Karma dla kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 25, 2018 21:30 Karma dla kota

Cześć od 3 miesięcy mam młodą kotkę, jak się jednak okazało ma w tej chwili około 8 miesięcy. Przy przygarnięciu jej kupiłam zapas karmy suchej, gdzie jak wyszło z wyliczeń nie uda jej się jej zjeść. Pytanie jest pewnie błahe a mianowicie czy jak już ukończy rok mogę dalej jej podawać tę karmę dla kociąt czy już potrzebuje innych wartości odżywczych a więc karmy dla kotów powyżej roku ? Pytanie drugie to czy kupować później karmę dla kota po sterylizacji ( już miesiąc po sterylizacji) czy tą dla wszystkich ( je concept for life), jest młoda, malutka ( waży nie całe 3kg) i bardzo ruchliwa, ale mieszka z nami w mieszkaniu i nie wychodzi na dwór.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Śro kwi 25, 2018 22:43 Re: Karma dla kota

Możesz jej podawać karmę dla kociąt.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23775
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro kwi 25, 2018 23:34 Re: Karma dla kota

Kotka dostaje coś oprócz chrupek?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 26, 2018 8:37 Re: Karma dla kota

Dostaje też saszetkę dla kociaków czasem dwie choć nie wiem czy powinna. Karmę suchą ma dostępną cały czas, bo jest w dozowniku.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Czw kwi 26, 2018 16:54 Re: Karma dla kota

A jaka to karma i saszetki? Możesz podać nazwy?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw kwi 26, 2018 17:35 Re: Karma dla kota

Jeśli saszetka to też concept for life to bardzo kiepska dieta. Jeśli chcesz zostać przy suchej karmie, zmień ją powoli na jakąś lepszą, bezzbożową, np. Purizon Kitten.
Do tego warto młodemu kotu podawać jak najwięcej mokrej karmy: np. Almo Nature Kitten, Cosma Kitten, Feringa Kitten, Granata Pet Kitten. No i przede wszystkim mięso surowe, choć raz dziennie. ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 26, 2018 18:41 Re: Karma dla kota

Kurde, rzeczywiście, autorka wątku podała nazwę karmy, tylko ja ślepota się nie dopatrzyłam :201422
Milva dobrze gada. Zmień karmę na bezzbożową i najlepiej z przewagą mokrej lub samą mokrą. Obejrzyj wątek spis karm i kocie ABC, tam dowiesz się wielu przydatnych rzeczy na temat żywienia kotów :201461
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw kwi 26, 2018 20:16 Re: Karma dla kota

Kurcze a byłam przekonana, że ten concept to dobra karma nawet weterynarz tak mówiła. Z mokrej dostaje ten concept i animoda rafine, je tylko z saszetki mam te cosma w puszce, ale z puszki nic nie rusza.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Czw kwi 26, 2018 20:33 Re: Karma dla kota

Pytanie jeszcze jak już jej zmienię tę karmę to na dla dorosłych czy po sterylizacji ? Nie bardzo wiem czym kierować się przy wyborze tu, która będzie dla niej lepsza.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Czw kwi 26, 2018 20:47 Re: Karma dla kota

Weterynarzy nie słuchaj, oni o żywieniu zwierząt często mają bardzo blade pojęcie.

Nie ma potrzeby zmieniać karmy rosnącemu kotu na jakąkolwiek inną niż Kitten. No chyba, że dla sporego kota maleńkie chrupki są już po prostu za małe i łyka je w całości, to wtedy warto wziąć karmę dla dorosłych z normalnymi chrupkami. Ale na pewno nie trzeba kupować karmy dla kastratów, bo to przeważnie tylko chwyt marketingowy a nie żadna specjalistyczna karma ;)
Spróbuj najpierw z dobrą karmą bezzbożową dla kociąt, a później ewentualnie kup karmę tej samej marki dla dorosłych. I pamiętaj by dawać mokre jedzenie przynajmniej trzy razy dziennie, bo kot nadal rośnie i się rozwija :) Popatrz w Zooplusie, tam znajdziesz dobre karmy mokre, które wymieniłam wcześniej. Znajdziesz też bardzo dobre suche, takie jak Purizon. Pamiętaj tylko przy mokrych karmach, że karmy filetowe, czyli chude mięsko w rosołku (np. almo nature, applaws, cosma) , to nie może być karma podstawowa, bo jest zbyt uboga w witaminy i minerały i tłuszcz.
Jeśli twoja kotka lubi i dobrze toleruje nabiał, może też dostawać serek wiejski, mascarpone itp Warto dawać kilka razy w tygodniu żółtko przepiórcze.
A przede wszystkim warto dawać również surowe mięso, nawet jeśli nie chcesz karmić pełnowymiarowym BARFem.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 26, 2018 21:15 Re: Karma dla kota

Dziękuję za radę :) tak wiem właśnie na zooplusie robie zakupy. Będziemy próbować co jej podpasuje.

Shindi

 
Posty: 10
Od: Czw lut 15, 2018 21:35

Post » Czw kwi 26, 2018 21:16 Re: Karma dla kota

Weterynarze często są na usługach koncernów produkujących kocie/psie jedzenie (vide royal canin, wiele o tym było na forum) i dlatego polecają karmy, których polecać nie powinni. Nie zawsze opłaca się ich słuchać.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości