Strona 1 z 1

Jak złapać kotka

PostNapisane: Pon kwi 16, 2018 13:55
przez amelinda
Hej!
Od jakiegoś czasu próbuję złapać kotka do klatko-pułpaki. Problem jest taki, że ten urwis zamiast wleźć do środka i dać zię złapać, po prostu kładzie się obok i śpi gdzieś tam :/. Według was jest jakaś szansa, żeby go zachęcić do wejścia?
Nawet jedzenie w środku nic nie pomogło... Skubany rezygnuje z jedzenia zamiast dać się uchwycić.

Re: Jak złapać kotka

PostNapisane: Pon kwi 16, 2018 19:32
przez ASK@
Jak da radę to totalna głodówka. Zero dokarmiania.
Czasem pomaga waleriana. czasem ryba wędzona, kurak takiż sam, szprotki, tuńczyk, łosoś...Wsio co capi. Ale głodówka jest najważniejsza!

Re: Jak złapać kotka

PostNapisane: Pon kwi 16, 2018 20:27
przez Tundra
My w marcu debiutowaliśmy jako łapacze - douczywszy się najpierw tu, na miau :) - i z dobrym skutkiem robiliśmy tak, jak Asia pisze - karmiciele byli uprzedzeni, że mają nie dawać jeść, a jako przynęta służyły wędzona makrela albo szprotki.

Re: Jak złapać kotka

PostNapisane: Wto kwi 17, 2018 6:36
przez ewar
Czasem skutkuje zasłonięcie klatki-łapki kocykiem, zrobienie "ścieżki" z przysmaczków do klatki, aż do zapadki. Po złapaniu kota klatkę należy czymś przykryć, kot się wtedy uspokoi. Aha, można przywiązać sznurek i kiedy kot wejdzie do klatki, ale nie do końca nawet tak, aby zapadka zadziałała to można pociągnąć za sznurek i klatka się zamknie. Spróbuj klatkę postawić w innym miejscu, odwróć ją otworem w inną stronę, trzeba próbować.