Przekonanie kota do lepszej karmy (mokrej)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 21, 2018 20:15 Przekonanie kota do lepszej karmy (mokrej)

Witam, jako, że to mój pierwszy post tutaj :)

Jakiś czas temu karmiliśmy kota mokrą karmą felix (junior / później już innymi felixami) - zajadał się i zawsze chciał więcej. Po wyszukaniu wiedzy (m.in. na tym forum) kupiliśmy kilka innych, lepszych karm (mieszanki różnych smaków - Animoda Carny, GranataPet, Feringa) - na spróbowanie...i leżą i psują się w misce, a mały jak jest głodny to wcina suchą (której od jakiegoś czasu nie chciał ruszyć).

1. Czy jest jakiś sposób na przekonanie go do lepszych karm?

2. Czy mieszać mu na początek tamte karmy z felixem (mają inną konsystencję (mielonka) - i później może nie przekonać się do takiej konsystencji)?

3. Nie chciałbym zostawiać na cały dzień miski tej mokrej karmy (schować suchą) aby na siłę jadł bo raczej tak się nie przekona.

Drathir

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Śro mar 21, 2018 20:11

Post » Śro mar 21, 2018 20:37 Re: Przekonanie kota do lepszej karmy (mokrej)

Jak będzie miał suchą, to się nie przekona. Zostawiaj dobrą mokrą, zmieszaną z tą, co lubi. Może wolałby surowe mięso? U mnie wolą od tych dobrych mokrych karm.
Ostatecznie suchego może być 10 ziarenek i nic poza tym.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro mar 21, 2018 21:10 Re: Przekonanie kota do lepszej karmy (mokrej)

Ja swoją przestawiałam stopniowo od śmieciówek do coraz lepszych. Karm nie mieszałam tylko stopniowo kupowałam coraz lepsze. Rano dostawała karmy, które jadła w schronie, a na wieczór coś lepszego i tak w kółko, teraz schroniskowa burżuazja nawet nie tknie Whiskasa.
Zacznij od kupienia czegoś w podobnej konsystencji.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw mar 22, 2018 1:04 Re: Przekonanie kota do lepszej karmy (mokrej)

Może spróbuj posypywać karmę czymś poprawiającym smakowitość karmy? Moje koty też nie bardzo chcą jeść lepsze karmy, dzisiaj na próbę posypałam im zawartość miseczek pokruszonym przysmakiem Cosma. Jedzenie było zjedzone dużo chętniej, więc zamówiłam posypkę do karmy Thrive ProTaste Chicken Topper. I przysmaki Cosma i polepszacz smaku są zrobione z suszonego kurczaka. W wątku sklepu jest rozmowa na ten temat viewtopic.php?f=50&t=163611&start=210, ten polepszacz był też wspomniany w wątku Spis karm dla kota część 7. Uważam, że lepiej sprawdzić wcześniej z pokruszoną przekąską bo możliwe, ze Twój kot nie będzie tak zachwycony jak moje, ale jeśli będzie, to pewnie Thrive Pro Taste będzie rozwiązaniem problemu, a w każdym razie może dużo ułatwić. Cena nie jest niska, bo 44zł, ale to proszek i liczę na to, że będzie wydajny.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Wto kwi 10, 2018 23:50 Re: Przekonanie kota do lepszej karmy (mokrej)

Surowe mięso dostaje od czasu do czasu - bardzo lubi ale nie zawsze mamy pod ręką. Niestety już 3 tygodnie próbujemy zmieniać (Animonda Carny, GranataPet, Feringa - różne smaki) i zawsze jest problem - stanęło na tym, że musimy mieszać 50/50 z felixami bo inaczej nie rusza (mniejsze proporcje też próbowaliśmy ale strasznie wybrzydza) - zsychają się tylko i trzeba wymienić w misce.

Spróbuję jutro rozkruszyć jakieś przysmaki i zobaczymy ale nie chciałbym dodawać polepszaczy smaku bo to po prostu zamiana jednego felixa na coś innego.

Drathir

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Śro mar 21, 2018 20:11




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], MiltonGob, włóczka i 176 gości