Koty "rasowe" z olx

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 11, 2018 19:56 Koty "rasowe" z olx

Mam właśnie niezmierną "przyjemność" wymieniać wiadomości z Panią, która chce "oddać" dwa kotki "rasowe" (tak naprawdę w typie rasy) - właśnie, "oddać". Aż mnie nosi jak pomyślę. Pani chce za te biedne kotki 1000 zł., aby pokryć koszty leczenia, bo się biedna astmy przez nie nabawiła i wzmocniła jej się alergia. Powiedzcie, jak rozmawiać z takimi ludźmi i ich uświadamiać, że to co robią to jakiś jeden wielki żart? Zamiast szukać dobrego i kochającego domu tym sierotkom i dziękować Bogu, że ktoś się nimi nareszcie porządnie zajmie, to jeszcze sobie życzyć za to pieniądze i to całkiem niemałe. Czy tylko ja jestem taka przewrażliwiona na tym punkcie? :strach: :strach: :strach:

Skipper

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Od: Pon mar 27, 2017 18:54

Post » Śro kwi 11, 2018 20:05 Re: Koty "rasowe" z olx

Podejrzewam, że Pani jest świadoma, tylko gierki sobie urządza , aby wymienić sierściuchy na kasę.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5845
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro kwi 11, 2018 20:07 Re: Koty "rasowe" z olx

Fatka pisze:Podejrzewam, że Pani jest świadoma, tylko gierki sobie urządza , aby wymienić sierściuchy na kasę.


To jest po prostu obrzydliwe... I teraz wezmą te koty następni "znawcy" kotów, zapłacą 1000 zł za dorosłe koty i jestem tylko ciekawa co będzie z nimi dalej. Modlę się, żeby to byli świadomi kociarze, chociaż nie sądzę, żeby tacy byli płacąc takie pieniądze.

Wybaczcie - musiałam się wypróżnić.

Skipper

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Od: Pon mar 27, 2017 18:54

Post » Śro kwi 11, 2018 20:31 Re: Koty "rasowe" z olx

By może nie są to pierwsze kotki które pani w ten sposób ,,oddaje,, , tak właśnie działają pseudo :roll:

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Czw kwi 12, 2018 1:14 Re: Koty "rasowe" z olx

Wiem że z regulaminem allegro nie jest zgodne pisanie o "oddawaniu" za koszty utrzymania (albo nie było), ale nie wiem jak z olx. Można im zgłosić, niech się przyjrzą.
I zapisać dane kontaktowe pani (nr telefonu, nick z fb/olx, miejscowość), zrobić zrzut ekranu oferty i jeśli historia się powtórzy, mieć jako dowód oszustwa.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw kwi 12, 2018 6:09 Re: Koty "rasowe" z olx

Najlepiej wyciągnąć od Pani adres zamieszkania i nasłać urząd skarbowy :D
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Czw kwi 12, 2018 7:03 Re: Koty "rasowe" z olx

Przypomniało mi się, lata temu trochę działałam pomocowo, jeżeli chodzi o Teriery Typu Bull - była do sprzedania za symboliczną stówę suka, wyniszczona porodami etc... link był na forum, wiele osób się zainteresowało losem suczydła, dzwoniło, pytało. Właściciel suki, chyba pomyślał że chyba jakiś skarb na łąńcuchu trzyma, bo zaczął windować cenę w górę :roll: Podobnie się dzieje chyba, jeżeli jakaś fundacja chce wykupić zwierzę przeznaczone na rzeź -właściciel wie, że Ci czasami mogą być w stanie zapłacić więcej niż handlarz.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5845
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw kwi 12, 2018 7:55 Re: Koty "rasowe" z olx

Znaleźli się już podobno chętni na koty... Szlag mnie trafia :strach:

Skipper

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Od: Pon mar 27, 2017 18:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos, Google [Bot], Kocia Lady, pimpuś..wampirek i 184 gości