Czy jest jakas karma nie bezzbozowa godna polecenia?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 11, 2018 19:57 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Kasianosal10 pisze:Myslisz ze jak dam kotu raz na ruski rok sosik z miamora to mu zwieksze podaz wody? Ona nie chce i juz tylko suche
Zjadla kilka kesow whinstona i felixa

A myślisz, że jak ją zagłodzisz na śmierć i jak wątroba jej padnie od stłuszczenia, to będzie dobrze?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro kwi 11, 2018 21:09 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Kasianosal10 pisze:Myslisz ze jak dam kotu raz na ruski rok sosik z miamora to mu zwieksze podaz wody? Ona nie chce i juz tylko suche
Zjadla kilka kesow whinstona i felixa


A dlaczego raz na ruski miesiąc ? Skoro pozostałe koty jedzą chętnie to sos możesz wylewać dla niej, a mięso dawać reszcie. Jeśli dajesz pasztety możesz "rozciapkać" go widelcem i dolać troszkę wody. Możesz dodatkowo skruszyć chrupki (ja miele w blenderze) i je dosypać.
Surowego kurczaka podaje zblendowanego na papkę, zalewam jej bulionem i dodaje szczyptę chrupków, czasem dodam parę kropli jogurtu.

Chikita

 
Posty: 6422
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro kwi 11, 2018 21:30 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Dodam tylko, że ja mam z czego odchudzać kota i każda próba kończyła się u nas zapaleniem trzustki. Radek po prostu ma jeść suche ( i to o zgrozo zbożowego royala) a jak chce to mięso i sosiki (mokrego też nie rusza). Czasami nasze dobre chęci sa powodem poważnych kłopotów ze zdrowiem naszych pupili. Może ona jak mój Radek, jest niereformowalna, po prostu tak ma.

Pytanie też czy zadbałas o odpowiednia adaptację przejscia z suchego na mokre. Wiesz, mieszanie karm, rozmiękczanie chrupek, najpierw jeden posiłek puszkowy, itd itd. Po opisie tego nie widać.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 12, 2018 0:00 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Spadek masy ciała o połowę to dużo, ale są koty - wiem i widziałam takie - które mają bardzo zwodniczą budowę i długo po nich nie widać, że są za chude (uwaga do Blue: nie mówię tu o Bąbelku). Przed schudnięciem mają leciutką nadwagę (nie otyłość!), potem chudną i wyglądają wciąż nieźle, a potem się je waży i nagle jest przerażenie.
Zgadzam się jednak, iż przestawianie kota na mokre jedzenie nie powinno tak wyglądać, że kot momentalnie chudnie. Trzeba zmienić taktykę.
U mojej kotki sprawdził się system 3 posiłków, między którymi dzieliłam suche i mokre żarcie tak, aby nie było ryzyka uszkodzeń wątroby ale aby kotka odczuwała coraz większy głód. Ale nie u każdego kota to przejdzie.

Kasianosal10 - czego już próbowałaś? Mieliłaś suchą karmę i posypywałaś nią mokre żarcie? Albo mieszałaś proszek z suchej karmy/całe chrupki z mokrym żarciem? Bawiłaś się z kotką mokrym żarciem w polowanie? Kot po upolowaniu instynktownie zagryza ofiarę, więc jest szansa, że wtedy zje rzucony kawałek. Dolewałaś rosołku bez przypraw i soli, ugotowanego na sercach indyczych do suchej karmy aż namoknie? Ale tak, żeby chrupki nie pływały, tylko postały w rosole aż "wypiją" całą ciecz i napęcznieją. Żeby kot jadł coś, co przypomina chrupki tylko miękkie. Jeśli kotu zasmakuje, można potem w różnych wariantach wykorzystać ten pomysł: dolewać rosołku do mokrego żarcia żeby był znajomy smak, dodawać namoczonych chrupek do mokrej karmy, żeby był znajomy smak, mieszać namoczone chrupki z mokrą karmą. Próbowałaś surowego mięsa? I zabawy kawałkami surowego mięsa?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10673
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw kwi 12, 2018 1:44 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Dawalam kotom chrupki caly czas
Jako ze były otyle postanowilam je odchudzic i przeczytalam tu zeby dawac 3 razy dziennie sucha
Tak zrobilam
Potem wyczytalam ze sucha zla to dawalam tylko mokre
Namaczalam karmy w wodzie rosole ale nie chciala

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Czw kwi 12, 2018 5:05 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Madie pisze:Dodam tylko, że ja mam z czego odchudzać kota i każda próba kończyła się u nas zapaleniem trzustki. Radek po prostu ma jeść suche ( i to o zgrozo zbożowego royala) a jak chce to mięso i sosiki (mokrego też nie rusza). Czasami nasze dobre chęci sa powodem poważnych kłopotów ze zdrowiem naszych pupili. Może ona jak mój Radek, jest niereformowalna, po prostu tak ma.

