Niechciane, chore...Tusia zaginęła,po 2 tyg. odnalazłam!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 16, 2019 21:08 Re: Niechciane przewlekle chore,4wDS.Bo pani zbiera koty.PRO

Cindy pisze:Dzieki Ci za to Aniu <3 :201494

Taka już jestem Bogusiu, człowiek nie powinien ''odwracać wzroku od problemu'' bo ważniejsze sprawy, bo to tylko kot itd. Ten kot ma tylko jedno życie, i po tym co przeszedł nie chciałam aby trafił do Wojtyszek.

zuza pisze:Jak sie ma serce na wlasciwym mniejscu to trzeba miec twardy tyłek :( Mam nadzieje, ze kot znajdzie dom teraz na stale, dobrze ze jest DT.

Dokładnie zuza, tyłek mam twardy ale serce miękkie. :(

gizmo22 pisze:Anna, ja po prostu nie mam słów dla Twej Osoby...
Mam gulę w gardle.

Bez przesady, :wink: tak jak pisze zuza, trzeba mieć tylko serce na właściwym miejscu.

Wczoraj musiałam jechać na cito do lecznicy z Kubusiem bo kieł mu się rusza i był taki odstający i przy dotyku bolący.
Niestety ząb trzymał się jeszcze zbyt mocno i nie można go było wyrwać w znieczuleniu miejscowym.
Został w lecznicy i zaraz miał go wyrwanego w znieczuleniu ogólnym. Jak już był uśpiony to lekarz dostał się do jego kanalików łzowych i nosowych, które są niedrożne i niestety dalej takie będą, bo jeden już zarośnięty a drugi, pomimo wypłukania z niego glutów to i tak jest niedrożny.
No nic, próbowaliśmy, bedzie musiał sobie dalej radzić z tymi niedrożnymi kanalikami. Taki to jest los bezdomnych kotów które nie mają takiego dzieciństwa jaki mieć powinny. Kubuś też ma uszkodzenie rogówki w jednym oczku z powodu przebytego kk.

Obrazek

Piracik poleca się do adopcji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Haszka dzikuska, panna niedotykalska.

Obrazek

Zuzia

Obrazek

Kacper

Obrazek

Obrazek

Rodzinnie :D

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 16, 2019 23:03 Re: Niechciane przewlekle chore,4wDS.Bo pani zbiera koty.PRO

Wszystkie piękne :) domki. Zakochiwac się!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie lut 17, 2019 7:34 Re: Niechciane przewlekle chore,4wDS.Bo pani zbiera koty.PRO

Jakim cudem Kacperek i Zuzia jeszcze siedzą u Ciebie? Takie chodliwe kolory futerka mają i nic? Ciepło się robi, ptaszki głosno śpiewają a tu zaraz wysyp kociaków będzie :x

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon lut 18, 2019 20:46 Re: Niechciane przewlekle chore,4wDS.Bo pani zbiera koty.PRO

zuza pisze:Wszystkie piękne :) domki. Zakochiwac się!

Niestety cisza. :(

aga66 pisze:Jakim cudem Kacperek i Zuzia jeszcze siedzą u Ciebie? Takie chodliwe kolory futerka mają i nic? Ciepło się robi, ptaszki głosno śpiewają a tu zaraz wysyp kociaków będzie :x

Też się o to boję Agnieszka. :(

Parę dni temu nie było mnie w domu chyba ze 3 godziny, ale była moja córka z wnusiem.
Było ciepło i koty wyszły do woliery na słoneczko, a w mieszkaniu nie chciały być bo nie lubią ''obcych'' :wink:
Ale do do czego zmierzam. Otóż gdy wróciłam do domu to Kicia viewtopic.php?f=1&t=185330
przyszła do mnie i zaczęla się łasić o moje nogi. Wzięłam ją na kolana i zaczęłam miziać, a ona wtulała swoją główkę w moją zgiętą rękę w łokciu którą ją podtrzymywałam a drugą miziałam. Ona tak wtulona we mnie pierwszy raz mruczała i widać było jej zadowolenie i chyba przywiązanie do mnie. Czasem życie nas zaskakuje i w jakiś nowych sytuacjach dopiero poznajemy prawdziwy charakter kota. Już wcześniej zauważyłam, że Kicia bardzo lubi małe dzieci i chce być blisko nich. Zapytacie czy się nie boję jak leży przy dziecku i nie wykaże agresji, nie, nie boję się, bo ona go chyba pilnuje. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kochana jest no nie? czegóż mi więcej potrzeba, wnusiu na kolankach, kotki obok, szczęśliwym się jest. :D

