Problem z sikaniem na łóżko :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 14, 2018 15:20 Problem z sikaniem na łóżko :(

Witajcie kochani!
W grudniu zaadoptowałam 4miesięcznego wówczas kocurka. Od początku ładnie korzystał z kuwety, żeby szybciej zaaklimatyzował się w nowym domku, postawiłam ją w sypialni (gdzie stoi do dziś). Po ok. 3 miesiącach zaczął znaczyć teren, zwłaszcza upodobał sobie kuchenkę. Stwierdziłam, że to czas na kastrację i po ok. 2 tygodniach wszystko się uspokoiło.
Aż do kwietnia, kiedy przyjechali do nas znajomi i kot czuł się zestresowany. Zaczął podsikiwać na łóżko albo kanapę. Po ich wyjeździe problem nie ustąpił, więc zabraliśmy go do weta (ponoć specjalisty od psów i kotów).Weterynarz stwierdził, że kot jest jak najbardziej zdrowy, piękny i zadbany, kazał podawać przez 10 dni tabletki na uspokojenie. Kocurek jednak nadal sika NA ŁÓŻKO. Średnio co 3-4 dni muszę zmieniać całą pościel, nie nadążam z praniem i czyszczeniem. Nie karcę go nigdy za to, ale jestem już zmęczona :cry: :cry: :cry: Dodam, że od samego początku mruczuś ma ten sam żwirek (silikonowy Tigerino), który zawsze całkowicie akceptował. Kuwety nie przestawiałam, jest kryta ale mimo to dość duża, ściągnięte ma drzwiczki, żeby było mu wygodniej. Kot śpi w tym łóżku, zazwyczaj sika kiedy nikogo nie ma w domu, nigdy nie narobi, gdy ktoś leży w łóżku.

Nie wiem już co robić, proszę o radę

Elferye

 
Posty: 3
Od: Pon maja 14, 2018 15:15

Post » Pon maja 14, 2018 16:28 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

czy kot miał badanie moczu?
ser_Kociątko
 

Post » Pon maja 14, 2018 16:38 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

ser_Kociątko pisze:czy kot miał badanie moczu?


Nie miał niestety

Elferye

 
Posty: 3
Od: Pon maja 14, 2018 15:15

Post » Pon maja 14, 2018 17:26 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

To na jakiej podstawie wet stwierdził że kot jest zdrowy?!
ser_Kociątko
 

Post » Pon maja 14, 2018 17:31 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

ser_Kociątko pisze:To na jakiej podstawie wet stwierdził że kot jest zdrowy?!

Normalnie, obejrzał kota i postawil diagnoze, podważasz autorytet? :twisted:

A na poważnie, Autorko, idź do innego weta, który zrobi kotu badanie (posiew moczu) i dopiero majac wyniki postawi diagnoze. Zajrzyj do podforum o polecanych wetach, tam znajdziesz kogos, kto przyjmuje w Twoim miescie/rejonie i mozna mu powierzyc zwierzaka.

Kot nie sika jak najety od tak sobie, najczesciej ma to podloze chorobowe - chory pecherz/nerki, rzadziej zdarza sie na tle nerwowym.

I wiesz co, odkryj kuwete, to tez moze byc zrodlo problemu, koty wola kuwety niezakryte - wiekszy komfort.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon maja 14, 2018 19:40 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

Jak najbardziej stres mógł wywołać chorobę. Układ moczowy dostaje pierwszy. Wet powinien osądzić zdrowie kota po badaniach a nie wyglądzie. Bo ten dobry wie, że jak kot wygląda na chorego to bywa za późno.Ten dobry też wie, że lanie/ kupkanie kota jest objawem choroby, niedomagan a nie złośliwości.
Zrób kotu badania. Morfologia z biochemia i mocz jeśli uda się złapać. Kot winien być obejrzany od paszczy przez uszu do gruczołów koło odbytowych. I badania.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon maja 14, 2018 21:46 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

Tak jak dziewczyny piszą konieczne jest dokładne przebadanie kota, ze szczególnym uwzględnieniem badania moczu. Najczęstszą przyczyną sikania kota poza kuweta jest choroba.
A z praktycznych porad - dopóki sytuacja się nie unormuje kup dużą folię i przykrywaj łóżko.

Wawe

 
Posty: 9318
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon maja 14, 2018 22:04 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

Żwirek też radzę zmienić. Oprócz tego że silikonowe są najniebezpieczniejsze dla kotów, to jest wiele takich zwierząt, które nie lubią/boją się chrzęstu pod łapami i mogą z czasem przestać korzystać z kuwety. Bo w końcu mają dość.
Ponadto badania - jak radzono wyżej.
Łóżko raz zasikane może być atrakcyjnym obiektem do kolejnego oddawania moczu nawet jeśli zwierzak okaże się zdrowy. Pomaga jedynie ozonowanie. Trzeba jednak pamiętać o zabraniu ludzi, zwierząt i roślin z ozonowanych pomieszczeń, niekiedy nawet na 2 dni. Albo wymiana materaca. Ale to dopiero jak kot będzie zdrowy.
Jakie tabletki kot dostał?
Co dokładnie dostaje kot do jedzenia?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 14, 2018 23:40 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

Muireade pisze:
I wiesz co, odkryj kuwete, to tez moze byc zrodlo problemu, koty wola kuwety niezakryte - wiekszy komfort.


