KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 18, 2018 10:05 KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Czy w Krakowie można dostać talon na darmową sterylizację kotki (najprawdopodobniej ciężarnej)? Kotka pojawiła się w Zielonkach i dokarmia ją kilka osób.

Zazusia

 
Posty: 2534
Od: Pon lut 21, 2005 9:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post » Nie mar 18, 2018 15:16 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Na początek idź do UM wydział środowiska i zapytaj o talony.Każda gmina, miasto winno już je rozdysponować. Ew skontaktuj sie z TOZ, fundacjami okolicznymi. Moze wet będzie wiedział gdzie talony "rozdają".
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie mar 18, 2018 15:23 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

https://www.facebook.com/ZwierzetaKrako ... 32/?type=3
Na FB krakowskiej fundacji jest info , ze aktualnie UM nie finansuje sterylizacji.
Finansowanie ma być przywrócone od maja

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie mar 18, 2018 20:10 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Dziękuję za odpowiedź

Zazusia

 
Posty: 2534
Od: Pon lut 21, 2005 9:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post » Nie mar 18, 2018 23:26 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Krakowska fundacja 'Stawiamy na Łapy' prowadzi właśnie wiosenną akcję sterylizacyjną:

https://www.facebook.com/groups/131523957679901/

myslę że mogliby pomóc z samą kastracją kotki - ale że działają głownie w Krakowie - najprawdopodobniej będzie trzeba kotkę samodzielnie złapać i dowieźć.

ssm

 
Posty: 13
Od: Nie mar 18, 2018 23:15

Post » Pon mar 19, 2018 7:47 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Zielonki są "przyklejone" do kraka, nie powinno być problemu, a w urzedzie gminy zielonki pytałaś? Może też finansują. Ja jestem 3 gmina od krk, ale u nas nie ma mowy o kastracjach, wojt sam mnoży kocięta z dwóch płodnych kotek, i twierdzi, że po co kastrować jak młode i tak same "rozchodzą" sie po świecie, gdy podrosną :strach: :strach: :strach:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon mar 19, 2018 14:42 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Dziękuję, dałam namiary na fundację.

Zazusia

 
Posty: 2534
Od: Pon lut 21, 2005 9:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post » Pon mar 19, 2018 22:45 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Każda gmina ustawowo jest zobowiązana do uchwalenia programu pomocy bezdomnym zwierzętom i w jego ramach powinna przeznaczyć także kwotę na sterylizację bezdomnych kotów a nawet wskazać gabinet. Najłatwiej sprawdzić wpisując w google " program opieki nad zwierzętami bezdomnymi gmina (nazwa gminy) " i powinna być opublikowana uchwała za dany rok - to tak w kwestii formalnej, bo gminy różnie podchodzą do realizacji programu.
Jak pisała ssm prowadzimy własnie akcję sterylizacji w oczekiwaniu na akcję miejską która rozpocznie się pewnie w kwiecień/maju (przetarg/kwestie formalne). W kwestii sterylki, złapania , dowiezienia najlepiej dzwonić na tel fundacyjny 513 037 175
ZAPRASZAMY NA NASZ GŁÓWNY WĄTEK
Obrazek

Stawiamy Na Łapy

Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Od: Pt wrz 26, 2014 19:19

Post » Śro mar 21, 2018 9:33 Re: KRAKÓW POSZUKUJĘ Talon na sterylizację

Zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych
z udziałem zwierząt
§ 9. Ustala się, że zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych
z udziałem zwierząt realizowane będzie w drodze Porozumienia o współpracy, które zostało zawarte
z lekarzem weterynarii Panem Opalskim Adamem działającym pod firmą: Gabinet Weterynaryjny Adam
Opalski 32-043 Skała ul. Wolbromska 27.
Rozdział 6.
Wskazanie gospodarstwa rolnego w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich
§ 10. W przypadkach zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich a w szczególności, gdy zwierzę
gospodarskie jest traktowane w sposób określony w art. 6 ust.2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie
zwierząt (Dz. U. z 2017 r. Poz.1840) na podstawie decyzji Wójta Gminy Sułoszowa umieszczane jest
w gospodarstwie rolnym, którego siedziba mieści się pod adresem: Wielmoża ul. Krótka 51, na zasadach
określonych w umowie zawartej z podmiotem prowadzącym gospodarstwo rolne zgodnie z obowiazującymi
przepisami prawnymi.

Tak wygląda to u mnie w Sułoszowej w teorii.
Praktyka jest inna, zadzwoniłam do Adama, żeby dokładnie go dopytać, od 7 lat nie dostał od gminy pieniędzy za kastracje, robi to na własny koszt.

Powiedział mi, że jakby on się nie zgodził, to niby kto inny będzie kastrował nie dostając pieniędzy.

Tak samo wygląda sytacja ze zwierzami potrąconymi, sama w zeszłym roku znalazłam psa przy drodze, do dzis nie dostał pieniędzy za opiekę, bo pies był lekko potrącony, nic złamanego itp tylko lekkie szturchnięcie, ale jednak adam podał leki przeciwbólowe i zrobił rtg i usg. Gmina sie na mnie wypieła bo weekend, na adama też bo weekend i niech pies poczeka do poniedziałku na poboczu to przyjadą ze schroniska!

Ostatnia sprawa, w wielmoży pod adresem ul. Krótka 51 mieszka pani Zuzanna G. pracownik gminy sułoszowa, jej gospodarstwo nie ma nawet metra ogrodzenia, dom, stodoła, garaż. Więc gdzie te biedne koty są wypuszczane??? Na łono pól po pgr, taka jest prawda. Może ktoś z mieszkańców przygarnie albo rozszarpią je psy, które po wielmoży wybitnie luzem latają!!!! Wystarczy sprobawać przejść ulicą, z kazdego wjazdu wypadają psy, albo tylko obszczekują albo biorą sie do gryzienia, nikogo to nie obchodzi!

Tak wygląda opieka nad bedomnymi zwierzami w Sułoszowej.
§ 13. 1. Środki finansowe na realizację zadań wynikających z Programu są zabezpieczone w budżecie
Gminy Sułoszowa na 2018 rok w wysokości 20 000, 00 złotych.
Kwota ta zostaje przeznaczona na:
1/ wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu gminy Sułoszowa – 16 000,00 złotych.
2/ pokrycie kosztów sterylizacji lub kastracji zwierząt,oraz uśpienia miotów psów i kotów
bezpańskich - 1000,00 złotych.
3/ pokrycie kosztów opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych
z udziałem zwierząt – 2000,00 złotych
4/ zakup suche j karmy dla kotów wolno żyjących - 1000,00 złotych.
2. Środki o których mowa w pkt. 1 będą wydatkowane poprzez zlecenie świadczenia usług.
§ 14. Wykonanie Uchwały powierza się Wójtowi Gminy Sułoszowa.
§ 15. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym
Województwa Małopolskiego.

Z czego ani grosza na wolnożyjące cmentarne, bo "uciekaja" na widok pracownika gminy więc to nie wolnobytujące, a jesli ludzie przestaną im tam żarcie nosić to koty WRÓCĄ do swoich domów a nie będą tam koczowały!!!!
Pieniądze na karme dostaje pani Zuzanna G.
Pieniądze dla weta są w teorii, ale w praktyce brak.
Jesli się zgłosi przybłąkanego kota, żeby wykastrowali, to kazują go złapać i poczekać aż pani Zuzia przyjedzie, bo ona juz sie nim ZAJMIE!!!
Cała smutna ustawa o pseudoopiece w sułoszowej.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, Google [Bot], kicalka, KotSib i 185 gości