Potrząsanie Głową

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 13, 2018 14:15 Potrząsanie Głową

Ostatnio zauważyłem, że kot potrząsa głową. Pojechałem do weta, wziął wymaz i nic nie znalazł. Dał jakiś płyn i miałem mu wstrzykiwać do uszu... Podobno w żadnym wypadku to nie jest normalne - naprawdę? No mnie też czasami swędzi ucho i nie idę do lekarza... Uszy ma czyste. Chyba to po prostu oleję, bez przesady... Oczywiście wet chciał żebym wrócił, zrobił kolejne kosztowne badania... Sprawdził wymaz z ucha - nic nie było. Dobrze myślę? Czy robić mu rezonans magnetyczny? ;D

leszek1

 
Posty: 91
Od: Nie sty 22, 2017 11:32

Post » Nie maja 13, 2018 15:38 Re: Potrząsanie Głową

Jakie dokładnie krople miałeś wpuszczać kotu do ucha?

Nie, to nie jest normalne, żeby kot potrząsał głową. U mnie żaden z trzech kotów tak nie robi.
Przyczyn może być kilka: świerzb, zalegająca woskowina (Oticlar mógłby pomóc), alergia, polip, pojedynczy włosek, który przykleił się do ścianki ucha (nie jest łatwo go wypatrzeć. A jeszcze trudniej wyjąć). To był zestaw pospolitych przyczyn. Z rzadszych to pewnie też i guz w czaszce, ale nie zakładajmy najgorszego.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 13, 2018 16:38 Re: Potrząsanie Głową

a mnie często swędzą uszy... podejrzewać guz mózgu? :D

leszek1

 
Posty: 91
Od: Nie sty 22, 2017 11:32

Post » Nie maja 13, 2018 17:09 Re: Potrząsanie Głową

Ale pytałeś kota, czy go swędzi? Jeśli się drapie to nie tylko po to, bo to swędzi ale chce się pozbyć czegoś. Niekoniecznie z ucha, ale z głowy. Kot Ci raczej nie powiedział, że to swędzi ucho. Skoro było czyste, to pewnie problem leży dużo głębiej.
Spróbuj u innego weta jeśli ten jest zbyt drogi. Ja bym się bardziej przyjrzała kotu jednak.

lucy_16

 
Posty: 27
Od: Sob maja 05, 2018 14:13

Post » Nie maja 13, 2018 17:20 Re: Potrząsanie Głową

Przyjrzałabym sie kotu pod katem zapalenia ucha wewnętrznego.
Popatrz na całe zachowanie - czy nie je mniej? nie śpi więcej? nie jest mniej aktywny? nie chwieje się jak chodzi? pozaciskaj go porządnie dookoła ucha, u nasady, w środku ucha, czy nie protestuje? wszelkie odstępstwa od normy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 13, 2018 20:38 Re: Potrząsanie Głową

To też nie jest normalne, żeby człowieka CZĘSTO swędziały uszy. Jeśli nie masz stanu zapalnego, to najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być alergia. I tak, może nie dawać żadnych innych objawów.
Ale, jak wspomniała lucy_16, nie wiesz, czy kota swędzi. Dlatego dla kota wypisałam nie tylko alergię.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 13, 2018 21:11 Re: Potrząsanie Głową

Moja tymczaska potrzasala głową, bo miała polipy w uszach. Zdiagnozowana została dopiero po endoskopii, bo polipy były na samym końcu kanału słuchowego.

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Pon maja 14, 2018 14:20 Re: Potrząsanie Głową

no tylko czasami potrząsa głową, weterynarz zrobił wszystkie badania, zaglądał do ucha... jak to się utrzyma to pewnie jeszcze raz pojadę

leszek1

 
Posty: 91
Od: Nie sty 22, 2017 11:32

Post » Pon maja 14, 2018 14:41 Re: Potrząsanie Głową

Jeżeli robi tak raz na jakiś czas, nie martwiłabym się jednak jeżeli zdarza się to bardzo często i dochodzą do tego inne :objawy" idź jeszcze raz do weterynarza, niech poszuka przyczyny.

kaltka78

 
Posty: 1
Od: Pon maja 14, 2018 14:38

Post » Pon maja 14, 2018 16:27 Re: Potrząsanie Głową

kaltka78 - zdrowy kot nie potrząsa głową nawet raz na jakiś czas. To oznaka co najmniej dyskomfortu, czasem bólu, świądu i innych. Zdrowy kot nie ma powodów potrząsać głową.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 14, 2018 16:36 Re: Potrząsanie Głową

dzisiaj nie potrząsa... ja zauważę parę razy w tym tygodniu lęcę do weta... mój ojciec bagatelizuje to, a sam biega do lekarza jak mu pryszcz na dupie wyskoczy... także poczekam z tydzień... na razie leży sobie na drapaku i obserwuje świat...

leszek1

 
Posty: 91
Od: Nie sty 22, 2017 11:32

Post » Pon maja 14, 2018 23:12 Re: Potrząsanie Głową

Moja Balbisia potrząsała główką od czasu do czasu też, ucho przebadane na wylot i nic. Ale okazała się nadczynność tarczycy. Przy okazji badań krwi sprawdź parametry tarczycowe.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon maja 14, 2018 23:34 Re: Potrząsanie Głową

jak kot raz na jakiś czas potrząśnie glową czy sięgnie łapą do ucha -ok.Jak się powtarza - do weta.Aktualnie przerabiamy leczenie zespołu przedsionkowego w następstwie zapalenia ucha środkowego i perforacji błony bębenkowej.
Pamiętaj - koty to są twarde bestie, one nie pokazują, że coś je boli. Jak już zauważysz ból u kota,to znaczy, że jest bardzo źle.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15025
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 15, 2018 6:57 Re: Potrząsanie Głową

No to, teraz już wiem do czego "piłeś" w wątku mokrej karmy, a szczerze nie skumałam o co ci chodzi z tym guzem mózgu :mrgreen:

Moja potrząsała głową, wet wychodził z siebie aż znalazł się winowajca! Jeden jedyny włosek z podszerstka Marleya wpadł jej do ucha...dziad przykleił się tak głęboko, że ni cholery nie szło go znaleźć, biedulke pewnie szlag trafiał.
Skąd wiem że marleya? Bo tylko on ma podszerstek dwukolorowy szaro biały (pies czarny jak smoła) :mrgreen:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 192 gości