No co Ty, moja do odkrytej zrobi co najwyżej pod osłoną nocy kiedy nikt nie widzi i to tak cichutko (gdzie normalnie w krytej słychać sik na całą okolicę i jeszcze jej ogłaszanie światu, że dwójka będzie). Choćby nie wiadomo jakie ciśnienie było przy innych ludziach w odkrytej nie zrobi. Zależy od kota. Jednemu nie robi większej różnicy jaki żwir i jaka kuweta, ale są takie jak moje, które cenią sobie prywatność i jeszcze wymagania swoje mają.

Chikita

 
Posty: 6400
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto maja 15, 2018 1:04 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

Chikita pisze:
Muireade pisze:
I wiesz co, odkryj kuwete, to tez moze byc zrodlo problemu, koty wola kuwety niezakryte - wiekszy komfort.


No co Ty, moja do odkrytej zrobi co najwyżej pod osłoną nocy kiedy nikt nie widzi i to tak cichutko (gdzie normalnie w krytej słychać sik na całą okolicę i jeszcze jej ogłaszanie światu, że dwójka będzie). Choćby nie wiadomo jakie ciśnienie było przy innych ludziach w odkrytej nie zrobi. Zależy od kota. Jednemu nie robi większej różnicy jaki żwir i jaka kuweta, ale są takie jak moje, które cenią sobie prywatność i jeszcze wymagania swoje mają.



Dobre :D. I jak dobrze,że mój nie jest grymaśny w kuwetkowych tematach. Dzięki za zabawny opis :). Banan na mojej buzi na dobranoc:).
aleksandra&maj
 

Post » Wto maja 15, 2018 5:48 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

Chikita pisze:
Muireade pisze:
I wiesz co, odkryj kuwete, to tez moze byc zrodlo problemu, koty wola kuwety niezakryte - wiekszy komfort.


No co Ty, moja do odkrytej zrobi co najwyżej pod osłoną nocy kiedy nikt nie widzi i to tak cichutko (gdzie normalnie w krytej słychać sik na całą okolicę i jeszcze jej ogłaszanie światu, że dwójka będzie). Choćby nie wiadomo jakie ciśnienie było przy innych ludziach w odkrytej nie zrobi. Zależy od kota. Jednemu nie robi większej różnicy jaki żwir i jaka kuweta, ale są takie jak moje, które cenią sobie prywatność i jeszcze wymagania swoje mają.

No fakt, niekażdy kot chce korzystać z odkrytej kuwety, ale napisałam to, na wypadek, gdyby kot autorki wątku był typem nielubiacym korzystać z zakrytej kuwety :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto maja 15, 2018 18:50 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

A mój nie zrobi do krytej, nawet takiej bez drzwiczek. Miał problemy z sikaniem (bolesne kropelkowanie, sikanie poza kuwetą, na łóżku też) spowodowane stresem, bo wyniki miał w porządku. Tak więc i te dwie przyczyny trzeba brać pod uwagę. Ale przede wszystkim diagnostyka!
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto maja 15, 2018 18:56 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

Stomachari pisze:Żwirek też radzę zmienić. Oprócz tego że silikonowe są najniebezpieczniejsze dla kotów, to jest wiele takich zwierząt, które nie lubią/boją się chrzęstu pod łapami i mogą z czasem przestać korzystać z kuwety. Bo w końcu mają dość.
Ponadto badania - jak radzono wyżej.
Łóżko raz zasikane może być atrakcyjnym obiektem do kolejnego oddawania moczu nawet jeśli zwierzak okaże się zdrowy. Pomaga jedynie ozonowanie. Trzeba jednak pamiętać o zabraniu ludzi, zwierząt i roślin z ozonowanych pomieszczeń, niekiedy nawet na 2 dni. Albo wymiana materaca. Ale to dopiero jak kot będzie zdrowy.
Jakie tabletki kot dostał?
Co dokładnie dostaje kot do jedzenia?

Świetnie sobie z tym radzi ocet.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto maja 15, 2018 19:24 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

haaszek pisze:
Stomachari pisze:Żwirek też radzę zmienić. Oprócz tego że silikonowe są najniebezpieczniejsze dla kotów, to jest wiele takich zwierząt, które nie lubią/boją się chrzęstu pod łapami i mogą z czasem przestać korzystać z kuwety. Bo w końcu mają dość.
Ponadto badania - jak radzono wyżej.
Łóżko raz zasikane może być atrakcyjnym obiektem do kolejnego oddawania moczu nawet jeśli zwierzak okaże się zdrowy. Pomaga jedynie ozonowanie. Trzeba jednak pamiętać o zabraniu ludzi, zwierząt i roślin z ozonowanych pomieszczeń, niekiedy nawet na 2 dni. Albo wymiana materaca. Ale to dopiero jak kot będzie zdrowy.
Jakie tabletki kot dostał?
Co dokładnie dostaje kot do jedzenia?

Świetnie sobie z tym radzi ocet.

Haaszek ma na myśli likwidację zapachu kociego moczu, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości :wink:.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto maja 15, 2018 19:29 Re: Problem z sikaniem na łóżko :(

:ryk: tak, tak!
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości