Co zrobic z kotkami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 11, 2018 14:57 Co zrobic z kotkami

witam jestem tutaj nowa. Mam 2 koty brytyjskie- kocur 7 lat kotka 5 ( oba wysterylizowane) . Mieszkam na terenie Niemeic. Czesto jezdze do Polski , koty znosza podroz zle ( Kocur jest cala droge niespokojny ( uspakajacze roslinne na niego nie dzialaja a silnymi lekami ustypiajacymi nie chche go otumaniac) czasem jak jesy dobrze to moja podroz trwa 8 -9 godzin czasem 14.
Teraz wyjezdzam na tydzien do Polki i nie moge zabrac kotow. Ktore wyjscie Waszym zdaniem jest lepsze:
1. Hotel dla Kotow ( nowe miejsce , nie byly tam nigdy)
2, Zostawienie kotow samych w domu, sasaidka bedzie codziennie zachodzila zmieniala im wode, karme i sprzatala kuwete.


Poradzcie prosze bo nie wiem co zrobic. mysle nad hoeltelem bo nie beda same ale nasza Pani weterynarz mowi , ze dla kotow i dla nas lepiej bedzie je same w domuy zostawic bo to ich teren i nie odczuja tak nasze nieobecnosci, tym bardziej ze ktos bedzie sie o nie troszcyzl

Inkaaa

 
Posty: 2
Od: Pt maja 11, 2018 14:18

Post » Pt maja 11, 2018 15:20 Re: Co zrobic z kotkami

Wiele osób w tym i ja podczas wyjazdów zostawia koty w domu pod opieką dochodzących opiekunów. Jest OK, wszyscy są zadowoleni :)
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35105
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt maja 11, 2018 15:23 Re: Co zrobic z kotkami

Koleżanka, forumowiczka mieszka w Niemczech.Koty zostawia pod opieką catsitterki.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt maja 11, 2018 15:26 Re: Co zrobic z kotkami

Wet ma rację.
Opcja nr 2, zdecydowanie.
Oczywiście lepiej niech sąsiadka nie otwiera okien uchylnie
i w ogóle trzeba uczulić na ew. zagrożenia.
Kotom będzie najlepiej w swoim domu.
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt maja 11, 2018 16:45 Re: Co zrobic z kotkami

My w wakacje jedziemy na 15 dni za granicę, będzie przychodziła moja koleżanka raz dziennie.
Dadzą radę :) Do hotelu bym nie oddała jednak.
ser_Kociątko
 

Post » Pt maja 11, 2018 17:24 Re: Co zrobic z kotkami

Mając do wyboru kogoś kto przychodzi do futer to zdecydowanie bym brała taką opcję :)

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 11, 2018 17:57 Re: Co zrobic z kotkami

Inkaaa pisze:2, Zostawienie kotow samych w domu, sasaidka bedzie codziennie zachodzila zmieniala im wode, karme i sprzatala kuwete.

Zdecydowanie ta opcja jest najlepsza :!:
U mnie koty na weekend jeśli jest taka potrzeba zostają same, na wyjazdy 2-3 tyg. opiekuje się nimi kolega - zagląda 2 razy dziennie i wszystko jest ok. Koty się nie skarżą :lol:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt maja 11, 2018 19:04 Re: Co zrobic z kotkami

Jak wyjeżdżamy to z kotami nocuje "babcia"przyjeżdża wieczorem zostaje na noc. Daje kolacje bawi się i rano śniadanko.

Stanowczo lepiej w domu niż hoteliki
Nowe miejsce ogromny stres
Wyjdzie na to samo jak byś je zabrała ze sobą
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Pt maja 11, 2018 19:38 Re: Co zrobic z kotkami

Moi znajomi zostawiają koty w domu i koleżanka dochodzi do nich codziennie a czasem i dwa razy dziennie.
Koty ją znają a ona je lubi i bawi się z nimi.
Kiedyś wozili je 1000 kilometrów do Polski bez jakiś problemów bo spały całą drogę, ale potem na miejscu bały się.
Osobiście też wiozłam koty do Niemiec i na ogół było wszystko dobrze, ale jedna kotka prawie całą drogę miauczała pomimo leków uspakajających co bardzo mnie rozpraszało w kierowaniu autem, a wiadomo jaką tam można rozwijać prędkość. :wink:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt maja 11, 2018 19:39 Re: Co zrobic z kotkami

Ja też bym spokojnie zostawiła, ale pod warunkiem, że sąsiadka jest odpowiedzialną osobą. Która na pewno przyjdzie. Ja często opiekuję się kotem syna a i on przychodzi jak wyjeżdżam. Koty lepiej się czyją w znanym sobie otoczeniu, mniej się stresują.

korbacz9

 
Posty: 623
Od: Czw maja 31, 2012 20:38

Post » Pt maja 11, 2018 20:00 Re: Co zrobic z kotkami

Ja bym się trochę bała oddać koty do hotelu, i dla nich lepiej, żeby zostały w miejscu, które znają - zawsze mniejszy stres. Jak ostatnio leżałam dwa tygodnie w szpitalu, a męża nie było w domu, to moja mama przychodziła do kotów rano i wieczorem. Koty wciąż żyją :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pt maja 11, 2018 21:32 Re: Co zrobic z kotkami

Był wątek osoby, która zostawiła swojego kota na czas wyjazdu w hotelu. Potem zwierzak był nie do poznania. Z ufnego, jako tako miziastego zamienił się w przerażony, chorujący kłębek sierści, wiecznie schowany pod kanapą czy innej kryjówce.
Hotel to mnóstwo stresu, jeszcze więcej niż brak opiekuna. To możliwość zarażenia się zwierzaka (nawet jeśli wymagane są szczepienia przed przyjęciem - ryzyko zawsze istnieje).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 11, 2018 21:55 Re: Co zrobic z kotkami

Kochani ! bardzo Wam dziękuje. <Boje sie o moje kociaki. Sąsiadka jest odpowiedzialna, jest policjantka, nie miała kontaktu z moimi kotami ale za to prowadzi i sama finansuje schronisko dla psów po przejściach- myślę, ze to odpowiednia rekomendacja. Moze jestem przewrażliwiona ale moj kocurek to takie Panisko i najbardziej o niego sie matwie . Kotka da sobie zawsze rade. Moj kocurro boi sie pajakow nie wspomne o muchach- panika i skakanie do sufitu ze strchu ale na widok obcego kota puszy sie i jezy jak predator

Inkaaa

 
Posty: 2
Od: Pt maja 11, 2018 14:18

Post » Sob maja 12, 2018 16:26 Re: Co zrobic z kotkami

Wedlug mnie podjęłaś słuszną decyzję, żeby zostawić kotki w znanym im środowisku. Teraz pozostaje trzymać kciuki, by polubiły nową (tymczasową) opiekunkę - i jak najlepiej zniosły Twoją nieobecność. Może dałaby radę zaprosić sąsiadkę jeszcze przed wyjazdem, żeby koty ją choć trochę poznały?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Sob maja 12, 2018 19:21 Re: Co zrobic z kotkami

Muireade pisze:Może dałaby radę zaprosić sąsiadkę jeszcze przed wyjazdem, żeby koty ją choć trochę poznały?

Też uważam to za dobry pomysł.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wasylisa i 241 gości