej w Giszowcu w Katowicach nie chcą go zoperować? nie bo nie, bo się nie operuje - tak ciągle słyszę :( kto będzie mógł mi pomóc? proszę dajcie znać.

patrycja713

 
Posty: 1
Od: Wto gru 11, 2018 8:51

Post » Wto gru 11, 2018 13:21 Re: operacja kręgosłupa u kota

Novak lub Raska, jedź do jednego z nich na konsultację. Najlepsi możliwi specjaliści.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 213 gości