Sterylizacja - cięcie boczne czy tradycyjne?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 22, 2018 16:15 Sterylizacja - cięcie boczne czy tradycyjne?

Witam, zamierzam wysterylizować naszą 8 miesięczną kotkę. I teraz pytanie: jaką metodą? Szew boczny czy tradycyjnie na brzuchu? A może to bez znaczenia? Jakie macie doświadczenia? W naszym gabinecie weterynaryjnym doradzają cięcie z boku.

hanaula

 
Posty: 50
Od: Czw cze 22, 2017 13:40

Post » Czw mar 22, 2018 16:50 Re: Sterylizacja - cięcie boczne czy tradycyjne?

Dwie z moich kotek sterylizowane były cięciem bocznym, trzy tradycyjnym. Zdecydowanie wolę cięcie boczne, choćby z tego względu, że nie trzeba bawić się z kaftanikami. ;) I cięciem bocznym kotki mniej się interesują. ;)

Wawe

 
Posty: 9318
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw mar 22, 2018 17:34 Re: Sterylizacja - cięcie boczne czy tradycyjne?

Zdecydowanie polecam boczne. Ważne tylko by całość była wycięta a nie tylko przecięte jajowody.
ser_Kociątko
 

Post » Czw mar 22, 2018 17:40 Re: Sterylizacja - cięcie boczne czy tradycyjne?

Moje koty i kocięta cięte są na brzuchu. Nikt nie nosił nigdy kaftaników i ogólnie rzecz biorąc wszystko goiło się bez komplikacji.
Jedyne cięcie boczne na jakie się zdecydowałam niestety było problematyczne. Kotka rozlizała je w oka mgnieniu i musiała być szyta ponownie.
Podobny przypadek miała moja znajoma u korniszki.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw mar 22, 2018 17:58 Re: Sterylizacja - cięcie boczne czy tradycyjne?

Czyli kwestia kota. Moja ostatnia, cięta w linii brzuszka, wprawdzie nie wymagała reoperacji, ale jak wyraziła się p. doktor: "trochę narozrabiala". ;) Z dwóch kotek od cięcia bocznego jedna w ogóle nie interesowała się rana, druga szybko zlizała sreberko i dała sobie spokój. ;)

Wawe

 
Posty: 9318
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasik66, Kicia_Lili, magnificent tree, Silverblue, Zeeni i 235 gości