Adopcja kota- jak zmniejszyć stres

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 15, 2018 13:31 Adopcja kota- jak zmniejszyć stres

Jakiś czas temu znalazłam małego kotka w lesie. Nie mogłam go u siebie zostawić, więc wystawiłam ogłoszenie odnośnie adopcji. Dopiero po 6 miesiącach zgłosiła się chętna osoba, która go weźmie. Jednak przez te 6 miesięcy kot zdążył się do nas przyzwyczaić i przeprowadzka do nowego domu będzie dla niego dużym stresem, tym bardziej, że kotek bardzo się boi obcych. Moje pytanie brzmi, czy dla kota lepiej będzie jeśli sama go zawiozę tej osobie (lubi podróżować ze mną w aucie) i zostanę przy nim chwilę w nowym domu a później po kilku dniach go odwiedzę, czy może osoba, która go adoptuje powinna go ode mnie odebrać, zawieść do siebie autem (podróż będzie trwała 40 minut) i ja nie powinnam już go odwiedzać? Wydaje mi się, że pierwsza opcja będzie lepsza, ale ja mało się znam na kotach, dlatego proszę o poradę osoby, które mają doświadczenie w podobnych sytuacjach.
Ostatnio edytowano Czw mar 15, 2018 13:58 przez Mikunia Kotkówna, łącznie edytowano 1 raz

Mikunia Kotkówna

 
Posty: 2
Od: Czw mar 15, 2018 11:35

Post » Czw mar 15, 2018 13:46 Re: Adopcja kota- jak zmniejszyć stres

A robiłaś już wizytę przedadopcyjną?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw mar 15, 2018 13:56 Re: Adopcja kota- jak zmniejszyć stres

Tak, byłam już na wizycie i kot będzie mieszkał w dobrych warunkach.

Mikunia Kotkówna

 
Posty: 2
Od: Czw mar 15, 2018 11:35

Post » Czw mar 15, 2018 16:00 Re: Adopcja kota- jak zmniejszyć stres

Zdecydowanie pierwsza opcja. Odwieź kotka, zostań z nim chwilę.
Co do odwiedzin po kilku dniach, to już niekoniecznie.
Jeśli kot się boi obcych, to przeżyje stres w nowym domu.
Powinien być w niedużym pomieszczeniu, gdzie będzie miał jakieś bezpieczne schronienie i blisko do jedzenia i kuwety.
Obróżki feromonowe zdecydowanie zmniejszają stres u kota, może przed wyjazdem go w taką zaopatrzysz:
https://naszezoo.com.pl/obroza-feromono ... -7648.html
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: misiulka, skaz i 191 gości