Zdarta skóra z poduszki u kociaka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 09, 2018 21:03 Zdarta skóra z poduszki u kociaka

Nasz kotek ostatnio miał wypadek i poparzył sobie tylne łapki na płycie ceramicznej. Byliśmy u weterynarza który stwierdził, że miał nasz rozrabiaka mnóstwo szczęścia, bo zeszła mu skóra tylko na jednej poduszce na jednej łapie, a na reszcie porobiły się tylko pęcherzyki. Poduszki są miękkie, nic poważniejszego się nie stało. Maluch dostawał w zastrzyku antybiotyk + przeciwbólowe leki przez 3 dni, teraz przez dwa dni dostaje lek+bakterie w tabletkach. Łapka była przez dwa dni zawinięta, choć Salem uparcie zdejmował sobie opatrunek, który był bardziej z ostrożności niż konieczności, bo weterynarz powiedział powinno zagoić się samo. Dodatkowo smarujemy mu łapki maścią - GranuGel'em. Salem normalnie je, śpi, bawi się, normalnie chodzi i biega.
Jednak dzisiaj podczas zabawy zauważyłam, że powstałe pęcherzki mu popękały - nie wiem czy sam zobie to zrobił liżąc ranki czy podczas ganiania po mieszkaniu. Trochę pociekła mu krew - i stąd moje pytania:
1. Czy zawieść kota do weterynarza czy oszczędzić mu stresu ((ostatnio tak się zestresował, że narobił nam do transportera srogą dwójkę).) i spróbować przemyć mu łapki w domu? Nie za bardzo mamy czym mu łapki zawinąć, a on i tak potrafi zdjąć taki opatrunek w ciągu 5 minut (nie pomagało wiązanie na supełki, ani specjalna taśma do bandaży).
2. Czym przemyć mu łapki? Rumiankiem? Wodą?
3. Ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby, że odwieść kota od lizania ranek?

rybakhrhr

 
Posty: 6
Od: Sob lut 10, 2018 14:20

Post » Sob mar 10, 2018 1:19 Re: Zdarta skóra z poduszki u kociaka

mozna porosic wet o kołnierz
jak pecherze otworzyły sie to dobrze
u ludzia smarowane cały czas tłusta mascia sie szyciej goi
ale kot musi byc w koł nierzu ,zeby nie lizal masci
tą co smarujecie nie znam
ja bym zostawila jak jest i nie moczyla rany

anka1515

 
Posty: 4101
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, Zeeni i 287 gości