Obrazek

Pisałam już wcześniej, że jest zrelaksowana i krzywdy nie ma viewtopic.php?f=1&t=183699&start=1185#p12131187 bo krytyka wychodzi najprościej, ale żeby pomóc realnie to chętnych brak. :wink:

Juleczka(ta kotka po pp) też lubi przy wnusiu leżeć. :D
Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon lut 18, 2019 21:45 Re: Niechciane przewlekle chore,4wDS.Bo pani zbiera koty.PRO

Dzieciaczek od maleńkości uczony szacunku do zwierząt- piękna sprawa :1luvu: u mnie też dzieci śpią z kotem, nigdy nie bałam się że coś im w nocy zrobi, podrapie itp a jest zołza charakterna, i nie myliłam się , może dlatego że nigdy jej nie przeganiałam z dziecinnego łóżeczka czy przewijaka, zawsze była blisko dzieci :)
Pozdrawiam :201461

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03


Post » Śro lut 20, 2019 20:35 Re: Niechciane przewlekle chore,4wDS.Bo pani zbiera koty.PRO

kocianowa pisze:Dzieciaczek od maleńkości uczony szacunku do zwierząt- piękna sprawa :1luvu: u mnie też dzieci śpią z kotem, nigdy nie bałam się że coś im w nocy zrobi, podrapie itp a jest zołza charakterna, i nie myliłam się , może dlatego że nigdy jej nie przeganiałam z dziecinnego łóżeczka czy przewijaka, zawsze była blisko dzieci :)
Pozdrawiam :201461

Tak, od maleńkości trzeba wpajać dziecku szacunek do zwierząt. :1luvu:

Zrobiłam Piracikowi i Maćkowi ogłoszenia. Piracik jest trzy razy częściej oglądany ale chyba jak oczy zobaczą to serce nie drgnie. :(
https://www.olx.pl/oferta/piracik-bardz ... yG00o.html

https://www.olx.pl/oferta/macius-okolo- ... yFYQo.html

Tak na szybko zrobiłam też ogłoszenia starowince viewtopic.php?f=1&t=189302

https://www.olx.pl/oferta/okolo-15-letn ... yIUA9.html
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 23, 2019 16:54 Re: Niechciane przewlekle chore,4wDS.Bo pani zbiera koty.PRO

Dzisiaj zawiozłam Myszkę do nowego domku.
viewtopic.php?f=1&t=182046&p=11896614#p11896614

Obrazek

Do asekuracji wzięłam Agatkę aby Myszka choć troszkę nie była taka zestresowana.
Szkoda mi jej jej, biedulka nie wie co się dzieje...... :(
Ech życie..... :cry:
Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon lut 25, 2019 20:47 Re: Niechciane przewlekle chore,4 w DS+Myszka w DS

Wejść na wątek parę setek od mojego wpisu a nikt nawet nie ucieszył się, że Myszka znalazła domek.
Przykre to.

