Prośba o poradę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 03, 2018 22:54 Prośba o poradę

Słuchajcie, "u mnie" na parkingu podziemnym (taki co jest pod blokiem) od jakiegoś czasu, dokładnie nie mogę stwierdzić ale podejrzewam, że już parę ładnych tygodni koczuje kot. Z racji zawodu jaki wykonuję rzadko jestem w domu więc i rzadko osobówką jeżdżę, co za tym idzie - na parking nie schodzę. Widziałam tego kota kilka razy jak biegał między samochodami i na początku myślałam, że może komuś uciekł, może wlazł tam przypadkiem i nie wie jak wyjść, w sumie mrozy były to może chciał przekoczować i później sobie polezie. Tak jak mówię, nie było mnie na miejscu więc nie byłam na bieżąco.

Do rzeczy. Wyjeżdżałam wczoraj wieczorem, kot siedział za samochodem obok mojego i "śpi" - myślę sobie. Wracam dzisiaj, kot w tym samym miejscu - ludzie święci - obraz nędzy i rozpaczy. Siedzi mokry, zakatarzony, dyszy, rzęzi, w ogóle ledwo co oddycha. I kompletnie nie reaguje. Widać, że jest bardzo chory - agonia wręcz. No szkoda go strasznie.

I tu pytanie - jakie służby zajmują się takimi sprawami (bo jakieś chyba muszą?) Zadzwoniłam do straży miejskiej ale nie odbierali więc następny telefon na alarmowy i dowiedziałam się, że oni w tej sprawie nic nie zrobią bo od leczenia chorych zwierząt jest weterynarz (serio? nie wpadłabym na to) i ogólnie potraktowali mnie jak debilkę, nawet nie byli w stanie wskazać instytucji, która może coś z tym zrobić. Olsztyńskie schronisko ponoć też nie przyjeżdża i nie łapie kotów. No ale przecież jeżeli on tam zdechnie to co? Moim obowiązkiem jest osobiście go stamtąd zabrać i zutylizować? Serce mi pęka patrząc na coś takiego, tym bardziej, że sama mam kota w domu, i nie wyobrażam sobie nic z tym nie zrobić - tylko co?

Swoją drogą wkurza mnie niemiłosiernie i nie mogę zrozumieć takiej znieczulicy. Kilkadziesiąt osób parkuje tam samochody więc teoretycznie kilkadziesiąt osób dziennie "odwiedza" hale i nikt nie zareagował.

KotkaMiś

 
Posty: 16
Od: Sob lip 20, 2013 0:50

Post » Sob mar 03, 2018 22:58 Re: Prośba o poradę

KotkaMiś pisze:I tu pytanie - jakie służby zajmują się takimi sprawami (bo jakieś chyba muszą?)

Żadne. Straż miejska ma przyjechać i co zrobić?
Ostatnio czytałam na fb, że schronisko olsztyńskie wezwane do kota przyjechało z pomocą. Może spróbuj do nich zatelefonować.
A najlepiej spróbuj go zabrać i wyleczyć.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob mar 03, 2018 23:08 Re: Prośba o poradę

MalgWroclaw pisze:
KotkaMiś pisze:I tu pytanie - jakie służby zajmują się takimi sprawami (bo jakieś chyba muszą?)

Żadne. Straż miejska ma przyjechać i co zrobić?
Ostatnio czytałam na fb, że schronisko olsztyńskie wezwane do kota przyjechało z pomocą. Może spróbuj do nich zatelefonować.
A najlepiej spróbuj go zabrać i wyleczyć.


Pracuje jako kierowca "TIRa". Wyjeżdżam w trasy międzynarodowe - nie mam fizycznej możliwości go zabrać i leczyć.

KotkaMiś

 
Posty: 16
Od: Sob lip 20, 2013 0:50

Post » Sob mar 03, 2018 23:55 Re: Prośba o poradę

Witaj. Skąd jesteś? Teraz najważniejsze to zabrać kota do weterynarza. Nakarm Go i napój proszę.
Zostawiony sam,zginie:(

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Nie mar 04, 2018 1:07 Re: Prośba o poradę

Jestem z Olsztyna. Wydaje mi się, że kot już jest w agonii. Poza tym ma katar i ledwo oddycha. Poza tym mrozy. Jest mi go bardzo szkoda ale nie mam możliwości opieki nad nim.

KotkaMiś

 
Posty: 16
Od: Sob lip 20, 2013 0:50

Post » Nie mar 04, 2018 1:15 Re: Prośba o poradę

nie masź jakiegos koca ciucha niepotrzebnego pudla zeby mu postawic
moźe uda ci sie zadźwonic do weta i go zostawic

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie mar 04, 2018 1:22 Re: Prośba o poradę

KotkaMiś pisze:Jestem z Olsztyna. Wydaje mi się, że kot już jest w agonii. Poza tym ma katar i ledwo oddycha. Poza tym mrozy. Jest mi go bardzo szkoda ale nie mam możliwości opieki nad nim.

Ale teraz jesteś w Olsztynie, skoro widzisz kota. Alarmuj schronisko.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie mar 04, 2018 1:28 Re: Prośba o poradę

Hej. Zaalarmuj Olsztyn kocha koty lub Stowarzyszenie dobre dla zwierząt.

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Nie mar 04, 2018 1:28 Re: Prośba o poradę

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Nie mar 04, 2018 1:29 Re: Prośba o poradę

Gdzie dokładnie jestr kot? Podasz adres?

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Nie mar 04, 2018 1:34 Re: Prośba o poradę

Słuchajcie ja naprawdę chciałabym pomóc, inaczej nie zakładałabym takiego wątku ale naprawdę nie mam możliwości opieki. Kot "koczuje" w podziemnej hali garażowej w Olsztynie przy ulicy Dadleza 1. Jutro będę kontaktować się ze schroniskiem.

KotkaMiś

 
Posty: 16
Od: Sob lip 20, 2013 0:50

Post » Nie mar 04, 2018 1:35 Re: Prośba o poradę

Hej. Napisz do Olsztyn kocha koty. Odezwij się do mnie na pw

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Nie mar 04, 2018 1:42 Re: Prośba o poradę

Da się wejść do tej hali? Czy trzeba mieć klucze?

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Nie mar 04, 2018 1:54 Re: Prośba o poradę

Jak nie możesz go wziąć to daj mu coś ciepłego chociaż do ogrzania - kocyk i nakarm go :(

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Nie mar 04, 2018 2:27 Re: Prośba o poradę

Przed chwilą zeszłam do garażu. Mijałam się z "sąsiadem", który akurat przyjechał autem i widziałam że kot już siedzi pod samochodem. Wiadomo - od silnika cieplej. Zostawiłam mu na swoim miejscu parkingowym koc i żarcie ale wiadomo, że to nie rozwiązuje problemu.
Do hali trzeba mieć pilot od bramy ale prawdopodobnie jutro wieczorem bądź w poniedziałek z samego rana będę wyjeżdżać. Można zrobić jakąś "zasadzkę" na kota, żeby go złapać?

KotkaMiś

 
Posty: 16
Od: Sob lip 20, 2013 0:50

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 368 gości