Mały problem - 1-dniowe kocięta nie ssą matki !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 08, 2018 11:30 Mały problem - 1-dniowe kocięta nie ssą matki !

Wczoraj urodziły mi sie 3 kocięta . Jeden umarł :( No i te małe chcą pić mleko matki ale nie mogą . Ssią mi palec i szukają cyca.Nie wiem co im jest i co robić . Może mam poczekać albo co ?

Susan77

 
Posty: 1
Od: Nie kwi 08, 2018 11:24

Post » Nie kwi 08, 2018 11:49 Re: Mały problem - 1-dniowe kocięta nie ssą matki !

Na co chcesz czekać? Aż umrą? Leć po butelkę ze smoczkiem do weta, kup royal canin convalescence, mleko kocie i karm co godzinę. W pozycji na brzuszku. Powoli żeby nie zalać kociąt.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie kwi 08, 2018 12:01 Re: Mały problem - 1-dniowe kocięta nie ssą matki !

Co to znaczy "nie mogą"? matka ucieka? nie potrafią się przyssać? Przystaw je do sutka i pomóż złapać go w pyszczek, trzymaj przy tym cycku cały czas ...czasami małe nie potrafią się przyssać, czasami są zbyt słabe - wtedy pomaga odrobina glukozy rozpuszczonej w ciepłej, przegotowanej wodzie ...wzmcni je ...

edit: jeżeli jeden umarł, to być może cały miot jest obciążony wadami i zbyt słaby by przeżyć (bo np. pochodzą od spokrewnionych kotów) ... Nie zapytam, czy to zarejestrowana hodowla, bo odpowiedź raczej znam ... :cry:
Ostatnio edytowano Nie kwi 08, 2018 12:05 przez katarzyna1207, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie kwi 08, 2018 13:52 Re: Mały problem - 1-dniowe kocięta nie ssą matki !

Nie podawałabym żadnej glukozy do pyszczka. Jeśli kocięta nie potrafią ssać, glukozę można podać ale podskórnie, razem z ringerem i Duphalyte.
Czasem wystarczy też np. podać sam Catosal i kociaki startują. Na pewno trzeba maluszki wygrzać, bo może nie łapią cycka bo są zalane?
Może trzeba podać antybiotyk bo zaczyna się zachłystowe zapalenie płuc? Tego nikt na forum na odległość nie zdiagnozuje.
Zadzwoń do jakiejś dobrej kliniki weterynaryjnej i spytaj o możliwość wizyty domowej. Ewentualnie napisz skąd jesteś, może w twojej okolicy jest jakiś doświadczony hodowca, który przyjedzie i ci pomoże.
Na pewno maluszki trzeba karmić, jeśli nie piją od matki. Jeśli są głodne dłużej niż 6 godzin od porodu, to bardzo, ale to bardzo źle.
Trzeba wtedy natychmiast wdrożyć płynu podskórnie a jeśli znajdziesz weta lub hodowcę, który pokaże ci jak karmić sondą, to dodatkowo karm sondą.
Mleko kozie w kartonie, RC Convalescence w proszku, mleko podgrzej, dodaj proszku na oko, wstrząśnij, sprawdź czy mleko nie wyszło za gęste, strzykawka, smoczek silikonowy malutki i wio. Nie ma na co czekać. Maluchy umrą w męczarniach z głodu.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 233 gości