Przebialkowanie Maine coon

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 23, 2018 13:16 Przebialkowanie Maine coon

Dzień dobry wszystkim, chciałabym zapytać o jedną trapiącą mnie rzecz, mianowicie chodzi o kotkę MCO. Chciałam kupić ją do hodowli, ale pani poinformowała mnie, ze kotka choruje na tzw. „Przebialkowanie” i ze nie może jest za dużo mięsa, gdyż później się drapie i ma nieładne wydrapane placki. Moje pytanie brzmi, czym w takim razie karmić takie kocię jeśli nie je ono mięsa? Przecież kot to drapieżnik dziękuje z góry za odpowiedz!

Janikowosci

 
Posty: 1
Od: Pt mar 23, 2018 13:08

Post » Pt mar 23, 2018 18:02 Re: Przebialkowanie Maine coon

Przebiałkowanie to taka popularna nazwa umowna, te dolegliwości nie wynikają ze zbyt dużej ilości białka, a z nieodpowiednich proporcji wapnia i fosforu w karmie. Niewykorzystane białko jest po prostu usuwane z organizmu.

santana

 
Posty: 62
Od: Czw lut 23, 2017 18:14
Lokalizacja: Koluszki

Post » Pt mar 23, 2018 21:00 Re: Przebialkowanie Maine coon

Koty to zwierzęta które potrzebują wyjątkowo dużo białka w karmie.
Nie wiem w jakim wieku jest kotka, jaki jest jej faktyczny stan zdrowia i czym jest karmiona - ale wygląda na to że zwierzak ma jakiś mniej lub bardziej poważny problem zdrowotny (alergia pokarmowa? nieprawidłowe proporcje składników pokarmowych? niedobory?) i nie wynika on w żadnym razie z nadmiaru białka w diecie. Przyczyna jest inna, nawet jeśli objawy widać dopiero wtedy gdy kot je więcej mięsa.

To legalna, porządna hodowla?
Masz dokładne informacje o przypadłości kotki?
O jej diagnozowaniu, leczeniu, karmieniu?

Kot który się drapie i wydrapuje placki nie jest zdrowym kotem. Zakup takiej kotki na kotkę hodowlaną jest mocno ryzykowny, szczególnie jeśli tak naprawdę nie wiadomo co kotce dolega.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon mar 26, 2018 20:17 Re: Przebialkowanie Maine coon

Tak jak powyżej napisała Blue zakup kotki hodowlanej o bliżej niezdiagnozowanych dolegliwościach jest mocno ryzykowny .
Do hodowli wybiera się zwierzaki 100 % zdrowe ,przebadane genetycznie i po przebadanych rodzicach .
Nie wiadomo no co dokładnie choruje kotka i czy uda Ci się to wyleczyć ,kotka może też swoją tajemniczą chorobę przekazywać potomstwu .
Poza tym co zrobisz jeśli jej stan pogorszy się w ciąży ? To duże obciążenie dla organizmu , a sposoby leczenia będą mocno ograniczone .

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Donaldwoody, kasiek1510 i 425 gości