Pieprzyki (?) u kota...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 09, 2018 11:57 Pieprzyki (?) u kota...

Jakiś czas temu wypatrzyłam w futrze Karola Kota, na skroni ciemniejszą plamkę na skórze. Coś, co wyglądało jak pieprzyk. Później podobna, nieregularna plamka pojawiła się na małżowinie ucha - pomyślałam z początku, że to jakieś zabrudzenie, ale jak się okazuje... nie. To też coś w rodzaju pieprzyka. Całkiem niedawno z kolei podobne plamki pokazały się na drugim uchu. Nie wygląda na to, żeby miało to kotu jakkolwiek przeszkadzać - raczej nie swędzi, nijak od skóry nie odstaje... No, zachowuje się po prostu jak pieprzyki.
Tyle, że trochę zaczęło mnie to zastanawiać - czy aby na pewno takie zmiany na skórze są normalne. A ponieważ chwilowo jesteśmy z kotami na wyjeździe, do "naszego" weterynarza będę miała okazję przejść się najwcześniej w poniedziałek. Sprawa nie wygląda mi na szczególnie pilną, więc w pierwszej kolejności postanowiłam rzucić pytaniem na forum - może ktoś podpowie np. na co zwrócić szczególną uwagę u weterynarza, może jakieś konkretne badania, cokolwiek.

Poniżej wrzucam zdjęcie, które udało mi się przed chwilą zrobić niezadowolonemu Karolowi Kotu. Nie jest najlepsze, ale przynajmniej mniej więcej widać, o co chodzi.
Obrazek

kotkarola

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Nie lis 13, 2016 20:04

Post » Sob lut 10, 2018 14:41 Re: Pieprzyki (?) u kota...

Skoro plamek nie było, a są, to wet musi zobaczyć.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lut 11, 2018 16:13 Re: Pieprzyki (?) u kota...

Tyle, że trzeba się wybrać do weterynarza, to sama wiem :) A ponieważ właśnie wróciłam z kotami do domu, jutro będę mogła to zrobić.
Tak jak pisałam w swoim poście - liczyłam raczej na to, że być może ktoś znający się na rzeczy bardziej ode mnie, podpowie np. czy istnieją w tej sytuacji jakieś konkretne badania, które powinnam weterynarzowi w razie potrzeby zasugerować. Nie o rozważanie kwestii, czy w ogóle iść do weterynarza, czy nie.

kotkarola

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Nie lis 13, 2016 20:04

Post » Nie lut 11, 2018 16:36 Re: Pieprzyki (?) u kota...

!. Wet zobaczy plamkę i porówna ze wszystkimi, które dotąd widział. 2. Pobierze zeskrobinę pod mikroskop, żeby wykluczyć świerzb i sprawdzić, czy to nie grzyb - hodując na podłożu próbkę. 3. Gdyby podejrzewał nowotwór - zaleci wycięcie i histopatologię.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, Google [Bot], kicalka, KotSib i 194 gości