Rana cięta u kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 09, 2018 23:24 Rana cięta u kotki

Witam,

wczoraj zauważyłam na brzuszku mojej kotki dość dużą ranę (4cm). Po południu udałam się do weterynarza, po zbadaniu stwierdził że jest to rana cięta, kotka musiała o coś ostrego zahaczyć. Nie zeszył jej bo rana jest już "stara" tylko przepisał antybiotyk i kazał w domu spróbować przemyć ranę. Kotka jest młoda cały czas się rusza i liże ranę, boję się trochę bo rana jest szeroka i jakby rozciągnięta na boki. Nie wiem czy zbyt panikuję, czy może jednak udać się jeszcze do innego weterynarza.

ewa.hoshi

 
Posty: 2
Od: Pt mar 09, 2018 23:09

Post » Sob mar 10, 2018 0:59 Re: Rana cięta u kotki

moze poros weta o kołnierz
wtedy nie bedźie mogla lizc
sa jeszcze kubrczki ale rana lepiej sie goi na powietrzu

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob mar 10, 2018 2:31 Re: Rana cięta u kotki

A możesz wstawić tu zdjęcie tej rany? Najlepiej ostre?
Poszukaj też, o co kotka się mogła zahaczyć bo po samym opisie brzmi poważnie. Lepiej nie dopuścić do kolejnego zranienia się.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob mar 10, 2018 19:29 Re: Rana cięta u kotki

Kołnierz właśnie jej przed chwilą założyłam, dzięki za radę.Ze zdjęciem będzie ciężko, dopiero jak zaśnie spróbuje zrobić. Najprawdopodobniej musiała zahaczyć o drut z kolcami u sąsiada, ogród przeszukałam cały i nic ostrego nie znalazłam. Teraz nie wypuszczam jej wcale z domu, choć próbuje wyjść nawet oknem.

ewa.hoshi

 
Posty: 2
Od: Pt mar 09, 2018 23:09

Post » Sob mar 10, 2018 23:29 Re: Rana cięta u kotki

Rozważyłabym w przyszłości założenie na własnym ogrodzeniu takich specjalnych paneli uniemożliwiających kotu wychodzenie poza teren posesji, albo wykonanie woliery. Bo (pomijając już wiele innych kwestii) skoro kotka ma w tendencji wchodzenie do sąsiada, co ma drut kolczasty, to po pierwsze następnym razem może zrobić sobie poważniejszą krzywdę, a po drugie sąsiad może zacząć wystawiać trutki (skoro ma drut kolczasty, to znaczy, że nie chce u siebie intruzów).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 389 gości