Zajadanie się foliami i kartonami!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 08, 2018 10:49 Zajadanie się foliami i kartonami!

Dawno temu moja kotka zaczęła od jedzenia kabli, potem jej się znudziło, ale przerzuciła się na worki i wszelkie inne folie. Nabawiła się przez to zapalenia żołądka i była leczona u weta... Do teraz jest w stanie jeść wszystko: kartony, folie, worki. Staramy się to chować, ale to niewiele daje, bo dzisiaj w nocy nie mogąc znaleźć nic 'dobrego' zaczęła zajadać się... papierem ściernym. Na szczęście szybko została przyłapana a papier schowany. Po takiej uczcie potrafi wymiotować cały dzień nawet po kilka razy, a to przecież może prowadzić do odwodnienia! Czy kotu czegoś brakuje lub próbuje coś przekazać? Można jej jakoś pomóc? Badania miała robione niedawno, przy okazji leczenia żołądka - wszystko było w normie a lekarz nie potrafił nic poradzić na jej zachowanie.

Lusimari

 
Posty: 3
Od: Czw lut 08, 2018 10:31

Post » Czw lut 08, 2018 13:11 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

Jedyna rada to staranniej niż dotąd chować przedmioty, którymi interesuje się kot. Mój kot też ma taki dziwny apetyt. Torby foliowe, papier ścierny, kartony i tym podobne przedmioty są ZAWSZE poza zasięgiem kota. Dopilnowanie tego nie jest trudne. Nie darowałabym sobie, gdyby kot cierpiał przez moje zaniedbanie. Jak dotąd to się nie zdarzyło i nie zdarzy.
Ostatnio edytowano Czw lut 08, 2018 19:02 przez Alija, łącznie edytowano 1 raz

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 08, 2018 15:23 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

A jakie kotka miała badania? Był jonogram poszerzony o żelazo?
Bo może jest to właśnie taki dziwny apetyt, a może oprócz tego kotka ma niedobory. Zwykła morfologia i biochemia tego nie pokażą.
Poza tym czym kotka dokładnie jest karmiona?

EDIT: Zmieniłam formę pytania, żeby było bardziej zrozumiałe.
Ostatnio edytowano Czw lut 08, 2018 15:49 przez Stomachari, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lut 08, 2018 15:27 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

a jak kupka ?
kiedy był odrobaczany
wychodzący ?
nie maly wiek?
siersc ,nie lnieje ?
podajesz na zaklczenie
kotu moze siersc ,robaki dokuczć ,uczulenie
ja mam takiego .
czesto odrobaczam ,nie daje wolowiny
a wet robil jakies badania krwi
jonogram ?
usg ,rtg z kontrastem ?

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lut 08, 2018 18:22 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

Łaknienie spaczone

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Czw lut 08, 2018 19:21 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

Czasami kot tak się zachowuje, gdy coś drażni mu przewód pokarmowy. Np. obleńce (robaki).
Kiedy była odrobaczana? Czy dwa razy w odstępie 14-dniowym?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw lut 08, 2018 19:31 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

Moje koty syjamskie zawsze poszukiwały / poszukują zawzięcie sznurków, wełny, gąbek, torebek plastikowych, woreczków, ostatnio Matylda wyszukała paczkę moich podpasek Bella i zaczęła ją ze smakiem nadgryzać. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, żeby: a) zapobiegać takim sytuacjom, b) wkraczać na czas z interwencją.

Tyle że u syjamów to jest rasowe spaczenie, ostrzega przed tym literatura przedmiotu. Czytałam o kocie syjamskim, który przez pół roku nadgryzał w tajemnicy skórzany but górski (pod łóżkiem; wygryzł w bucie dziurę). Nasz Izydor obciął równiutko firanki na wysokości swojej głowy (ale tylko do krawędzi kanapy, bo wiedział, że jak wyjdzie zza kanapy, to będzie widoczny; stąd sprawa wyszła na jaw dopiero przy myciu okien). Teraz już od dawna firanek nie mamy. Przy okazji przeprowadzki z kolei jeden z kotów rzucił się na szarą taśmę klejącą.

Może i u innych kotów taki apetyt na rzeczy niejadalne i szkodliwe nie musi mieć nic wspólnego z niedoborami, zakłaczeniem czy pasożytami. (Chociaż na pewno warto sprawdzić stan zdrowia kota.)

Jest to, nie ukrywam, nieco uciążliwe, ale jak najbardziej możliwe do dopilnowania.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Czw lut 08, 2018 20:02 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

Zwykłe dachowce także miewają spaczone łaknienie. Miałam kiedyś kotkę, notoryczną zjadaczkę wełny (może miała w genach domieszkę krwi syjamskiej, choć nic mi o tym nie wiadomo). Nie jestem pewna, ale raczej nie poznano przyczyn tej anomalii, albo nie trafiłam na taką informację.
Trzeba nauczyć się z tym żyć (po wykluczeniu przyczyn zdrowotnych).

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 08, 2018 21:10 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

Kotka była odrobaczana jakoś miesiąc temu. Wszystkie wspomniane badania były robione i wszystkie były w normie. Nie jest to kot wychodzący. W kupce też nic nie ma a sprawdzamy zawsze. Weterynarz podejrzewał jakieś ciało obce, ale USG było robione dwa razy i za każdym razem nic nie wykazało. Wygląda na to, że to tylko taki jej dziwny zwyczaj i musimy się pilnować...

Lusimari

 
Posty: 3
Od: Czw lut 08, 2018 10:31

Post » Czw lut 08, 2018 21:47 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

mozesz zasiac w pojemniku trawe ,
przeszczepic
nie wszystkie trawy koty lubia u mnie tych b wąskich mniej
mam krola i siano tez jedzą
sprobuj moze mniej bedzie go ciąglo do innych rźeczy

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lut 08, 2018 23:26 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

mój pip od zawsze uwielbia siatki foliowe... na szczęście tylko liże, ale 8O
Obrazek

kotwbutkach

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Śro lis 29, 2017 4:12

Post » Pt lut 09, 2018 7:43 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

kotwbutkach pisze:mój pip od zawsze uwielbia siatki foliowe... na szczęście tylko liże, ale 8O

Mam koty gryzace folię, kartony i dziwne rzeczy. Chowa się wszystko i sprawdza 10 razy. Stoją pudełka zamykane z plastyku, ktorych nie otworzą. Tam schowane są drobne rzeczy. Torby foliowe natychmiast są chowane do szuflad. Tacki kocie w zamknięciu... Wszyscy się nauczyli bo nie ma innego wyjścia.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 20, 2018 15:06 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

moja kota to ma, sprawa bardzo utrudnia odchudzenie jej. zawsze musi mieć trawę, to trochę odwraca uwagę od żarcia przedmiotów.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto lut 20, 2018 22:19 Re: Zajadanie się foliami i kartonami!

Moje koty też chętnie jedzą wszelkie folie :roll: jedyny sposób to chować wszystko .
Tak jak dziewczyny wspominały -trawa trochę pomaga :ok:

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Szymkowa i 234 gości