Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie wątek do zamknięcia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 18, 2018 20:52 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie

Znam sprawę z Drohiczyna i nie jestem idiotką wiem co to jest zbieractwo bo sama znam takie osoby i im pomagałam tzn biednym kotom pod ich opieką ale mimo latami nikt nie chciał pomóc ani tym ludziom ani tym kotom więc pozwolisz że nie będę się wdawała w takie dyskusje nie po to napisałam ten apel. Przez takie sytuacje straciłam pół zdrowia którego nie mam i mam też długi bo pomagał am za dużej ilości bezdomnych zwierząt. Więc nie pomagaj nikt nie zmusza.
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8082
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro kwi 18, 2018 21:03 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie koniec

Proszę o zamknięcie wątku dziękuję
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8082
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw kwi 19, 2018 8:16 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie

Kocia Lady pisze:Znam sprawę z Drohiczyna i nie jestem idiotką wiem co to jest zbieractwo bo sama znam takie osoby i im pomagałam tzn biednym kotom pod ich opieką ale mimo latami nikt nie chciał pomóc ani tym ludziom ani tym kotom więc pozwolisz że nie będę się wdawała w takie dyskusje nie po to napisałam ten apel. Przez takie sytuacje straciłam pół zdrowia którego nie mam i mam też długi bo pomagał am za dużej ilości bezdomnych zwierząt. Więc nie pomagaj nikt nie zmusza.

Ja Cię rozumiem.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw kwi 19, 2018 9:34 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie koniec

Generalnie jedyną pomocą dla zwierzaków zbieraczki jest odebranie jej wszystkich interwencyjnie i wyadoptowanie - ale do tego trzeba stowarzyszenia/fundacji, która będzie miała miejsce i środki (jakoś nie widzę). A dla niej samej leczenie psychiatryczne i dopilnowanie, by nie zbierała nowych. Pomoc w karmie i opiece to powiększanie problemu.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw kwi 19, 2018 10:07 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie koniec

Alienor pisze: Pomoc w karmie i opiece to powiększanie problemu.

Zgadza się, ale to są żywe stworzenia, są zaniedbane i głodne. I tak źle i tak niedobrze :(

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw kwi 19, 2018 13:22 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie koniec

ewar pisze:
Alienor pisze: Pomoc w karmie i opiece to powiększanie problemu.

Zgadza się, ale to są żywe stworzenia, są zaniedbane i głodne. I tak źle i tak niedobrze :(

Ale jak będzie miała pomoc, to nabierze więcej i będą jeszcze bardziej zaniedbane i głodne. A na leczenie i szczepienia to też będzie patrzyła cudzej kasy - jak nie będzie wpłat, to ludzie będą winni a nie ona. Ale na cierpienie kotów będzie patrzyła spokojnie - tak jak ta baba z Drohiczyna patrzyła ze spokojem, jak stado jej porozmnażanych psów pożerało żywcem świeżo urodzone szczenięta czy kocięta. Bo to przecież wina tych, co nie dali i nie dali dość dużo, by zwierzaki były zadbane, a nie jej że je posprowadzała i porozmnażała.
Są ludzie, którzy jak się zapędzili za daleko i potrzebowali pomocy z zewnątrz, żeby ogarnąć podopiecznych to trzeźwieją i wystrzegają się popadnięcia w ten sam błąd. A są tacy, którym nie ważne jak krótkotrwała pomoc z zewnątrz sprawia, że puszczają wszelkie hamulce. A potem jest tragedia zwierzaków.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw kwi 19, 2018 14:24 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie wątek do zamkni

Alienor pisze:A potem jest tragedia zwierzaków.

Już jest przecież źle. Dramat jedenastu kotów. Wiem, co masz na myśli, co nie zmienia faktu, że koty głodują. Winny jest człowiek, a cierpią zwierzęta. Tak jest zawsze.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw kwi 19, 2018 16:31 Re: Pomóc kotom Choszczno zachodniopomorskie wątek do zamkni

ewar pisze:
Alienor pisze:A potem jest tragedia zwierzaków.

Już jest przecież źle. Dramat jedenastu kotów. Wiem, co masz na myśli, co nie zmienia faktu, że koty głodują. Winny jest człowiek, a cierpią zwierzęta. Tak jest zawsze.


Owszem i tutaj jest naprawdę szkoda tych kotów, bo chce się pomóc, ale rozum dobrze mówi aby nie pomagać.

Powinno się prosić o pomoc jeśli jest ona potrzebna, jeśli to poprawi chociaż trochę sytuację, ale kurczę nie za darmo. Ty mi pomagasz więc dam coś od siebie. W tym przypadku- poszukam domu dla kilku kotów, a nie tylko daj i daj.

Alienor pisze:Generalnie jedyną pomocą dla zwierzaków zbieraczki jest odebranie jej wszystkich interwencyjnie i wyadoptowanie - ale do tego trzeba stowarzyszenia/fundacji, która będzie miała miejsce i środki (jakoś nie widzę). A dla niej samej leczenie psychiatryczne i dopilnowanie, by nie zbierała nowych. Pomoc w karmie i opiece to powiększanie problemu.


Tak tylko, że w zbieraczach zwierząt nie ma się nad tym kontroli. Zabierze się jedne- zaraz pojawiają się następne. Tu jest największy problem z takimi ludźmi, że nie rozumieją albo udają, że nie rozumieją. Nabiorą stos zwierząt i tracą nad wszystkim kontrolę, ale i tak twierdzą, że złe warunki, bieda i głód jest lepsza od bezdomności.



________________________________________
Zamknęłam na prośbę Założycielki. N/K

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, kicalka, skaz i 235 gości