Niechciane, chore...Tusia zaginęła,po 2 tyg. odnalazłam!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 27, 2018 10:39 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Anna61 pisze:Maluszki już dobę nie robiły kupki. Stymuluję odbyt wacikiem zwilżonym w ciepłej wodzie oraz masuję brzuszek i nic, jedynie siku leci.


A czym karmisz maleńtaski? Ja do koziego mleka z Convalescence dodaję dobrej jakości masło, by kupka lepiej wychodziła. Przede wszystkim malucha dobrze jest trzymać na czymś ciepłym gdy je i bezpośrednio po posiłku też odkładać na ciepłe. Termoforek, wygrzany ręcznik czy coś? Nie za gorący, po prostu ciepły. No i brzuch trzeba masować dość długosuchym ciepłym ręcznikiem frotowym, takim by imitował język matki. Dopiero po masażu brzuszka masować pupę. Wacik do masowania pupy może być maczany w bardzo ciepłej wodzie, a jeśli nie działa to wtedy suchym wacikiem. W najgorszym wypadku trzeba wziąć malutki gumowy wężyk trochę parafiny i zrobić lewatywę.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 27, 2018 10:50 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Dostają mleczko dla kociątek Dolmilk cat.
Waciki maczam w ciepłej wodzie w miseczce i masuję najpierw brzuszki bo przy masowaniu odbytu robią siku.
Mają ciepły termoforek w pudełku(zmieniam wodę gdy tylko wystygnie) i delikatną kołderkę do przykrycia.
Ważą po 200 gram, jak tylko się obudzą to pełzają po pudełku i chcą się wydostać do mnie.
Na rączkach tulą się do mnie i uspokajają :cry: biedactwa kochane.
Ostatnio edytowano Pt lip 27, 2018 11:59 przez Anna61, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt lip 27, 2018 10:53 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Dolmilk to badziewie. Będziesz miała potężny problem z kupą zaraz. Wszystko zapiecze się w odbycie i problem gotowy, wraz z zagrożeniem maleńkiego życia włącznie. Radzę jak najszybciej zmienić na Convalescence z kozim mlekiem i masłem. Inaczej może być źle.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt lip 27, 2018 11:05 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Nie ma innego mleka w lecznicy :( a na tym mleku wychowałam 5 maluszków i nie było żadnych problemów viewtopic.php?f=1&t=183699&hilit=malusia+3+lata&start=240#p12000610

Jakby ktoś miał takie lepsze mleczko to bardzo chętnie przyjmę dla bebisiów.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt lip 27, 2018 11:09 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Convalescente support mam. Ale mogłabym wysłać dopiero w poniedziałek.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt lip 27, 2018 11:11 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Convalence to nie mleko dla kociat tylko proszek dokarmiajacy dla rekonwalescentow, jak rozumiem mieszka sei go z kozim mlekiem takim zwyklym ze sklepu?
U nas w lecznicach convalescence sprzedaja od reki. NIe wiem, jak u Ciebie.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lip 27, 2018 11:13 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

zuza pisze:Convalence to nie mleko dla kociat tylko proszek dokarmiajacy dla rekonwalescentow, jak rozumiem mieszka sei go z kozim mlekiem takim zwyklym ze sklepu?
U nas w lecznicach convalescence sprzedaja od reki. NIe wiem, jak u Ciebie.

U mnie wet raz ma raz nie ma. Kupiłam na Fera o połowę taniej. 6,9 za opakowanie 50g ( przy zakupie 10 saszetek).
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt lip 27, 2018 11:43 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Anna61 pisze:Nie ma innego mleka w lecznicy

Kup szybciutko kozie mleko w kartonie w Lidlu i proszek Royal Canin Convalescence Support u weta. Mleko podgrzej lekko, dodaj conva tak by mleko było dość gęste, nie wodniste i karm :) Możesz dodać też masełko. Na 30 ml gotowej mieszanki taką kuleczkę wielkości grochu i rozpuść.
Problemy z kupką miną. A Dolmilk wywal na śmietnik albo daj dorosłym to wypicia, kocięta będą mieć na tym potworne niedobory. To nie jest dobrze zbilansowany preparat.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 27, 2018 13:09 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Tutaj nie ma Lidla i musiałabym jechać do miasta.
Dodałam jak radziłaś troszkę masełka do mleczka, potem masowanie brzuszka i odbytu gdzie wyszedł człon tasiemca.:(((
Wszystkim już oczka się otwierają i nawet zrobiłam zdjęcia i potem wstawię.:)
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt lip 27, 2018 13:16 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Kurde, a jakiś inny market? Mleko kozie w kartonikach można kupić praktycznie wszędzie, byle nie Me! w zielonym kartonie bo ono jest konserwowane cytrynianem sodu i jest przez to bardzo kwaśne w smaku.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 27, 2018 14:14 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Za ladna kupe trzymam. Ten czlon tasiemca to chyba w sumie swiadczy, ze zatkany malut nie jest, bedzie chyba i kupa, nie?
Bidule takie male i takie robale.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lip 27, 2018 14:50 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Takie mamy już ładnie ślepka otworzone :D
Obrazek Obrazek Obrazek

i idę znowu karmić. :wink:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt lip 27, 2018 15:15 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Zrobiły wszystkie kupkę :201494 :201494 :201494 nie była zapieczona, taka budyniowata z robalami. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt lip 27, 2018 15:22 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Tak przy okazji ośmielę się zaśmiecić wątek (Anno61 - wybacz) Czy starszy, ok 10 letni kot może być prawie wyłącznie na Convie? Kot koleżanki nie ma apetytu, badania krwi ok. Zresztą mój Drops i Maciek też, wg. mnie mało jedzą. Kotka, o której piszę w ciągu 4 lat schudła 0,5 kg. (z 4 do 3,5) Dodam, że to 4 kg. to szacunek domu dotychczasowego. Nie wiemy na ile wiarygodne.
:oops:
Drops.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt lip 27, 2018 15:23 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Anna61 pisze:Zrobiły wszystkie kupkę :201494 :201494 :201494 nie była zapieczona, taka budyniowata z robalami. :(

Czemu :cry: . To chyba dobrze, że przyczyną są robale a nie groźniejsze schorzenia :P
Robalom śmierć :201433
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojtek i 187 gości