Fontanna LUCKY KITTY - jak czyścić, jak zwiększyć strumień?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 17, 2018 8:29 Re: Jak wyczyścić (i DOCZYŚCIĆ) kocią fontannę?

Ooo trafiłam na temat dla siebie. Od kilku lat jestem użytkowniczką Drinkwella i nigdy nie wiem jak go dobrze wyczyścić :x
Ocet na zimno wlewacie do fontanny? I jak długo on ma działać? I co z tą taką "rureczką" w której leci woda z pompy? No i jak wyczyścić samą pompę? Wydawało mi się kiedyś, że specjalne czyściki są dodawane do Drinkwella, ale mój egzemplarz tego nie uświadczył :(

rainbowkitty

Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Od: Pon sty 29, 2018 11:05

Post » Wto kwi 17, 2018 9:49 Re: Jak wyczyścić (i DOCZYŚCIĆ) kocią fontannę?

Nie wiem jak dziewczyny ale u nas mama wlewała zimny, a w czajniku go zagotowywała. Teoretycznie nie ma potrzeby czyścić bo ocet i kwasek po prostu rozpuszczają kamień i osad. Ja używam kwasku, to jak już rozpuści kamień, to rurki itp potrząsam tak żeby to co ewentualnie zostało, odpadło. Po kwasku nie trzeba specjalnie wypłukiwać bo nie ma zapachu.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto kwi 17, 2018 10:04 Re: Jak wyczyścić (i DOCZYŚCIĆ) kocią fontannę?

Zalewam naszą fontannę dużą ilością octu, dolewam gorącą wodę i zostawiam w takiej kąpieli na kilka godzin, lub na całą noc. To już zależy od stopnia mojego lenistwa. Później doczyszczam szczoteczką i jest super. :ok:
Koty żyją akurat tyle, żeby zdążyły spleść się z naszym życiem i zapaść
głęboko w serce. Potem je łamią. Ale ile warte byłoby życie bez nich...


Dwie baby i rudy ...

tosiula

 
Posty: 23190
Od: Sob lut 24, 2007 17:42
Lokalizacja: Kujawy; między miskami a kuwetą

Post » Czw maja 31, 2018 9:54 Re: Jak wyczyścić (i DOCZYŚCIĆ) kocią fontannę?

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za podpowiedzi w sprawie kociej fontanny. Zakupiłam Lucky Kitty jakiś czas temu i to był strzał w dziesiątkę! Tośka nie wylewa wody stamtąd - bo nie ma jak, a Matrix ma stale świeżą. Wymieniam co 2-3 dni. Jednak mam pewien kłopot: O ile całą tę białą część (jedną i drugą) można dać do zmywarki, to jak wyczyścić tę rurkę, która w środku robi się matowa i szlamowata? Ona jest strasznie wąska i długa. Jak Wy ją czyścicie?
I jeszcze... czasem po zmianie wody mam kłopot z uruchomieniem fontanny. To znaczy woda nie chce tworzyć takiego "strumyczka z górką" po złożeniu fontanny, tylko jakby słabo dociera do górnej części. Jest słabe ciśnienie. Jak tę rurkę wewnątrz ustawiacie, żeby ciśnienie było duże? I żeby woda faktycznie "wyskakiwała" na pewną wysokość, a nie ledwo co spływała po spadzie?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw maja 31, 2018 10:38 Re: Fontanna LUCKY KITTY - jak czyścić, jak zwiększyć strumi

Rurkę od środka czyszczę patyczkami do uszu, biorę garstkę patyczków, moczę i wsadzam jeden za drugim do rurki, wpycham kolejne tak długo aż watka będzie czysta, rurkę wyginam lekko pod różnymi kątami, żeby z każdej strony wyczyścić, potem przelewam wrzątkiem.

Pompkę trzeba też oczyścić, zdejmuje się tą ściankę, gdzie jest pokrętełko, tam się napychają różne paprochy. Moc strumienia reguluje się tym pokrętełkiem.
Czasem mi się pompka lekko zacina po wymianie wody, bulgoce, wtedy przez chwilę blokuję przepływ wody zatykając otworek fontanny palcem, tak kilka razy, aż wyjdzie całe powietrze z pompki.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Roberteloge, Zeeni i 139 gości