Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 21, 2018 19:14 Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Cześć :201461

Pilnie - bardzo - potrzebuje kupic jakis sprzet do przewozenia kocura do weta. 6 kg, straszliwie przezywa kazda wizyte u weta i wlozenie go tam to tragedia... Mialam jakis prosty plastikowy kontenerek i wypchnal po prostu kratke z przodu i zwial... Na szczescie w mieszkaniu jeszcze.

Dlatego zawsze nosilam go w torbie takiej zapinanej zoluxu. Tyle, ze on ze strachu siku robi juz jak widzi ze cos sie kroi w domu, a w niej najczesciej robi kupe :/ Wiec ostatnio juz byla w takim stanie, ze ja wyrzucilam. I nie wiem czy warto kupic znowu taka torbe (jej nie otworzy, choc wlozenie go tam to dramat) czy cos innego. Najlepiej sie sprawdza u nas... pojemnik na brudna posciel :D No ale do weterynarza troche glupio go tak wozic w majacym metr wysokosci koszu. Moze cos doradzicie?

No i kocur nie jest agresywny, po prostu panicznie sie boi wszystkiego, to taki skrot. Szarpie sie, zwiewa, kopie itp. Nie chcialabym, zeby sie wydostal i gdzies zagubil

Kocia łachudra

 
Posty: 41
Od: Nie gru 19, 2010 17:12

Post » Śro mar 21, 2018 20:52 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Z zamkniętym transportem na głucho może być ciężko.
Ja mam takiego Cabrioleta:

https://www.naszezoo.pl/pl/p/Hagen-Transporter-Catit-Design-Cabrio/8603?gclid=CjwKCAjwhcjVBRBHEiwAoDe5x_lpUN46V1doEVO4xv73rgYgui5fYYyMVzD2RzGr84nMpLm2BhQhwRoCQSwQAvD_BwE

Jest mocny z możliwością otwarcia go od góry i ma możliwość zamknięcia na kłódkę.
Ładnie się prezentuje i zajmuje dużo miejsca :wink:

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro mar 21, 2018 21:40 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Nasz kocur też waży 6 kg i jest panikarzem w podróży, kupiliśmy wprawdzie możliwie najtańszy transporter, bo to był kot wolnożyjący i nie wiedzieliśmy, że z nami zostanie, ale transporter sprawuje się bardzo dobrze, nie ma szans, żeby kot się wydostał, a do weta wozimy go często. Ferplast Atlas 20 open (z metalową kratką i otwieranym dachem, przez który łatwo włożyć kota), kosztował ok. 90 zł w sklepie Telekarma, dostawa była na drugi dzień. Ale jeśli chcecie wydać więcej kasy, to są na pewno solidniejsze transportery.

@leksandra

 
Posty: 34
Od: Pt mar 03, 2017 15:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 21, 2018 23:38 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Wszystko jedno ile kosztuje. Choc wole wydac pieniadze na jedzenie i opieke nad kotami niz na to pudlo stresu... Przypominam, ze ten transporterek za kazdym razem oprocz gryzienia jest obsikany i obfajdany. Więc raczej liczę na coś mocnego i niezbyt drogiego. Bo jedna, max 3 wizyty u weta oznaczaja zmiane nosidełka...

Kocia łachudra

 
Posty: 41
Od: Nie gru 19, 2010 17:12

Post » Czw mar 22, 2018 7:54 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Rady ogólne (przetrenowane wyjątkowym neurotykiem).
Torba lub transporter, które umożliwiają dostęp od góry - wtedy kota można zbadać i podać mu leki bez wyciągania ze środka.

Jeśli transporter, to koniecznie z dobrze mocowaną kratką, której kot nie wypchnie. Najlepiej jeśli bolce mają u góry rozszerzony element "załapywany" przez te cztery mini wajchy na obramowaniu wejścia.

Jeśli torba, to koniecznie taka, albo tak zabezpieczona sznurkami, żeby kot nie zdołał rozsunąć zamka błyskawicznego.
Do środka warto włożyć dopasowaną wielkością kuwetę z podkładami. Raz, że stabilizuje dno i kot czuje się pewniej, dwa, że podkład wchłonie skutki kociego przerażenia :wink:
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw mar 22, 2018 8:23 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Najlepiej się sprawdzi transporter z metaląwą kratką, torbe kot zafajda nawet z kuwetą w środku.
Ja mam małego urwisa, który wybitnie szczy i kupa w drodze do weta. Transporter wykładam podkładami dla niemowląt, tylko nie te apteczne a huggies, te z apteki słabo wchłaniają.
Choćby litre nalał to wszystko chłonie, a z kupalem trudno, przeważnie wali między kratki wyłażąc tylnymi łapami do góry, ale trnasporter jest z tworzywa, bez problemu wymyć można i nic się nie dzieje.
Jeden podkład zawsze mam w zapasie "na drogę", u weta wyciągamy kota i podkład, wet obrabia kota my wymieniamy podkład.
Chyba większosć kotów panikuje przy wycieczce do weta, u mnie cała trójca hidterii i furii dostaje.

