Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 13, 2018 22:31 Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

Może jestem przewrażliwiona ale natknęłam się na bardzo podejrzane ogłoszenie na olx i musiałam się z wami tym podzielić. Zaznaczam, że jestem zielona w takich sprawach więc z góry przepraszam jeżeli niepotrzebnie podnoszę alarm.

Mam taki zwyczaj wchodzenia na olx i przeglądania ofert z mojej okolicy. Oczywiście oglądam też ogłoszenia dotyczące kotów. Dzisiaj natknęłam się na to ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/kocieta-maine ... 4b126a364e

Zdziwiłam się bardzo i już zaczęło mi coś śmierdzieć, bo nigdy jeszcze nie widziałam żeby ktoś sprzedawał MCO za taką kwotę. Postanowiłam sprawdzić hodowlę, ale gdy wpisuję ją w google wychodzi mi, że to hodowla brytyjczyków.

Coś mnie tknęło i postanowiłam przejżeć inne ogłoszenia sprzedaży MCO na olx za podobną kwotę i znalazłam jeszcze dwa inne ogłoszenia, z dwoma innymi nazwami hodowli, z różnych miast, z tymi samymi kociakami!

https://www.olx.pl/oferta/maine-coon-ko ... 4b126a364e

https://www.olx.pl/oferta/kocurek-maine ... 4b126a364e

Jakby tego było mało po wpisaniu numeru (który jest taki sam we wszystkich ogłoszeniach) w google wychodzi jeszcze ogłoszenie o sprzedaży psiaków rasy Pomeranian :(

Naprawdę nie wiem co robić... Nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Czy ktoś mógłby to sprawdzić? Oby się okazało, że jestem po prostu przewrażliwiona, jednak wydaję mi się, że niestety dzieje się tu coś złego. Tyle się teraz słyszy o pseudo-hodowlach...
"Rozbawiony kociak, podskakujący zabawnie niczym mały tygrys, jest nieskończenie bardziej interesujący niż połowa ludzi, z którymi musisz przebywać na tym świecie." - Lady Sydney Morgan

ObrazekObrazek

Maggs95

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Od: Czw wrz 21, 2017 21:54
Lokalizacja: Polska

Post » Sob kwi 14, 2018 0:18 Re: Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

To nawet niekoniecznie pseudohodowla - nie ma nr telefonu tylko Whatsapp, nazwy hodowli kradzione, zdjęcia pewnie też.

To mogą być zwyczajni oszuści-naciągacze - ktoś wpłaci zaliczkę 'na opiekę weterynaryjną' albo 'transport kotka', a kotek nie istnieje.

ssm

 
Posty: 13
Od: Nie mar 18, 2018 23:15

Post » Sob kwi 14, 2018 8:53 Re: Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

Takie same ogłoszenia były nt. bengali - po 500 zł. Treść ogłoszenia napisana jakimś łamanym polskim. Podany tylko nr Whatsapp. Podejrzane to wszystko.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob kwi 14, 2018 9:00 Re: Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

To samo zdjęcie i dwie różne nazwy hodowli, w tym jedna hodowla znajomej. Zapytam ją o to.

Edit: to oszustwo, znajoma zgłaszała do OLX jeszcze przed świętami, ale nic nie zrobiono.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob kwi 14, 2018 11:23 Re: Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

Wyłudzają w tej sposób pieniądze od ludzi , biorą zaliczki lub opłatę za transport i szukaj wiatru w polu :evil:
Na pewno należy powiadomić właścicieli hodowli pod które się podszywają 

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Sob kwi 14, 2018 13:22 Re: Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

Kolejne ogłoszenie z pseudo... :placz:
https://m.olx.pl/oferta/maine-coon-koci ... tyfiw.html
Też napisane jakimś dziwnym, kaleczonym językiem polskim..
"Kocięta czekają, aby znaleźć kochających ludzi dla siebie. Są niesamowicie radośni, rozbrykani, wszechobecni i bardzo interesujący na świecie. Już lubią nas przytulić, zwłaszcza po to, żeby się zdrzemnąć.

Kocięta opuszczą naszą hodowlę najwcześniej 11 tygodni, po odrobaczeniu i dwóch szczepieniach. Mogą korzystać z kuwety, jedzą suchą i mokrą karmę, od pierwszych dni są uspołecznieni i przyzwyczajeni do kontaktu z ludźmi.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego i wizyty w celu zapoznania się z dziećmi.

Kocięta z naszej hodowli są wspaniałymi przyjaciółmi z innymi zwierzętami (nie tylko kotami) i małymi dziećmi, a jako jedyne obdarzają swoich właścicieli dużą uwagą i dają ciepłą miłość. Obecny miot jest wywoływany przez czołganie się dziecka i współistnieją razem, grając razem (dziecko z zabawkami dla kota, koty z zabawkami dla dzieci)" 8O 8O 8O 8O 8O
...ja prdl...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob kwi 14, 2018 13:51 Re: Podejrzane ogłoszenia na olx!!!

Przekręty i kradzione zdjęcia. Teksty kradzione z ogłoszeń legalnych hodowli i przepuszczone przez google tłumacza.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, polalala i 220 gości