Misiek-kot o cudnych oczach - trudny start! Co robić??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 19, 2018 17:42 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

:ok:
trzymamy. Zaglądam nie cierpliwie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 20, 2018 18:03 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

Niestety nie mam dobrych wiadomości. Misiek się zamknął w sobie i wycofał. Mam nadzieję, że będzie dobrze bo nie minęła jeszcze doba, jednak on nic nie chce jeść ani pić. Za to rano pięknie zakuwetkował, co bardzo ucieszyło Joasię.
Ma swój pokój, w którym się oswaja. Ma tam swój kocyk i manele z Warszawy. Wczoraj siedział ze sterczącymi uszkami pod szafą, później przeniósł się do pojemnika na pościel w kanapie i tam siedzi. Jest ciekawy bo dzisiaj podchodzi pod drzwi, tak jak kot rezydent. Generuje się obwąchiwanie przez przeszkodę. Jednak gdy Joasia wchodzi do pokoju-czmycha do pojemnika. Poradziłam by weszła do pokoju i robiła swoje rzeczy bez jakiejkolwiek próby kontaktu. Niech się chłopaczek oswaja z obecnością nowej osoby. Myślę, że najważniejsze nie tracić wiary, robić swoje i się nie martwić bo koty to czują. Po mojemu będzie dobrze. Miś jest nieśmiały i w zakładzie warszawskim minęło kilka dobrych miesięcy zanim podszedł do człowieka i zjadł a kolejny czas zanim dał się pogłaskać. Jest już oswojony i na pewno proces przyzwyczajania się do nowego miejsca będzie dużo krótszy. Tyle wiem. Mam nadzieję, że będzie dobrze i nasze działania nie pójdą na marne. Uważam, że minęło za mało czasu po szalonym dniu.
:201461
[*] Alpinka zasnęła po ciężkiej bitwie z chorobą 15.06.2017
[*] Myszka prawdziwa Przyjaciółka zasnęła 6.10.2016
[*] Wiesławku, serce nigdy nie przestanie boleć! Zaginął 23.10.2015
[*] Czarny kot - byłeś naszym Czarodziejem. Przegrał z chorobą 14.11.2014

Sulfuria

Avatar użytkownika
 
Posty: 690
Od: Nie sty 10, 2010 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 20, 2018 19:14 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

Jestem pewna, że będzie dobrze. Misio potrzebuje trochę czasu żeby ogarnąć nową sytuację :ok:
Trufla, Lili i Imbir
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Beasia

 
Posty: 3425
Od: Pt maja 22, 2009 12:05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Wto lut 20, 2018 19:17 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

Napewno będzie dobrze, :ok: oby tylko z rezydentem się zaakceptowali...
Niech Joasia wchodzi do pokoju i "robi swoje" a Misiu przywyknie do nowych odgłosów domu...

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Wto lut 20, 2018 20:16 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

Zawsze stwierdzam, że zaliczenie kuwety oznacza akceptację miejsca. Reszta przyjdzie z czasem. Dobrze jej poradziłas z tym pobytem w jego pokoju. Zostawiłabym tam swoją rzecz, noszona, by ten zapach był w pokoju. Szkoda, że nie zatkała dziur wszelakich przed nim. Chodzi, jest ciekawy...będzie dobrze. Dla niego to olbrzymia zmiana. Spokojnie. To tylko doba. Mój rekordzista miesiąc siedział pod fotelem. Do dziś ze stresu się lecze :wink: Ale wylazł wreszcie i zaczął żyć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 20, 2018 20:20 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

ASK@ pisze:Zawsze stwierdzam, że zaliczenie kuwety oznacza akceptację miejsca. Reszta przyjdzie z czasem. Dobrze jej poradziłas z tym pobytem w jego pokoju. Zostawiłabym tam swoją rzecz, noszona, by ten zapach był w pokoju. Szkoda, że nie zatkała dziur wszelakich przed nim. Chodzi, jest ciekawy...będzie dobrze. Dla niego to olbrzymia zmiana. Spokojnie. To tylko doba. Mój rekordzista miesiąc siedział pod fotelem. Do dziś ze stresu się lecze :wink: Ale wylazł wreszcie i zaczął żyć.