Edit: napisałam że wet obrabia podkład a my wymieniamy kota :ryk:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw mar 22, 2018 9:04 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Ja polecam tak jak ana transporter z plastikowymi drzwiami, których mocowanie według mnie uniemożliwia wypchnięcie.
Na tym zdjęciu widać, dlaczego.
Pręty drzwiczek, mają na końcu główki.
Obrazek
Z transportera z drzwiczkami metalowymi kiedyś mi kot uciekł.

To są transportery gulliver z plastikowymi drzwiami. Jedynka jest mniejsza, dwójka większa.
Swojego sześciokilowego spokojnego kota wożę w jedynce.
https://www.zooboom.pl/pl/p/Stefanplast ... drzwi/2033
Dwójka będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza.
https://www.miscota.pl/psy/trixie/p-72921
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw mar 22, 2018 12:19 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

W przypadku "takiego" kota tylko plastikowy solidny transporter.
Wg mnie najlepszy Pet Cabrio Cargo. W zooplusie był niedawno za ok 150 zł.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/transpo ... ery/138073
Poczekaj na promocję lub szukaj na allegro taniej.
Otwierany od góry (wet może zbadać kota bez wyciągania), rączka nie odpadnie od reszty transportera, nie urwie się. Przednia szybka bez kratek (kot nie porysuje sobie głowy, ani nie wystawi łap z pazurami podczas jazdy). Wady - cena i waga. Z ciężkim kotem to ponad 8 kg do dźwigania. Mycie bardzo łatwe.
Ten polecany Guliwer ja osobiście odradzam, lepiej dołożyć do Pet Cabrio. Mam ale używam rzadko i tylko dla spokojnego kota ok. 4,5 kg. Poniżej filmik dlaczego: https://www.facebook.com/FDM.dk/videos/ ... 003567800/
Mój 6,5 kg kot wypycha drzwiczki i te metalowe i te plastikowe. Z biegiem czasu ten plastik wyrabia się. Rączka jest też na wcisk na takie bolce - dla mnie to nie jest bezpieczne dla "problematycznego" kota (zestresowanego, świrującego i o dużej wadze ponad 5 kilo). To jest delikatny transporter dla spokojnych kotów. Na własne oczy widziałam jak u weta pani podnosiła ten transporter z nerwowym kotem i... dół odpadł razem z kotem. Mój Pet Cabrio skończył 8 lat. Mam jeszcze 3 transportery i torbę, a i tak cabrio jest najczęściej używany. Stan 4 duże koty. W tym jeden panikarz 6,5 kg, druga adoptowana z pseudo, która zamknięta w transporterze świruje i trze, wali głową ile wlezie, o wyciu nie wspomnę. Tego Cabrio nie da się pogryźć. Przez boczne otwory wentylacyjne kot nie wystawi łapy ani nie wgryzie się zębami.
Polecam gdzieś na żywo pooglądać transportery i wybrać odpowiedni. Może sklep zoo lub wystawa kotów. Porównać ceny i kupić w necie.
Tutaj link do forum dużych kotów z dyskusją jaki transporter wybrać dla dużego kota (Brytyjczyka):
https://forum-agiliscattus.pl/viewtopic ... &start=530
Torba odpada w przypadku kota, który potrafi się załatwić. Tylko plastik + podkłady na drogę.
Metalowe kratki są niebezpieczne dla kotów, które trą łbem, bo robią sobie rany na pysku. Łapa wyciągnięta z pazurami podczas jazdy samochodem też nie jest fajna, jak jest się kierowcą z kotem na przednim siedzeniu.
Może coś pomoże - przed wyjazdem do weta transporter spryskać kocimi feromonami. Na wiele kotów działa uspokajająco.
Nowy transporter kupić i zostawić kotu jako legowisko. Nich się oswaja. Bo jak wyciągany z szafy okazjonalnie to kojarzy mu się tylko z wizytą u weta (stres, jazda samochodem, zastrzyki, psy w poczekalni itp.).
I może najtrudniejsza rada - zachowywać się jak najbardziej naturalnie podczas zabierania kota do weta. Bez kiciania, przytulania i płaczu nad losem kota. Koty to wyczuwają.