Pytanie też czy zadbałas o odpowiednia adaptację przejscia z suchego na mokre. Wiesz, mieszanie karm, rozmiękczanie chrupek, najpierw jeden posiłek puszkowy, itd itd. Po opisie tego nie widać.

Koty najbarziej lubia sanabelle i royal digestive i hair i skin
Bezzbozowe nie chca jesc
Przreczyttalam na forum same negatywne opinie o sanabelle no grain a na zooplus pisza ze jest super ze nawet cukrzykowi podaja
To jak to?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Czw kwi 12, 2018 6:00 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

A dlaczego upierasz sie na zmiane. Jak nie chce jesc mokrej dawalbym sucha
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Czw kwi 12, 2018 6:12 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Ja ponowię moje pytanie bo nie doszukałam się odpowiedzi - w jakim czasie kotka schudła z 4 na 2 kilo.
Bo jeśli w krótkim - to wymaga szybciutkiej diagnostyki - rozwala to całkowicie metabolizm koci, uszkadza niektóre organy. I nie ważne czy kotka jest drobniutka i wcześniej miała lekką nadwagę, czy wcześniej miała wagę prawidłową a obecnie jest zasuszona i wygląda na drobną - to jest utrata 50 % masy ciała.
To tak jakby dorosła kobieta z 70 kilo schudła np. w 2 miesiące na 35.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw kwi 12, 2018 6:25 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Blue pisze:Ja ponowię moje pytanie bo nie doszukałam się odpowiedzi - w jakim czasie kotka schudła z 4 na 2 kilo.
Bo jeśli w krótkim - to wymaga szybciutkiej diagnostyki - rozwala to całkowicie metabolizm koci, uszkadza niektóre organy. I nie ważne czy kotka jest drobniutka i wcześniej miała lekką nadwagę, czy wcześniej miała wagę prawidłową a obecnie jest zasuszona i wygląda na drobną - to jest utrata 50 % masy ciała.
To tak jakby dorosła kobieta z 70 kilo schudła np. w 2 miesiące na 35.

Od 17 lutego zaczelam dawac mokre i odstawilam suche

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Czw kwi 12, 2018 7:08 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Mój kot też jest nieprzestawialny (je tylko suche). Był okres gdy próbowałam go przestawić, i nawet w b. wolnym tempie poskutkowało to u niego chorobą ze stresu. Są takie koty, co po prostu "nie i koniec". Nic nie zrobisz, zwłaszcza na siłę. Dopajanie jest wyjściem. Znajdź coś, co kicia lubi pić i dawaj jej to częściej. Ja odkryłam, że mój lubi fortiflorę. Mieszam mu ze sporą ilościś wody i pije jedną dziennie. Przy okazji wspomaga jelitka. Inna sprawa, że pójdę z torbami, bo fortiflora drogs... A co do odchudzania- musiałam wprowadzić chrupki odchudzające, bo na Purizonie Matrix mi utył. Ważył 7,600. Po innych zdrowych chrupkach typu power of nature lub thrive z kurczakiem miał biegunkę (jakaś nietoletancja pokarmowa). Więc siłą rzeczy ostały nam się chrupki odchudzające royal canin. Badziewie dla kur, tak, wiem, ale na nich Matrix schudł już 400 g. od początku lutego. Ale nie dwa kilo! Kobieto! Utrata dwóch kilo w ciągu dwóch mies. To tak, jakby człowiek schudł 28 kg w ciągu tego czasu. Bo 1 kg koci liczy się jak 14 ludzkich. Tak mi wet powiedział. Chyba tylko ludzie w obozach za czasów drugiej wojny światowej tak szybko chudli - bo po prostu nic nie jedli. Z Twoją kotką dzieje się coś bardzo niedobrego.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw kwi 12, 2018 8:24 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Acha czyli rozumiem ze moge zaczac kopac dolek w ogrodku?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Czw kwi 12, 2018 8:29 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Przestań brać to prześmiewczo i potraktuj poważnie.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw kwi 12, 2018 8:41 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Sama poprosiłaś w pierwszym poście o rady, a teraz się oburzasz. To Twoja kotka, powinnaś być zaniepokojona, to ogromna utrata wagi w tak krótkim okresie. Zdumiewa mnie wet, który nie widzi problemu.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54995
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw kwi 12, 2018 8:42 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Potraktuj to poważnie, bo inaczej rzeczywiście będziesz musiała niedługo kopać dołek.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw kwi 12, 2018 8:48 Re: Kotka chudnie bo nie chce jesc mokrej karmy pomocy

Czytam i nie wierzę jak można tak lekceważąco podchodzić do tak poważnego problemu... :strach:

Skipper

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Od: Pon mar 27, 2017 18:54

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kotcsg, Na Kocią Łapę, Szymkowa i 242 gości