Lużna końcówka kupy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 21, 2018 14:58 Lużna końcówka kupy

Witam wszystkich
Przeglądałem forum. Tematów było kilka podobnych jednak nie takich samych. Może najpierw krótki opis. Diego mieszka z nami od miesiąca czasu. Przebył do nas długą lecz dość bezstresową podróż, zmieniając nieco klimat. Nawyki żywieniowe takie same, upodobana toalety identyczne. Doszła całkowita zmiana jakości wody na lepszą. Kot obecnie ma 5 miesięcy. Odżywia się normalnie, ma stały dostęp do karmy suchej, podawana karma mokra w małej ilości dwa razy dziennie. Tu kot zmienił swoje upodobanie, w nowym domu nie jest bardzo zainteresowany karma mokrą Cosma. Suche dostawał Acana i przeszedł w płynny sposób na Purizon. Od kilkunastu dni mamy problem, ale nie był na początku częsty, raz na kilka dni. Obecnie sprawa ma podłoże codzienne. Otóż, kot robi normalne kupy, o prawidłowej konsystencji i nazwijmy to normalnym / typowym zapachu, jednak końcówka kupy jest płynna. Nie jest płynna żeby kapać, ale jest płynna na tyle że brudzi odbyt. Kot nie bardo jest zainteresowany myciem się po kupie, zwłaszcza bezpośrednio po natomiast siadając zostawia kleksy, co jak wiadomo jest uciążliwe. Zachowuje się normalnie, przybiera na wadze, nie przejawia żadnych objawów chorobowych. W rodzimej hodowli czyścił się ładnie i nie było żadnych problemów.
Proszę o wszelkie porady co w takiej sytuacji zrobić. Czy mogą to być jakieś objawy chorobowe, jakiej choroby? czy mieliście podobne przypadki? Jak daliście sobie radę z tym problemem? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

sitek72

 
Posty: 1
Od: Sob kwi 21, 2018 14:19

Post » Sob kwi 21, 2018 16:17 Re: Lużna końcówka kupy

Zaraz ktoś napisze, że sucha karma jest zła, że kot powinien jeść mokrą. Spokojnie, moje jedzą Purizon , nie wyłącznie a oprócz. Podstawą diety jest surowe mięso, to najlepsze dla kota. Nie wszystkie chcą jednak to jeść, przyznaję, ale ja mam teraz dziesięć kotów, w różnym wieku, nie jest łatwo. Cosma jest karmą dodatkową, nie bytową. Naprawdę spróbuj surowej wołowiny, takiej gorszego gatunku.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 232 gości