Kamienie nerkowe (szczawianowe)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 12, 2018 14:56 Kamienie nerkowe (szczawianowe)

Pisalam juz w watku kotow nerkowych, ale moze tu wiecej osob zaglada...
viewtopic.php?f=36&t=158590&start=4605#p11997265
Prosze zerknijcie i poradźcie cos.

Kate23

 
Posty: 837
Od: Sob wrz 13, 2003 15:05
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob maja 12, 2018 20:40 Re: Kamienie nerkowe (szczawianowe)

Poradzono mi pewien preparat z chińskich ziół. Ja nie jestem przekonana do pomysłu, boję się zaryzykować, zwłaszcza że u mojego tymczaska problemem są struwity a preparat działa przede wszystkim na oksalaty (czyli dla Twojego kota jak znalazł). Przekazuję informację dalej, ale nie namawiam.
Poniżej to, co znalazłam o tym specyfiku:
"Shilintong znakomicie rozpuszcza kamienie typu szczawianowego, a z innymi bywa różnie. "
http://skarby-natury.pl.eu.org/jeszcze- ... tong-pian/
i dla uzupełnienia naukowe (podkreślenie moje):
"We have studied the inhibitory effects of Desmodium styracifolium-triterpenoid (Ds-t) (extracted from Desmodium styracifolium (Osbeck) Merr, a herbal medicine) on the formation of calcium oxalate renal stones induced experimentally by ethylene glycol (EG) and 1 alpha(OH)D3 (1 alpha D3) in rats. (...) These findings suggest that Ds-t inhibits the formation of Ca oxalate stones in rat kidneys by increasing the output of urine, decreasing the excretion of calcium and increasing the urinary excretion of citrate. Ds-t may be useful in preventing the recurrence of urinary Ca oxalate stones in the clinical setting."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8461944

Na forum preparat jest znany (tylko zwykle polecają go jako lek na struwity, na które wcale nie musi pomóc, bo jest przeznaczony do stosowania przy oksalatach, ale jakoś użytkownicy i tak sobie go chwalą): viewtopic.php?f=1&t=126606
(wątek zalinkowała mi mziel52 na moim wątku: viewtopic.php?f=1&t=175279&p=11994515#p11994515)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie maja 13, 2018 2:10 Re: Kamienie nerkowe (szczawianowe)

Jest też polski weterynaryjny preparat z Vetfood - "URO FORCE PLUS" - zawiera cytrynian, który ogranicza powstawanie kamieni szczawianowych.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, KotSib, skaz i 238 gości