kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 30, 2018 12:17 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Ubrania wystarczy wyprać. Mieszkanie odkurzyć dokładnie, zaraz potem wyrzucić worek z odkurzacza. Pchły są parterowe, wysoko ich nie będzie. Dawno temu, kiedy nie miałam jeszcze żadnego zwierzaka w domu przyniosłam na nogach pchły z suszarni w piwnicy. Nie było wtedy środków jak dzisiaj, myłam wszystko gorącym octem, opary zabijają pchły. Mieszkanie śmierdziało okrutnie, wynieśliśmy się na kilka dni do mojej mamy i udało się.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon kwi 30, 2018 12:26 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Zacznij od razu akcje odpchlenia domu, nie ma szans żebyś odpchliła tylko kota i swoj pokój, bo z reszty domu będą przełaziły, wy będziecie nosić na sobie larwy itp. Akcje trzeba powtórzyć kilkakrotnie, nie ma szans za jedny zamachem wytępić dziadostwa. Jak przeniesiesz na meblach pchly, do nowego domu to walka zacznie się od nowa do tego jeszcze zaraz będzie noworodek, lepiej go nie narażać.
Czytałam gdzieś o kocie sikającym poza kuwetą, badania były ok okazało się, że w domu były pchły i kicia ze stresu posikiwala.

Ciężko jest z ciążą za granicą, moja bratowa miała jedno usg, jedno badanie krwi, moczu w ogóle, urodziła w nocy a po południu już ją do domu wypisali. W Irlandii.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon kwi 30, 2018 16:25 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Bylam dzis u weta, pani troche pomacala i stwierdzila ze kotka raczej jest zdrowa, dala mi taki preparat przeciwbolowy w razie gdyby jednak cos bylo z pecherzem oraz strzykawke zebym pobrala troche moczu jak Cheri nasika na podloge. Na pchly powiedziala ze krople na kark starcza plus psikanie, odkurzanie i pranie.

Problem mam teraz taki, ze rodzina z ktora mam teraz zamieszkac wie o tym ze Cheri nie zawsze robi do kuwety, i teraz jak uslyszeli ze prawdopodobnie jest zdrowa stwierdzili ze nie chca takiego kota w domu. Ze nie beda sie stresowac ze kot nasika im na fotel bo nie spodoba mu sie zwirek albo miejsce gdzie stoi kuweta. Nie wiem juz co robic :(

Kotki.1

 
Posty: 10
Od: Nie kwi 29, 2018 8:03

Post » Pon kwi 30, 2018 16:26 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Pomacanie nie wykryje zapalenia pęcherza, co to za konował? ...
Trzeba zebrać mocz i to nie z podłogi, tylko najlepiej na wyparzony talerzyk w trakcie oddawania moczu przez kota.
ser_Kociątko
 

Post » Pon kwi 30, 2018 16:29 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Ale samo macanie nie wystarczy, żeby sprawdzić, czy kot jest zdrowy. Potrzebna jest analiza moczu (i, jakby dało radę, to badanie krwi też by się przydało; może jeszcze USG).
Masz możliwość pójścia do innego weta?

EDIT: Pisałam w tym samym czasie, co Kociątko.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon kwi 30, 2018 21:35 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Muireade pisze:Ale samo macanie nie wystarczy, żeby sprawdzić, czy kot jest zdrowy. Potrzebna jest analiza moczu (i, jakby dało radę, to badanie krwi też by się przydało; może jeszcze USG).
Masz możliwość pójścia do innego weta?

EDIT: Pisałam w tym samym czasie, co Kociątko.



Inny na pewno jest gdzies w okolicy, ale az sie boje ile te badania beda kosztowac skoro za pomacanie i jakies krople przeciwbolowe policzyla mi 50 e (ok.200 zl) :( no ale sprobuje cos znalezc

Kotki.1

 
Posty: 10
Od: Nie kwi 29, 2018 8:03

Post » Wto maja 01, 2018 8:28 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Przeliczasz wizytę na złotówki. Ale to chyba błędne rozumowanie jest. Trzeba odnieść się do pensji jaką otrzymuje się za pracę. A one na pewno są inne niż w kraju. Ile ona wynosi w stosunku do wizyty u weta. W Polsce wszak też nie jest łatwo. Wizyta u weta nie jest tania i jest znacznym wydatkiem w porównaniu do wynagrodzenia. Wiem coś o tym. Może jest jakiś sposób ubezpieczenia kota? Wiem, że takie są.
Jeśli kota nie zdiagnozujesz i nie wyleczysz to będziesz miała problem. Pozbycie się go przez pomysł oddania jest nie etyczny i nie uczciwy. Bo zdradzi się przyjaciela, któremu zamiast pomóc , wyciepuje. A osobie której kota się wciśnie ( mówiąc lub nie o problemach zwierzaka) sprawi się kłopot.A oddana kotka na skutek stresu porzucenia może jeszcze gorzej się czuć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto maja 01, 2018 8:34 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

