Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 24, 2018 13:18 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

womaninblack pisze:Kochani, dziękuje za wszystkie rady, robuimy chyba tip - topy na przód, ale proszę spójrzcie jeszcze na te filmiki...
https://www.youtube.com/watch?v=gwKx8dp ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=qFuproP ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=Ny_ZecQ ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=ecNl8nM ... e=youtu.be

wg mnie więcej tu ataku niż zabawy..... ;< zaczynam mysleć, że dokocenie to był błąd.... ale nic juz teraz nie zrobie muszę walczyć, maluszka w życiu nie oddam.

Aha, i dużemu wrócił apetyt.


To zdecydowanie zabawa :) u mnie wygląda to tak samo, a czasem brutalniej, jak kota leży na ziemi, a on siada na niej i gryzie ją po pupie :lol:

rainbowkitty

Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Od: Pon sty 29, 2018 11:05

Post » Wto kwi 24, 2018 13:22 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

Jak fajnie się bawią :D

U mnie bywa ostrzej, chociaż bawi się facet z dziewczyną :smiech3:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 24, 2018 13:54 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

Wydaje mi się, że w pewnych momentach maluszek próbuje uciec i nie może i pojękuje, bo duzy wciąż chce się bawić poprzez gryzienie.Taka sytuacja wg mnie nie powinna mieć miejsca bo dla małego, który jest naprawdę mocno podgryzany to olbrzymi stres i tortury.

womaninblack

 
Posty: 13
Od: Pon gru 25, 2017 17:19

Post » Wto kwi 24, 2018 13:59 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

Jakie tortury?! To są kocie zabawy... Szukasz dziury w całym...
U nas też tak jest. Duży i Mały zaczepiają się wzajemnie, tzn, że i Dużemu i Małemu to odpowiada...
ser_Kociątko
 

Post » Wto kwi 24, 2018 14:37 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

świetne filmiki kocich zabaw !!!
Gdyby małemu było źle - wiałby przed dużym ile sil w łapkach. A on sam zaczepia, prowokuje, zachęca...Duży nawet nie poluje, nie bierze małego "z zaskoku". Nie ma w nim grama agresji. I te jego biedne uszy, gryzione ostrymi jak szpilka ząbkami małego...
Te sytuacje są też dowodem, że oba koty w swoich hodowlach zostały dobrze zsocjalizowane, że długo przebywały z matką i rodzeństwem i nauczyły się właściwego używania zębów i pazurków w zabawie.
Wierz mi - gdyby rudy miś użyl tylnych łapek "niezabawowo" - krew lałaby się obficie a mlody nie byłby tak zachwycony.
I jeszcze jedno - duży zawsze pierwszy kończy, odchodzi, wie, że młody jeszcze jest słabszy od niego. Masz świetne koty :1luvu: :1luvu:

Większość z nas - tu piszących - ma spore doświadczenie w dokoceniach, mamy po kilka kotów. Mnie koty towarzyszą niemal całe życie - a mój nick świadczy o wieku. Teraz mam cztery koty, o różnych doświadczeniach, różnym wieku, różnych charakterach. Kumpluje się tylko dwójka chłopaków, inne relacje są hmm... neutralne. Ale nigdy nie widziałam bójek takich na serio. Ot czasem ruda z avatara sprzeda liścia Pitkowi, jak jej wejdzie w drogę, albo zapoluje znienacka na Kolorową Mendę, która uzurpuje sobie prawo do tronu królowej.
Ale też odchowałam na butelce ślepy miot, który po kilku dniach adoptowała moja dwuletnia wówczas rezydentka, widziałam cały proces dorastania kociąt.
A cztery lata temu Kolorowa Menda, którą wcześniej dokarmiałam - przyprowadziła na moje podwórko miot czterech kociąt, ok 7-tyg. Miałam okazję towarzyszyć tej rodzince w jej codziennym życiu - byłam na wielomiesięcznym L4 po złamaniu ręki. Siedziałam z nimi na podwórku długie godziny. Kocięta zostały wyłapane jak miały ponad trzy mies, trafiły do koleżanki na socjalizację z ludźmi i domem, Menda, po sterylizacji została u mnie jako czwarty kot...

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15026
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 24, 2018 18:16 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

Kocia walka tak nie wygląda. Zgadzam się z przedmówcami. Te kotki się bawią. Za bardzo się przejmujesz, one nie robią sobie krzywdy :kotek:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro kwi 25, 2018 13:48 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

Kochani,
wydaje mi się, że macie racje :) W każdym razie ufam Wam, więc przestaje sie mazgaić i zaczynam cieszyć się z moich puszystych kocich ogonków. Mam zero doświadczenia w dokoceniu, nie wiem kiedy jest ok, a kiedy nie, także biorę się w garść i zdaje się na Was. Liczę, że będzie coraz lepiej. Rysio nie zawsze umie przestać, często my go oddciągamy, ale wydaje mi się, że zmierza ku dobremu. Najgorsze chyba za nami. Oby mój rudy misio wkrótce całkowicie wrócił do "siebie". Bardzo dziękuje Wam za pomoc, to jest niesamowite jak to forum mnie uspokoiło i mi pomogło. Liczę, że kiedyś bd mogła się Wam odwdzięczyć. :kotek: :201461

Pozdrawiam Was i Wasze kocie futerka. :)

womaninblack

 
Posty: 13
Od: Pon gru 25, 2017 17:19

Post » Śro kwi 25, 2018 14:00 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

womaninblack pisze:Kochani,
wydaje mi się, że macie racje :) W każdym razie ufam Wam, więc przestaje sie mazgaić i zaczynam cieszyć się z moich puszystych kocich ogonków. Mam zero doświadczenia w dokoceniu, nie wiem kiedy jest ok, a kiedy nie, także biorę się w garść i zdaje się na Was. Liczę, że będzie coraz lepiej. Rysio nie zawsze umie przestać, często my go oddciągamy, ale wydaje mi się, że zmierza ku dobremu. Najgorsze chyba za nami. Oby mój rudy misio wkrótce całkowicie wrócił do "siebie". Bardzo dziękuje Wam za pomoc, to jest niesamowite jak to forum mnie uspokoiło i mi pomogło. Liczę, że kiedyś bd mogła się Wam odwdzięczyć. :kotek: :201461

Pozdrawiam Was i Wasze kocie futerka. :)


Tylko nie odchodź stąd, zostań z nami i pokazuj nam te swoje puchatości! :1luvu:

rainbowkitty

Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Od: Pon sty 29, 2018 11:05

Post » Śro kwi 25, 2018 17:19 Re: Trudne dokocenie - prosze pomozcie !

No, ładne som te Twoje "koty wojny" :D
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 207 gości