WYNIKI BADAN: niekontrolowane ruchy nogami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 13, 2018 14:13 Re: WYNIKI BADAN: niekontrolowane ruchy nogami

Pije dużo, bo od niedawna je tez sucha karmę. Nie wymiotuje, ale biegunkę miała 2 tygodni temu przy okazji infekcji giardii

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Pt kwi 13, 2018 14:15 Re: WYNIKI BADAN: niekontrolowane ruchy nogami

Bożenko, wklej jeśli możesz wszystkie wyniki badań. Czasem szczegół decyduje. Sama się przekonałam na swoim kocie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt kwi 13, 2018 14:49 Re: WYNIKI BADAN: niekontrolowane ruchy nogami

mie dam rady tyle pisac
filmiku nie otwieram
u moich 2 takíe podskoki ,nagłe trzepanie łapą ,zryw i trzdmp łapa
Orzeszek bral na pys ten antybiotyk (stomogryl ?)
w nim byl antyb plus metronidazol
po jakims czasie on spał mi na klatce
zacząl tak drgac ,lapkami i .przestraszony
u nas niema po co isc
pobrana krew na moje źądanie .lab ludzki
byla chyba lipaza wys
po przeleczeniu kontrol mialo byc dobrze ,anemia nerkowe ale tego nie wiedzialam ,przywiozlam kalci
warto linkowac cala hist kota
moze ona jest odwodniona i jony wys
albo zaburzenia gospodarki wap fosf
maniuni ma takie zrywy jego czesto trzeba odrobacźac i alergia
tey biore pod uwage naelektryzowanie
mnie wśio kopíe

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt kwi 13, 2018 15:49 Re: WYNIKI BADAN: niekontrolowane ruchy nogami

ASK@ pisze:Bożenko, wklej jeśli możesz wszystkie wyniki badań. Czasem szczegół decyduje. Sama się przekonałam na swoim kocie.


póki co mam tylko to, jak tylko będe miala resztę to wkleję (pozniej postaram sie przepisac co tam jest bo jednak bardzo słabo widac):
https://naforum.zapodaj.net/914224e5e8dd.jpg.html

anka1515 pisze:u moich 2 takíe podskoki ,nagłe trzepanie łapą ,zryw i trzdmp łapa
Orzeszek bral na pys ten antybiotyk (stomogryl ?)
w nim byl antyb plus metronidazol
po jakims czasie on spał mi na klatce
zacząl tak drgac ,lapkami i .przestraszony

Dzięki za naprowadzenie, w ulotce nic nie ma ale poczytałam więcej o efektach ubocznych metronidazolu i znalazlam na stronach ang i wlosko jezycznych cos takiego:
drętwienie, mrowienie lub palący ból w dłoniach lub stopach (peripheral neuropathy - neuropatia obwodowa); - to się tyczy ludzi ale to jest jakiś trop bo opis odpowiada jej objawom. Jedyne co, to taki efekt uboczny podobno wystąpil przy dlugotrwalym braniu (6 miesięcy) a ona brała 10 dni... No i skonczyla lek w poniedzialek rano. Czy mozliwy jest efekt uboczny leku 3 dni po zakonczeniu jego brania?

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Pt kwi 13, 2018 17:16 Re: WYNIKI BADAN: niekontrolowane ruchy nogami

Sprawdż jej dokładnie łapki, czy czegoś nie ma między opuszkami, może coś tam weszło i przeszkadza. Jeden z moich kocurów tak trzepał, okazało się że ma coś między opuszkami.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19454
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Pt kwi 13, 2018 18:49 Re: WYNIKI BADAN: niekontrolowane ruchy nogami

Kotka ma bardzo wysoki wapń, fosfor, ma bardzo zagęszczoną krew - pytanie teraz - dlaczego.
Możliwe że ma wzmożoną diurezę i jest dlatego odwodniona. Wzmożona diureza przy takich wynikach to najczęściej sposób organizmu na ratunek, wypłukiwanie podwyższonego wapnia.
Może też być to związane z spowodowanym czymś (choroba serca? płuc?) przewlekłym niedotlenieniem.

Hiperkalcemia może dawać objawy nerwowo-mięsniowe.
Pytanie - czym jest spowodowana.
Trzeba to szybko wyjaśnić - bo przyczyna to jedno - ale ten stan jest niebezpieczny. Na dłuższą metę powoduje odkładanie się wapnia w organach, może to doprowadzić do uszkodzenia nerek, zwapnienia naczyń krwionośnych etc. Zaburza to też pracę serca, gospodarkę innymi minerałami, produkcję enzymów.

Koniecznie trzeba sprawdzić pracę tarczycy i przytarczyc, zrobić usg brzuszka i rtg klatki piersiowej.
Chyba że podajesz kotce jakiś supelement z wapniem albo dużo witaminy D. Tudzież żywisz dziwacznie.

Kotkę trzeba porządnie ponawadniać - żeby obniżyć poziom wapnia i obniżyć trochę hematokryt.
I szukać przyczyny.
Przede wszystkim, po wykluczeniu błędów dietetycznych - ale te są mało prawdopodobne bo i fosfor i wapn są podwyższne - trzeba sprawdzić pracę przytarczyc oraz wykluczyć nowotwór, trzeba też ocenić stan organów w klatce piersiowej - bo może to być objaw problemów z sercem.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 117 gości