Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 09, 2018 18:42 Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Witam.
Gdzie mogę znaleźć artykuły na temat stosowania ziół dla kotów w celach leczniczych ?

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 09, 2018 20:02 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Jak sie nie znasz na ziolach, to lepiej nie próbuj ich stosowania na kotach, na podstawie artykulow z netu.
Przy ziolach ma znaczenie wiele rzeczy, nawet firma w ktorej je kupisz.
Chyba, ze znasz się na ziolach, sama zbierasz i stosujesz - ale napisz to wyraźnie najpierw.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 09, 2018 20:28 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Szukam artykułów od fachowców- lekarzy weterynarii.

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 09, 2018 23:42 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Paulina B pisze:Szukam artykułów od fachowców- lekarzy weterynarii.

Wątpię, abyś takie znalazła. Z bardzo prostej przyczyny: o stosowaniu ziół u ludzi bardzo rzako piszą lekarze medycyny. Ziołami zajmuje się zupełnie inna specjalizacja (to nie żart ani mój wymysł).
Zioła w weterynarii w artykułach naukowych a nie na jakichś blogach mają szansę się pojawić przede wszystkim jako elementy eksperymentów. Na przykład był artykuł na temat badań prowadzonych na szczurach, którym podawano jądro z mango i miąższ chyba też. Jeśli nic nie pomylę, była potem grupa kontrolna oraz grupa, u której sztucznie wywołano coś na kształt Alzheimera. I czy mango pomaga w przywracaniu pamięci.
Ale na na książkę na kształt ludzkich książek ze spisem wszystkich pospolitych ziół w Polsce i przepisami na wywary, na taką książkę tylko o zwierzętach i to w dodatku innych niż bydło i konie, szanse są raczej marne. Może w przypadku królików by coś jeszcze było ale w przypadku kotów?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob mar 10, 2018 12:09 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Jest taka książka. Po polsku. Ale nie ma w niej ciekawego, jak ktos chce przeczytac, to latwo znalezc. Wiecej ciekawych rzeczy jest dobrych artykulach o stosowaniu ziół u ludzi, jesli kohos ciekawia ziola

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob mar 10, 2018 12:22 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Nie umien wstAwić linka z telefonu. Książka ma tytuł "zioła w profilaktyce chorób psów i kotów". Czytałam w formi e booka. Sa opisy podstawowych ziol, i po kilka zdan o zadtosowaniu poszczegolnych ziol u psów i kotowr

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob mar 10, 2018 18:52 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

A to książka naukowa? A w każdym razie jakaś poważna? Czy taka jak niektóre ludzkie książki, które nadają się bardziej do podpierania nogi od stołu niż czytania? ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob mar 10, 2018 19:50 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Zależy czego sie oczekuje i czego sie szuka. Ja miałam nadzieję na trochę inaczej sformulowane czy zebrane informacje. Ale można poczytać jako informacje o ziolach, tak informacyjnie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob mar 10, 2018 21:28 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

http://www.naturalnie.pro/ziola-terapii ... -domowych/ tutaj jest kilka ciekawych artykułów. Też napewno zależy z jakiego powodu chcesz dac kotu zioła i na co. Ja mojej zaparzylam siemie lniane, kilka razy jak miala problem z zaparciami, postawilam w miseczce i sama pila kiedy chciala i pomoglo na kupki. Ale dałam jej bo sama czasem pije, i wiem jak dziala i ze jest delikatne. natej stronie tez pisze jakich ziół nie wolno kotom dawac, to napewno trzeba miec na uwadze :201461

OlaKicia

 
Posty: 23
Od: Czw mar 08, 2018 11:28

Post » Pon mar 12, 2018 16:56 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Gdzieś czytałam, że kotu na problemy z pęcherzem można dawać fitolizynę. U nas jeden wet powiedział, że można podawać, a inny, że nie można....

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 13, 2018 8:31 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

ale fitolizyna to przecież gotowy preparat dla ludzi jest, a nie zioło jakieś https://mamotoja.pl/bangla/herbapol-pru ... ta-doustna
Skład: Substancje czynne - wyciąg alkoholowodny z kłącza perzu, korzenia wilżyny, liści brzozy, nasienia kozieradki, nasienia pietruszki, ziela nawłoci, połonicznika, rdestu ptasiego, ziela skrzypu, ponadto olejki: pomarańczowy szałwiowy, sosnowy i miętowy.

nie daje sie kotom lekarstw dla ludzi
no chyba, ze naprawdę sama sie znasz, potrafisz zrozumieć skład i wiesz ci robisz
albo działasz według wytycznych veta do którego masz zaufanie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 13, 2018 18:22 Re: Zioła dla kota . Jakie, jak stosować ?

Dziękuję.

Paulina B

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Śro sty 18, 2017 21:06
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 255 gości