Zgadzam się w 100% :ok:
Trufla, Lili i Imbir
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Beasia

 
Posty: 3425
Od: Pt maja 22, 2009 12:05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Wto lut 20, 2018 21:09 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

ASK@ pisze:Zawsze stwierdzam, że zaliczenie kuwety oznacza akceptację miejsca. Reszta przyjdzie z czasem. Dobrze jej poradziłas z tym pobytem w jego pokoju. Zostawiłabym tam swoją rzecz, noszona, by ten zapach był w pokoju. Szkoda, że nie zatkała dziur wszelakich przed nim. Chodzi, jest ciekawy...będzie dobrze. Dla niego to olbrzymia zmiana. Spokojnie. To tylko doba. Mój rekordzista miesiąc siedział pod fotelem. Do dziś ze stresu się lecze :wink: Ale wylazł wreszcie i zaczął żyć.


:1luvu: dziękuję :1luvu:
[*] Alpinka zasnęła po ciężkiej bitwie z chorobą 15.06.2017
[*] Myszka prawdziwa Przyjaciółka zasnęła 6.10.2016
[*] Wiesławku, serce nigdy nie przestanie boleć! Zaginął 23.10.2015
[*] Czarny kot - byłeś naszym Czarodziejem. Przegrał z chorobą 14.11.2014

Sulfuria

Avatar użytkownika
 
Posty: 690
Od: Nie sty 10, 2010 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 28, 2018 17:21 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

Miś kuwetkuje, ładnie je z apetytem i wychodzi na mieszkanie. Nadal jednak miauczy pod drzwiami i podobno potrafi dawać kilkugodzinne koncerty nocne. Czy to minie? Co jest nie tak? Jak można pomóc?
[*] Alpinka zasnęła po ciężkiej bitwie z chorobą 15.06.2017
[*] Myszka prawdziwa Przyjaciółka zasnęła 6.10.2016
[*] Wiesławku, serce nigdy nie przestanie boleć! Zaginął 23.10.2015
[*] Czarny kot - byłeś naszym Czarodziejem. Przegrał z chorobą 14.11.2014

Sulfuria

Avatar użytkownika
 
Posty: 690
Od: Nie sty 10, 2010 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 28, 2018 17:44 Re: Misiek-kot o cudnych oczach - trudny start! Co robić??

Może odezwałaby się nowa Pani Misia. Chętnie poznałybyśmy jej punkt widzenia odnośnie relacji z Misiem, jego postępów w aklimatyzacji i rokowania na przyszłość :) I oczywiście najważniejsze: czy już skradł jej serce? :201461 (zresztą nie wyobrażam sobie żeby było inaczej :wink: )
Trufla, Lili i Imbir
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Beasia

 
Posty: 3425
Od: Pt maja 22, 2009 12:05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Śro lut 28, 2018 18:09 Re: Misiek-kot o cudnych oczach znalazł domek! Jedzie do Kra

Sulfuria pisze:Miś kuwetkuje, ładnie je z apetytem i wychodzi na mieszkanie. Nadal jednak miauczy pod drzwiami i podobno potrafi dawać kilkugodzinne koncerty nocne. Czy to minie? Co jest nie tak? Jak można pomóc?

Kot winien mieć ograniczoną przestrzeń. Nie wypuszczam nowych na chatę. Łatwiej mi opanować sytuację.
Czasem koty kilka dni potrafią drzec ryja. Pod drzwiami czy w innym miejscu. Ja przetrzymuje i tyle. Nie ma dyskusji bo nigdzie nie idzie.. W którymś momencie przestaje słyszeć. Czasem wystarczy, że któreś z nas siedzi z kotem. Śpi w " jego " pokoju czy też klepie w klawiaturę i gada do niego.
Niektóre nasze tymczasy w DS też płaczą i smeca. 1,3 czy więcej dzionkow. Tęsknią, są zagubione, są zdezorientowane... Tak wyrażają swe uczucia. Uspokajają się bo nie mają wyjścia. Cierpliwości trzeba i spokoju.

Trzeba też popracować nad tym co kotu odwraca uwagę. Przełom nie nastąpi od razu. Czy to będzie rzucana kulka czy wędka albo miseczka z łyżka ulubionego przysmaku...wszystko jest dobre.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Gosiagosia, KotSib i 181 gości