malagosiak

 
Posty: 44
Od: Pon mar 02, 2009 17:01
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Czw mar 22, 2018 12:28 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Transporter Pet Cabrio jest solidnie wykonany to fakt. I o ile jazda samochodem z kotem się sprawdzi to nie wyobrażam sobie iść z kotem na piechotę. Ten transporter swoje waży plus kot 6 kilogramowy. Na wystawie jedna pani się aż uginała od tego ciężaru.
Warto też transporter dezynfekować po przyjściu od weterynarza. Ja zawsze myję go w domestosie.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Czw mar 22, 2018 12:30 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Mam inne doświadczenie z gulliverem.
A woziłam w nim dzikusy na sterylki w transporcie miejskim.
Nie wiem, czemu dół transportera odpadł tej pani, może źle zapięła?
Nie zdarzyło mi się też, żeby wyrobiły się plastikowe drzwiczki.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw mar 22, 2018 12:34 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Pet Cabrio ma pasek do przypięcia i można nosić (dźwigać) na ramieniu. Ciut łatwiej :lol:
Ja mam i Guliwera i Cabrio - są zrobione z różnej jakości plastiku. Wiele lat temu kupiłam Guliwera bo Cabrio był poza zasięgiem cenowym. Teraz bym go (Guliwera) nie kupiła. Moje zdanie jest takie.
Ostatnio edytowano Czw mar 22, 2018 12:35 przez malagosiak, łącznie edytowano 1 raz

malagosiak

 
Posty: 44
Od: Pon mar 02, 2009 17:01
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Czw mar 22, 2018 12:34 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

mimbla64 pisze:Mam inne doświadczeni z gulliverem.
A woziłam w nim dzikusy na sterylki w transporcie miejskim.
Nie wiem, czemu dół transportera odpadł tej pani, może źle zapięła?
Nie zdarzyło mi się też, żeby wyrobiły się plastikowe drzwiczki.


Na pewno był źle zapięty. Sama raz w guliwerze nie dopchałam drzwiczek do końca a zaczep się przekręcił. Poszłam łapać drugiego kota do innego transportera, a wracając kota w nimm już nie było. 10 minut się dziwiłam i myślałam, że mam super kota. Nawet dziury w nim szukałam :ryk: Rada: zawsze się upewnić. Sprawdzać zaczepy, pociągnać drzwiczki do siebie czy twardo siedzą i dopiero wtedy wychodzić. Można zastosować też trytytki albo pasy zabezpieczający.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Czw mar 22, 2018 12:57 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Kupiłam właśnie Gullivera, bo Ferplast zmienił zapięcia na gorsze ponoć, a coś kupić musiałam.

Przyznam, frapuje mnie, jak kot miałby z niego spylić - krata metalowa, bardzo porządna, wszystkie doczepialne elementy rozporowe, rączkę do transportera musiał mi chłop założyć, bo w życiu nie dałabym rady sama. Plastik gruby i twardy, zaczepy na pasek w komplecie (sam pasek nie). Myślałam też o PetCabrio, ale ostatnio sporo było opinii, że plastik jest miękkawy i trudno spasować elementy. Koleżanka mająca duży DT natomiast kocha miłością namiętną Atlasy Ferplastu, tylko właśnie marudzi, że zmienili zapięcia.

(Pierwszy post po milionie lat, łał)
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Czw mar 22, 2018 13:09 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

malagosiak pisze:Pet Cabrio ma pasek do przypięcia i można nosić (dźwigać) na ramieniu. Ciut łatwiej :lol:

Lubią się niestety łamać zaczepy, więc absolutnie na samym pasku nie można polegać.

Ma ktoś może fotę (albo może zrobić) tych nowych zapięć do ferplastów?

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 22, 2018 13:15 Re: Jaki kontener/torba/nosidło dla agresywnego kota????

Dla bardzo trudno obsługiwalnego kota kupiłabym jednak Pet Cargo Cabrio, mimo że to dość ciężki transporter.
Jednak jest ta wygoda, że cała góra otwiera się szeroko i w domu nie trzeba kota wpychać do przenioski a u weta kot może w niej cały czas siedzieć i być obsłużony bez wyjmowania.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, skaz, taizu i 227 gości