Czy jest jakas karma nie bezzbozowa godna polecenia?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 11, 2018 13:35 Czy jest jakas karma nie bezzbozowa godna polecenia?

Witajcie
Czytam to forum od dawna i korzystalam z porad w nim zawartych
Mam 5 kotow i zawsze jadly suche karmy
Po przeczytaniu forum postanowilam przestawix je na mokra karme
Czworka kotow je ze smakiem, natomiast mam jedna koteczke suchozerce która z 4 kilo schudla do 2 poniewaz nie chce jesc mokrej karmy
Troche skubnie i koniec
Wypróbowałam wszystkie dostepne w zooplus
Polize i odchodzi natomiast sucha rzuca sie
I co ja mam teraz zrobic?
Czy przestawic ja na suche?
Czy dalej glodzic?
Ostatnio edytowano Pt kwi 20, 2018 16:09 przez Kasianosal10, łącznie edytowano 5 razy

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 11, 2018 17:06 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Nie może być tak, że głodzisz kota ! Wykończysz go- to na wstępie.
Nie możesz też na siłę zmuszać kota żeby jadł to co mu podsuwasz, bo tak wyczytałaś, a jak nie chce to niech nie je. Każdy kot jest inny, Twoja potrzebuje czasu aby zmienić swoją dietę, trzeba to zrobić delikatnie. Powoli wprowadzać rewolucje, ale nie głodzić.
Kota chrupkożernego może być ciężko przestawić (jeśli czytasz to powinnaś o tym wiedzieć) i trzeba w to włożyć dużo pracy i czasu poczynając od dawkowania jednego i drugiego. Może uda się szybko trafić w gust, a może nie. Póki ja trafiłam w gusta moich (obie mają zupełnie inne) straciłam szmat czasu, a fundacja dostała górę żarcia.

Jeśli nie je podsunęłabym jej chrupki, bo jeść musi. Im dłużej kot będzie głodował tym szybciej i mocniej odbije się to jego zdrowiu.
Poszłabym do veta, bo spadek wagi o 2kg jest spory i być może oprócz tego, że kot jest niedożywiony zaczyna się dziać coś niedobrego.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro kwi 11, 2018 17:14 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Wszystkie wyniki badan ma w normie
Wlasnie myslalam ze chudnie przez chorobe ale wyniki dobre
Gdy dawalam troche suchego i troche mokrego to jadla tylko suche

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 11, 2018 17:38 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Daj jej tę suchą karmę jeśli nie chce żadnej mokrej. Kot nie może nie jeść. Niech je z apetytem to, co jej smakuje. Są koty nieprzestawialne i siłą tu nic nie zdziałasz, tylko zrobisz kotu krzywdę.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro kwi 11, 2018 18:16 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

W jakim czasie kotka tak drastycznie schudła???
Szybkie schudnięcie u kota to proszenie się o ogromne problemy!
2 kilo? Połowa masy ciała?? To już nawet nie schudnięcie a zagłodzenie.
Moim zdaniem kotka kwalifikuje się do natychmiastowej diagnostyki, bo może mieć wątrobę w strzępach a stłuszczenie bardzo kiepsko się regeneruje, w pewnym momencie zmiany są już nienaprawialne.
Trzeba też upewnić się czy głodzenie (bo nie można tego inaczej nazwać jeśli kotka z 4 kilo schudła na 2 - ona po prostu jest zagłodzona) jest jedyną przyczyną utraty masy ciała, jest tak drastyczna że aż trudno uwierzyć by zwyczajny (nie sadysta) właściciel był w stanie doprowadzić do czegoś takiego i obserwować to spokojnie - to że kot umiera na jego oczach z głodu.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro kwi 11, 2018 18:39 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Marudziłam u weta, że mam za grube koty, ale przy dużym stadzie trudno to kontrolować. Wetka mi powiedziała, że odchudzanie kota skutkuje chorobą wątroby, że lepiej żeby kot był gruby. Myślę, że mówiła to na podstawie wieloletnich obserwacji. Moja Gucia od kociaka u mnie i jadła wszystko, nawet podroby od czasu do czasu. Coś jej odbiło i je prawie wyłącznie suchą karmę. Mięsa nie tknie, a jak trafię z mokrą karmą w jej gust to jestem w siódmym niebie. Wyniki ma świetne. Napisałam ten post, bo wciąż jest temat pt."suche jest be " poruszany i opiekun, który karmi suchą krzywdzi kota i doprowadzi go do śmierci. Podobnie kult szczupłej sylwetki, moda na odchudzanie się i odchudzanie zwierząt może mieć fatalne skutki. Kryterium zdroworozsądkowe zawsze się sprawdza.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro kwi 11, 2018 18:39 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Sorry ale wet nie stwierdzil zaglodzenia wiec prosze mnie nie szkalowac
Dodam tylko ze moje koty nigdy nie lubily bezzbozowych karm jadly zbozowki

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 11, 2018 19:17 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Dorosła kotka waży 2 kg, to nie jest normalne. Chyba nie chodzi o szkalowanie, ale troskę o kota. Wet nie widzi problemu?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro kwi 11, 2018 19:29 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Nie bo kicia jest z drobnych kotkow

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 11, 2018 19:34 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Napisałaś w pierwszym poście, że ważyła 4 kg (czyli należy do "normalnych"), a schudła do 2 kg, bo nie chce jeść mokrego więc albo wcześniej była mega grubasem albo coś się nie zgadza.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro kwi 11, 2018 19:35 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Jak można być mega grubasem przy 4 kilo, będąc kotem???
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro kwi 11, 2018 19:37 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

KociaMama44 pisze:Jak można być mega grubasem przy 4 kilo, będąc kotem???


Odnoszę się do stwierdzenia, że kotka należy do tych drobnych i waga 2 kg jest zupełnie normalna i nikt nie widzi w tym nic złego, bo kotka jest z tych drobniejszych...

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro kwi 11, 2018 19:39 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Chodzi mi o to ze kot chudnie na mokrej karmie
Nie chce jej znow karmic tylko suchym bo malo pila i nerki jej padna chodzi mi o to jak przekonac ja do mokrej karmy

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro kwi 11, 2018 19:42 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Jeśli kot nie je i ewidentnie chudnie daj jej te chrupki. Chcesz zagłodzić kota ?
Moja jedna jest na chrupkach i żyje i ma się dobrze. Jest niereformowalna i mokrego jeść nie chce (wypluwa). Wszelakie sposoby, podejścia skończyły się fiaskiem i mokre dostaje na noc, całe 1/4 saszetki posypane chrupkami.

Mały edit: dopajaj. Ja swojej podaje mleko kocie, podaje pasty Miamora, czasem od święta dam jej sos z tuńczyka w sosie własnym, wilgotne smaki i psie mokre żarcie.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro kwi 11, 2018 19:53 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Myslisz ze jak dam kotu raz na ruski rok sosik z miamora to mu zwieksze podaz wody? Ona nie chce i juz tylko suche
Zjadla kilka kesow whinstona i felixa

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 200 gości