Wynajem mieszkania z kotem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 01, 2018 21:18 Wynajem mieszkania z kotem

Byc moze bede musial wyjechac do pracy do innego miasta i oczywiscie kudlaty pojedzie tez. Zastanawiam sie jednak jak wynajac mieszkanie, majac kota?
Czy mowil wlascicielowi mieszkania o kocie, czy lepiej nie wspominac o tym i czy wedlug Was posiadanie kota stworzy problemy (utrudni wynajem)?

miguel007

 
Posty: 44
Od: Pt gru 08, 2017 14:51

Post » Nie kwi 01, 2018 21:21 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Mówić.
Może będziesz szukał trochę dłużej, ale unikniesz atrakcji typu "wy...dalać mi stąd z tym sierściuchem ale już!"
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10924
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie kwi 01, 2018 21:56 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Rzeczywiscie, to byloby slabo. No to lepiej mowic i ewentualnie byc w gorszej pozycji negocjacyjnej.

miguel007

 
Posty: 44
Od: Pt gru 08, 2017 14:51

Post » Nie kwi 01, 2018 22:30 Re: Wynajem mieszkania z kotem

wiele ogłoszeń ma zaznaczone, czy zwierzęta są mile widziane. Ja byłam kiedyś w sytuacji, że wiedziałam, że właściciel nie toleruje kotów, a jak miał przyjść - chowałam kota z kuwetą i miskami do dużej szafy w kuchni :mrgreen:
Obecny domek wynajmowałam 12 lat temu - zadzwoniłam, obgadałam - no ok. Po czy zadzwoniłam drugi raz - proszę pana, ale ja mam kota. Odpowiedż - ja mam dwa koty i dwa psy :D
Teraz mam cztery koty i zaczynam szukać czegoś innego - to już jest problem, bo wszystko to koty bardzo dorosłe i wychodzące...

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15055
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie kwi 01, 2018 22:39 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Mówić, ponieważ to jest czyjeś mieszkanie i czyjaś własność. Właściciel będzie świadomy, że zwierze może coś zniszczyć, nie zdziwi się na widok osiatkowanego balkonu i okien. Jeśli to zataisz to albo będzie czekała Ciebie natychmiastowa eksmisja albo dobre stosunki ulegną ochłodzeniu, bo jednak go okłamałeś. A prawda przecież i tak wyjdzie na jaw prędzej czy później.

Obecnie jest znacznie łatwiej znaleźć mieszkanie gdzie jest przyzwolenie na zwierzęta niż parę lat temu więc większych trudności nie powinieneś mieć.

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon kwi 02, 2018 18:50 Re: Wynajem mieszkania z kotem

mowic
ja ostatnio wynajelam swoje mieszkanie komus z kotami
jedynym meblem jaki kot mogl zniszczyć była kanapa wiec ustaliliśmy sprawę własności tak aby nikt nie był poszkodowany
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Pon kwi 02, 2018 19:33 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Dziekuje wszystkim, bede wiec od razu mowil. O zniszczenia sie nie obawiam, bo nigdy nam nic nie zniszczyl, tylko krzesla drapal i pozaciagal material, ale tego problemu juz nie ma, od kiedy zaczelismy przycinac pazurki.
Jesli negocjacje beda trudne, to zaproponuje wyzsza kaucje.

miguel007

 
Posty: 44
Od: Pt gru 08, 2017 14:51

Post » Pon kwi 02, 2018 19:35 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Mówić
Ja jak chciałam wynająć mieszkaie 5 lat temu to jedna kobietami powiedziała że skoro mam dziecko to mi nie wynajmie, ale gdbym miała np psa to tak... także ludzie są różni....

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Śro kwi 04, 2018 16:04 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Nieinformowanie właściciela o tak ważnej sprawie, jak posiadanie zwierzaka jest okropnie nieodpowiedzialne... To po prostu oszustwo. Niestety, wielu z nich nie życzy sobie posiadania nawet rybek w mieszkaniu (sama mam taki zapis w umowie najmu d:), a niektórzy z kolei nie mają nic przeciwko cudzym pupilom. (poprzednia właścicielka, miłośniczka zwierząt, nie miała problemu, gdy dostałam psinkę na parę dni) Trzeba szukać, szukać i jeszcze raz szukać. No i nie być nachalnym, a zwyczajnie uszanować cudzą decyzję, że sobie zwierzaków nie życzy i już! :)
Ostatnio edytowano Sob lip 07, 2018 8:57 przez pompu, łącznie edytowano 1 raz

pompu

 
Posty: 1
Od: Śro kwi 04, 2018 15:53

Post » Śro kwi 04, 2018 21:04 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Mówić, nie ukrywać, a jeszcze lepiej- samemu dać ogłoszenie, że szuka się mieszkania razem z futrzakiem. Ja tak robiłam i nigdy nie miałam problemów ze znalezieniem lokum.
Na gumtree jest opcja "mieszkanie przyjazne zwierzakom"- myślę , że trudniej jest znaleźć lokum samotnej matce z dzieckiem niż właścicielowi czworonoga

joasia1976mec

 
Posty: 16
Od: Sob cze 02, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 05, 2018 15:52 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Mówić. Ja kiedyś wynajmowałam z psem, od początku powiedziałam, że mamy psa. Co więcej, dużego psa.
Umówiliśmy się również, że w przypadku jakichkolwiek szkód- rekompensata zostanie zaczerpnięta z kaucji.

Uważam, że należy być szczerym. Szczególnie, że sama teraz organizuję mieszkanie, aby wynajmowac ludziom i wkładam w to sporo serca. Chciałabym, aby wynajmujący szanowali mieszkanie i abyśmy mieli poprawne relacje.
Mam nadzieję, że trafią mi się szczerzy i rozsądni ludzie :mrgreen:

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Pt maja 18, 2018 13:15 Re: Wynajem mieszkania z kotem

Teraz coraz więcej w ogłoszeniach informacji, że zwierzęta mile/niemile widziane. Nie ma sensu zatajanie faktu posiadania zwierzęta, a nawet początkowo niechętnie nastawionych można spróbować przekonać.

Marcepanowe

 
Posty: 23
Od: Śro maja 16, 2018 15:56
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 163 gości