But ochronny na kikuta kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 15, 2018 12:40 But ochronny na kikuta kotki

Witajcie :kotek:
Gienia, koteczka, którą adoptowałyśmy na początku tego roku, jest uroczą trój-i-pół-łapką. Straciła w nieznanych okolicznościach połowę tylnej łapy poniżej stawu skokowego. Ostatnio zaczęła interesować się kikutem, liże go, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was miał podobny problem? Pani Weterynarz widzi dwie opcje: bucik ochronny albo amputacja. Najpierw chciałabym wypróbować ten pierwszy sposób. Może ktoś szył lub kupował taki bucik?
Pozdrawiam :201461
Ostatnio edytowano Wto maja 15, 2018 15:11 przez pajdka, łącznie edytowano 1 raz

pajdka

 
Posty: 8
Od: Śro sty 10, 2018 11:08

Post » Wto maja 15, 2018 13:06 Re: But ochronny na kikuta kotki

Zdrowsza będzie amputacja niż bucik.
ser_Kociątko
 

Post » Wto maja 15, 2018 13:28 Re: But ochronny na kikuta kotki

Ja bym się zainteresowała tym dlaczego kotka liże kikut.
Czy nic się w nim nie dzieje.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto maja 15, 2018 13:44 Re: But ochronny na kikuta kotki

pajdka pisze:Witajcie :kotek:
Gienia, koteczka, którą adoptowałyśmy na początku tego roku, jest uroczą trój-i-pół-łapką. Straciła w nieznanych okolicznościach połowę tylnej łapy poniżej stawu skokowego. Ostatnio zaczęła interesować się kikutem, liże go, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was miał podobny problem? Pani Weterynarz widzi dwie opcje: bucik ochronny albo amputacja. Najpierw chciałabym spróbować ten pierwszy sposób. Może ktoś szył lub kupował taki bucik?
Pozdrawiam :201461

Ja miałam kilka lat temu podobny przypadek. Może nie taki sam, ale mój ówczesny tymczas miał uszkodzoną łapkę (stopę) i ciągle urażał sobie przy chodzeniu. I miałam taki but, weterynarz specjalnie dla niego sprowadził. Według mnie ten but to była całkowita porażka, po 10 minutach but z łapki spadł, kot nie musiał specjalnie przy nim kombinować z próbą zdjęcia, bo nie miało to za bardzo jak się trzymać. Franek miał wątek na forum, poszukam go i podam Ci link, bo tam wstawiałam zdjęcie tego buta ortopedycznego. No chyba że Tobie proponują jakiś inny, może lepszy

Według mnie najlepsza byłaby wysoka amputacja łapki, bo jeżeli kikut jest taki, że kotka może się na nim opierać, to będzie on ciągle narażony na urazy i infekcje.
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto maja 15, 2018 14:08 Re: But ochronny na kikuta kotki

Znalazłam wątek Franusia, na pierwszej stronie jest zdjęcie tego buta
viewtopic.php?f=13&t=153486

(a swoją drogą nie ma to jak dawny fotosik, tyle lat a zdjęcia jeszcze są widoczne :wink: )
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto maja 15, 2018 14:13 Re: But ochronny na kikuta kotki

Kotka może odczuwać ból w tym kikucie ale także ból fantomowy.
Może też na kikucie stawać i podpierając się na nim podrażniać skórę a tym samym mogą tworzyć się na nim rany.
Kotkę powinien zbadać lekarz i postawić diagnozę.
Druga sprawa to kotka powinna mieć amputowaną całą łapkę, o czym już moje poprzedniczki napisały.
Oczywiście zdania mogą być podzielone, bo jeśli zostanie kikut to może być mniejsza zmiana/wygięcie kręgosłupa jak i lepsze balansowanie przy wskakiwaniu na wysokość.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto maja 15, 2018 16:01 Re: But ochronny na kikuta kotki

Anna61 pisze:Kotka może odczuwać ból w tym kikucie ale także ból fantomowy.
Może też na kikucie stawać i podpierając się na nim podrażniać skórę a tym samym mogą tworzyć się na nim rany.
Kotkę powinien zbadać lekarz i postawić diagnozę.


Ja to wiem i to najmniej groźne ewentualności.
Ale nie wiadomo w jakich okolicznościach kotka straciła łapkę - i coś tam może się dziać w kości.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto maja 15, 2018 16:39 Re: But ochronny na kikuta kotki

Blue pisze:Ale nie wiadomo w jakich okolicznościach kotka straciła łapkę - i coś tam może się dziać w kości.

Też o tym pomyślalam :(.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto maja 15, 2018 16:48 Re: But ochronny na kikuta kotki

Blue pisze:
Anna61 pisze:Kotka może odczuwać ból w tym kikucie ale także ból fantomowy.
Może też na kikucie stawać i podpierając się na nim podrażniać skórę a tym samym mogą tworzyć się na nim rany.
Kotkę powinien zbadać lekarz i postawić diagnozę.


Ja to wiem i to najmniej groźne ewentualności.
Ale nie wiadomo w jakich okolicznościach kotka straciła łapkę - i coś tam może się dziać w kości.

To jest oczywiste i dlatego napisałam, że kotkę powinien zbadać lekarz i postawić diagnozę.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt maja 18, 2018 10:04 Re: But ochronny na kikuta kotki

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, podpowiedzi! :kotek:
Łapkę Gieni oglądała i obmacywała dokładnie Pani Weterynarz. Twierdzi, że poza delikatnym otarciem kości nic złego nie widzi, jednak uprzedza o ewentualnej konieczności amputacji. Chce mi się płakać na myśl o bólu i stresie jaki będzie musiała przeżywać Gienia, ale jeśli operacja to lepsze rozwiązanie...
Polecacie zrobić prześwietlenie?
Kotka zaczęła lizać kikuta w tym samym czasie, w którym zaczęła się cała myć (wcześniej robiła to bardzo, bardzo rzadko jak na kota i była naszą małą brudaską, która zamiast siebie myła swoją siostrzyczkę). Zostało sprawdzone, czy nie ma żadnych zmian skórnych, badania krwi (morfologia i biochemia) również są w normie, jej zachowanie się nie zmieniło.

pajdka

 
Posty: 8
Od: Śro sty 10, 2018 11:08

Post » Pon maja 28, 2018 11:10 Re: But ochronny na kikuta kotki

Może skoro mycie nie dotyczy tylko kikuta, to problem jest behawioralny?
Spróbuj obroży z feromonami, a przede wszytkim zastanów się czy nie zadziało się coś, co wywołało u kota stres, jakaś zmiana, zdarzenie?

Osobiście, o ile nie będzie konkretnych wskazań, jestem przeciwna amputacji. Jednak koty które mają kikut lepiej sobie radzą w ruchu i zdecydowanie nie obciążają tak kręgosłupa.
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 10, 2018 11:18 Re: But ochronny na kikuta kotki

Jak Gienia się czuje?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto lip 10, 2018 11:36 Re: But ochronny na kikuta kotki

Tez jestem ciekawa :roll:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 188 gości