gazy u pięciomiesięcznego MCO

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 20, 2018 12:26 gazy u pięciomiesięcznego MCO

Cześć,
tak jak w temacie - borykam się od dwóch miesięcy (czyli tyle ile mam już mojego MCO) z jego gazami.
Czytałam poprzednie tematy związane z tym problemem na forum, ale nie do końca odpowiada to problemowi mojego MCO. Syprawa wygląda następująco:
1. Odrobaczony oraz odpchlony, nie wychodzi na dwór, nie ma kontaktu z innymi zwierzakami
2. Nie było do tej pory żadnej kuracji antybiotymi, jedyne co, to podaję mu czasem witaminy (taka pasta witaminowa)
3. Dieta - i tutaj - mokra karma (Real Nature, Applaws, Dolina Noteci, Miamore, Catz Finefood) oraz sucha karma (Real Nature, Applaws, Gold Select, Concept for Life), czasami (raz w tygodniu) dostaje przemrożone a potem sparzone wrzątkiem indycze mięsko z małą łyżeczką masła (dopiero dwa razy się to zdarzyło). Prócz tego przysmaczki (Cosma, GimCat oraz takie patyczki mięsne). Do picia woda (przefiltrowana lub niegazowana nałęczowianka) oraz mleko (dla kotów, z zoologicznego, bez laktozy).

Czy to możliwe, że kotek ma gazy i wzdęcia (czasem coś zabulgocze) od tego, że nie ma jednej stałej suchej karmy? Chłopak zasugerował mi, że za często zmieniam mu karmę. Ale nawet jak przez miesiąc miał Applaws to tak samo było (tj. gazy się utrzymywały). Czy może jednak popełniam błąd z podawaniem mu indyka (choć wzdęcia były już przed, podobnie z mlekiem - odkąd mam małego to jest problem z wzdęciami). W zasadzie to kotek ma wzdęcia odkąd wzięłam go z hodowli.

Czy to są już przesłanki, aby zabrać go do weterynarza?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za laickość problemu, to mój pierwszy zwierzak. Staram się jak najbardziej, ale nie wiem, co się z nim dzieje.

Pozdrawiam

missmowbray

 
Posty: 3
Od: Sob gru 23, 2017 20:56

Post » Wto mar 20, 2018 13:58 Re: gazy u pięciomiesięcznego MCO

Mieszanie różnego typu i rodzaju karm (różne firmy mokrych, różne firmy suchych) oraz suchego z mokrym plus mleko (co z tego, że kocie), plus przysmaki może jak najbardziej powodować takie problemy, o których piszesz. Ja bym spróbowała odstawić wszystko, i zostawić tylko jeden lub dwa rodzaje surowego mięsa. Wołowinę, jeśli lubi, indyk też jest ok. I zobaczyłabym, jak się wtedy zachowuje jego żołądek i układ pokarmowy. Kot jest naturalny mięsożercą. Powinien jeść przede wszystkim mięso.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto mar 20, 2018 20:05 Re: gazy u pięciomiesięcznego MCO

Porozmawiaj z Wetem na temat badania kału ,tylko takiego z kilku dni . Borykałam się z gazami tak śmierdzącymi ,że można było kota wynajmować jako broń biologiczną :oops:
w pierwszym badaniu nic nie wyszło , w drugim pierwotniaki .Po leczeniu kot jak nowy :201461

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Wto mar 20, 2018 21:25 Re: gazy u pięciomiesięcznego MCO

Chyba trochę przedobrzyłaś z tymi karmami. Kota przebadać oczywiście warto, badanie kupy nie jest wielkim problemem, więc możesz mu zrobić. Ale na pewno warto uporządkować karmienie. Zaraz ktoś Ci o BARFie napisze (karmienie surowe mięso+suplementy), inni polecą Ci rezygnację z suchej karmy. Ja karmię mokrą i suchą, MCO też mam. Wybierz dobrą mokrą karmę, możesz podawać różne smaki, ale 10 różnych marek karmy nie jest kotu potrzebne (pewnie przesadzam, że 10, chodzi o to, że "co za dużo to niezdrowo"). Sucha karma najlepiej bezzbożowa, dajesz różne i to chyba właśnie raz ze zbożem (Concept), a raz bez (Applaws). Wybierz jedną bez zboża. Ja karmię Purizonem (na stałe w misce) plus trzy razy dziennie mokre. Twój kot potrzebuje dużo jedzenia, bo rośnie, ale jego brzuszek może mieć dość tych zmian i nadmiernej różnorodności. Mięso jak kot je, to tylko się cieszyć. Zdecyduj jak chcesz karmić, wybierz karmy i nie zmieniaj. Mleko i różne przysmaczki też nie są mu potrzebne. Pastę odkłaczającą warto MCO podawać. Można podać probiotyk. A co jadł w hodowli? Hodowca nie zalecił kontynuacji karmienia (albo chociaż niegwałtownych zmian)? Powodzenia.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wasylisa i 259 gości