Dzisiaj mała, czarna Tosia i ta przyniesiona ostatnio miały sterylizację.
Oby do jutra, bo jutro powinno być lepiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koleżanki syn rozjechał by kotka który siedział na środku ulicy. Zatrzymał się a kotka weszła pod auto, gdy wysiadł i ją nawoływał to wyszła do niego a on ją zabrał bo zostawić ją na pewną śmierć nie mógł.
Oczywiście telefon do mnie, ale dopiero gdy nikt inny nie chciał wziąć kotka, bo wie jaką mam sytuację i nie chciała mnie dodatkowo obciążać, a ja bez zastawiania się, bo i nad czym się zastawiać, wzięłam i tą bidulkę.
Kotka przemiła, mrucząca na kolankach ale serduszko się boi, skąd się wzięła na ulicy w takim stanie? :(
Już mam masakrę w domu, ale jak odmówić w takiej sytuacji? :cry:

Obrazek

Kotka była bardzo głodna :(
Obrazek
Ostatnio edytowano Wto lut 26, 2019 18:59 przez Anna61, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon lut 25, 2019 21:04 Re: Niechciane, chore, Myszka w DS, ślepa kotka z ulicy :(((

Jakimś cudem wpis totalnie mi umknął, ale każdy domek znaleziony dla kociej bidy bardzo cieszy :ok: smutne jest to, że w miejsce jednego kota zaraz jest kilka innych , które potrzebują pomocy...

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon lut 25, 2019 21:25 Re: Niechciane, chore, Myszka w DS, ślepa kotka z ulicy :(((

Ucieszyłam się, ale nie kojarzyłam Myszki, zaczęłam jej szukać po wątku..ktoś mnie odciągnął i zapomniałam napisać.

Te dwie biedki- Starowinka, która ma drugi wątek i to drobniutkie kocie nieszczęście serce rozrywają :( Ona to jedno oczko ma usunięte chirurgicznie ? To musiałaby mieć dom..straszne :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto lut 26, 2019 19:09 Re: Niechciane, chore, Myszka w DS.

Byłam dzisiaj z koteczką w lecznicy.
Kotka około 1 roczku, waga 2 kg. :(
Miała usg ale tak do końca nie można stwierdzić, czy jest wysterylizowana ale prawdopodobnie nie jest.
Ma bardzo powiększone węzły chłonne i rzężenie w nosku i musi dostawać antybiotyk 2x1 i do tego osłonowe.
Przy kichaniu wylatują żółtozielone długie gluty a to nie robi się z dnia na dzień. :(
Oczko to z bielmem za jakiś czas do usunięcia, drugiego praktycznie nie ma, a tylko jakieś resztki w głębi oczodołu i tu nie było żadnego leczenia chirurgicznego, ot, taka rana i kot na ulicy. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto lut 26, 2019 20:28 Re: Niechciane, chore, Myszka w DS.

jak ta bidula przeżyła sama na świecie :(? Dobrze, że trafiła na kogoś, kto nie ominął i że ma pomoc.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 27, 2019 9:38 Re: Niechciane, chore, Myszka w DS.

No i mam problem. Myszka prawdopodobnie wraca. Kotka nie chce jeść, nie załatwia się, syczy przy próbie zbliżania się do niej choćby z wodą, ale i ucieka w panice drapiąc wszystko i wszystkich dookoła.
Masakra, nawet nie wiedziałam, że ma takie zachowania, ale chyba wyzwoliły się u niej na widok kota właścicieli lub tamta jej nie akceptuje. :(

Do tego te moje po sterylizacji źle się czują a już czarna Tosia to naprawdę źle bo nie chce jeść i boli ją.
Sama mam termin do lekarza na 11 godzinę a mąż na 11;10, dlatego nie mogę teraz jechać do miasta z Tosią.

Utopić się trzeba albo co..... :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro lut 27, 2019 10:17 Re: Niechciane, chore, Myszka chyba wraca z adopcji :(

Anna a to nie za szybko, aby się poddawac z Myszką?
Przecież dokacanie czasem trwa, może warto z DS o tym pogadać i podpowiedzieć rozwiązania, jakich pełno dziewczyny piszą tutaj na miau.
Najpierw odizolować z kuwetą i michami, może załapie...choć niekuwetowanie i niejedzenie tyle czasu.... :cry:

Ciągłe :ok: :ok: :ok: za Myszkę :201461 :201461

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, Blue, Google [Bot], Mojo97, polalala i 203 gości