ASK@ pisze:W Polsce wszak też nie jest łatwo

Koleżanka miała chorego kota, piasek w pęcherzu. W jeden tydzień wydała na niego ponad połowę swojej emerytury, czyli ponad 1000zł. Mam rabat w lecznicy, bo wiedzą, że przygarniam bezdomne koty, ale i tak są to kwoty ogromne. Lecznice prowadzą działalność gospodarczą, ubezpieczenia dla zwierząt nie ma i tak to jest.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto maja 01, 2018 8:59 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

mam kartę kredytową, ktora jest tylko dla kotow - na nieprzewidziane wydatki. Nie raz już mi tylek ratowala, bo - mimo iż mam status klienta vip i zniżki specjalne - to na rozłożenie platności na raty nie mam co liczyć. A tak - płacę kartą i splacam ją w miarę możliwości jak najszybciej, aby w razie W znów byly środki.
Ostatnie miśkowe zapalenie pęcherza z diagnostyką przekroczylo kwotę karty...

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15023
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 01, 2018 15:26 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Ja tylko sie dorzuce, u nas posikiwanie bylo najprawdopodobniej na bazie przewleklego zapalenia trzustki.
Zadnych objawow poza sikaniem, az do zaostrzenia choroby i wyraznej odmowy jedzenia, bolesnosci.
Jak ktos wspomnial, nie mozna przeliczac innej waluty, mieszkajac i zarabiajac na poziomie danego kraju na zlotowki.
Czasem udaje sie wynegocjowac splaty ratalne, popularne sa ubezpieczenia zwierzat domowych.
Poszukaj googlowo dobrego gabinetu, porozmawiaj o panelu diagnostycznym. Na oko to mozna czekolade sobie kupic, a nie okreslac, chory czy zdrowy.

FuterNiemyty

 
Posty: 3470
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto maja 08, 2018 12:16 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Kotka od paru dni dostawala krople przeciwbolowe na pecherz, a mimo to nadal sikala po za kuweta. Byc moze problem tkwi w kuwecie?

Kotki.1

 
Posty: 10
Od: Nie kwi 29, 2018 8:03

Post » Wto maja 08, 2018 13:10 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Kotki.1 pisze:Kotka od paru dni dostawala krople przeciwbolowe na pecherz, a mimo to nadal sikala po za kuweta. Byc moze problem tkwi w kuwecie?

pęcherza sie nie leczy kroplami p.bólowymi tylko antybiotykim. I co najmniej 3 tygodnie. Jeśli to jest pęcherz. Na jakiej podstawie stwierdzono zapalenie pęcherza?
Poza tym , jesli nawet jest utrafiony antybiotyk, stan zapalny nie przejdzie w kilka dni. Czy Ty wyleczysz się z choroby , miną objawy po 2-3 dniach? A po p.bólowych tym bardziej.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto maja 08, 2018 16:20 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

ASK@ ma rację - żadnej choroby nie wyleczysz środkami przeciwbólowymi, one tylko maskują objawy. Sama chorowałam na zapalenie pęcherza (bardzo nieprzyjemna dolegliwość :?) i do wyleczenia go niezbędny jest antybiotyk. Idz proszę do innego weta, bo ten to za dobrze sobie nie radzi w swoim zawodzie :|.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto maja 08, 2018 17:02 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Kot musi mieć pełne badanie krwi i porządne badanie moczu oraz USG. Leczenie na oko syropkiem Metacam (czy innym z tą samą substancją czynną) to nie jest żadne leczenie. Syrop przeciwbólowy poza tym ma mnóstwo skutków ubocznych, włącznie z uszkodzeniem nerek i spowodowaniem zapalenia żołądka.
Kotka nie przestanie sikać, jeśli nie zostanie porządnie zdiagnozowana. Na pewno ją coś bardzo boli i sikaniem to wam manifestuje, bo inaczej wam tego powiedzieć nie może. Przeprowadzka tylko pogorszy sprawę, gdyż oprócz choroby, która już teraz wykluwa się w kocie i nie jest leczona, dojdzie stres w związku z nowym, nieznanym jej otoczeniem. Trzeba kota zacząć leczyć u dobrego weta już teraz, jak najszybciej.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 11, 2018 18:25 Re: kotka sika w rozne miesca, pchly przyczyna?

Bylam u innego wete, zrobiono jej badanie moczu na miejscu, wszystko ok nie ma kamieni nerkowych ani zapalenia pecherza. Lekarz dal Cherie karme ktora niby ma jej pomoc ze stresem, bo wg niego to jest przyczyna sikania poza kuweta (tamta pani wete tez stwierdzila ze to moze byc przyczyna). Dodatkowo dostala porzadne krople przeciw pchlom oraz krople odrobaczajace, ktore w razie czego wg wete mialyby zwalczyc rozwniez tasiemca. Mam zamiar takze kupic jej nowa kuwete, byc moze w niej tkwi problem.

Kotki.1

 
Posty: 10
Od: Nie kwi 29, 2018 8:03

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty i 148 gości