Akromegalia u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 14, 2019 8:42 Re: Akromegalia u kota

Akromegalia bierze się z guza przysadki więc nie może go nie mieć nawet jeśli nie miał zrobionego obrazowania. Zresztą są przypadki kiedy guz istnieje a nie jest wykryty ani na tomografii ani na rezonansie i na przykład zostało to potwierdzone podczas sekcji pośmiertnej. Ja zrobiłam tylko badania krwi Nnie bawiłam się w interpretację sama dlatego że się na tym nie znam, według norm wskazanych w badaniu. Mój kot ma akromegalie. Mial wynik powyzej 1000 a akromegalia jest od 665

aganjas

Od: Pon paź 15, 2018 9:27

Post » Śro sie 14, 2019 22:34 Re: Akromegalia u kota

Teoretycznie oczywiście masz rację. Natomiast nie potrafię się zgodzić ze stwierdzeniem, ze nie trzeba potwierdzić istnienia guza. Nie wiem jak robią radioterapię, natomiast ja robiłam rozeznanie w temacie usunięcia guza przysadki. Nie wiem czy cos sie przez rok zmieniło, ale jeszcze w 2018 guza przysadki u kota usuwał wet w jednej klinice w Anglii. Operacja poprzedzona dokładnym określeniem umiejscowienia guza z wiadomych względów - nie mogą grzebać w głowie na oślep. Cięcie odbywa sie przez podniebienie. Po usunięciu guza cofała sie cukrzyca. Zabiegowi były poddane koty, u których nie można było juz opanować cukrzycy w żaden sposób - był to dla nich zabieg ratujący życie.

Mój tez ma IGF-1 ponad 1000, jednak to za mało wg wetow zeby potwierdzić na 100% diagnozę. Weci stwierdzili jednak, ze prawdopodobnie jest wciąż za młody zeby w pełni rozwinąć wszystkie objawy. Niestety od kilku miesięcy widzę, ze pojawiające sie nowe problemy wydają się byc powiązane z akromegalią, choć nadal nie ma cukrzycy (na szczęście).

Moi weci nigdy nie mieli do czynienia z akromegalią u kota, znają problem tylko z nazwy więc uczymy się razem. Dlatego szukam wszelkich informacji, najchętniej praktycznych, związanych z konkretnymi przypadkami. Zeby nie było - nie leczę kota przez internet ;) Tu powinien wkroczyć endokrynolog, na razie nie dotarlam do żadnego w Polsce.

Wracając do Dimy kolejny dzień z cukrem poniżej 50 :(
Obrazek

Avian

Od: Śro lip 05, 2006 13:15

Post » Czw sie 15, 2019 8:52 Re: Akromegalia u kota

Avian pisze: Tu powinien wkroczyć endokrynolog, na razie nie dotarlam do żadnego w Polsce.

Oliwia Chosia ? przyjmuje Na Polance (tylko w czwartki) i w Jarocinie.

izka53

Od: Śro wrz 29, 2010 13:54

Post » Czw sie 15, 2019 9:00 Re: Akromegalia u kota

izka53 pisze:
Avian pisze: Tu powinien wkroczyć endokrynolog, na razie nie dotarlam do żadnego w Polsce.

Oliwia Chosia ? przyjmuje Na Polance (tylko w czwartki) i w Jarocinie.

Chyba żartujesz :roll:
To, ze miała wiele lat kota tarczycowego nie znaczy, ze jest endokrynologiem ...
Obrazek

Avian

Post » Czw sie 15, 2019 9:06 Re: Akromegalia u kota

nie wiem czy miała kota tarczycowego. Miałam z nią kontakt jednorazowy, natomiast slyszałam "od ludzi", że jest dobra, także w gastroenterologii.

izka53

Od: Śro wrz 29, 2010 13:54

Post » Czw sie 15, 2019 9:29 Re: Akromegalia u kota

izka53 pisze:nie wiem czy miała kota tarczycowego. Miałam z nią kontakt jednorazowy, natomiast slyszałam "od ludzi", że jest dobra, także w gastroenterologii.

Wiem, znam ją dobrze bo przyjmowała wiele lat w „mojej” lecznicy i była najlepszym zastępstwem mojej wetki pod jej nieobecność. Wspomnę mojej wetce, niech z nią pogada w temacie Dimy. Na początku leczenia nadczynnosci u Dimy konsultowała z nią kilka razy dobór leków, bo nasze koty miały podobne problemy z tolerancją leków i reakcji na nie. Szczerze mówiąc żałuję, ze zmieniła lecznicę bo fajnie było miec dwie dobre wetki pod ręką ...
Obrazek

Avian

[poprzednia]