Niechciane, chore...Tusia zaginęła,po 2 tyg. odnalazłam!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 03, 2018 7:56 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

zuza pisze:Oooo, za zdrowko biedaka.

Dziękuję zuza. :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40220
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sie 03, 2018 8:11 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Anna61 pisze:Dzidek w nowym domku coś zaczął chorować, wymiotuje i schudł, bardzo też się wylizuje.
Pani ma dzisiaj iść z nim do lecznicy. :(


Pani nie ma czasem jakichś kwiatów doniczkowych niebezpiecznych dla kotów ? :(
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 03, 2018 9:44 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

pisiokot pisze:
Anna61 pisze:Dzidek w nowym domku coś zaczął chorować, wymiotuje i schudł, bardzo też się wylizuje.
Pani ma dzisiaj iść z nim do lecznicy. :(


Pani nie ma czasem jakichś kwiatów doniczkowych niebezpiecznych dla kotów ? :(

Nie ma, zawsze przed adopcją pytam czy są kwiaty w domu, jak są to informuje o niebezpieczeństwie zatrucia.

Dzidek w lecznicy dostał leki i te objawy ma na 99% od środka który dostał na kark, a po którym się bardzo drapie i to miejsce jest bardzo czerwone z grudkami naokoło. Kupki robi normalne tylko wymiotuje ale dopiero za jakiś czas po jedzeniu.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40220
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sie 03, 2018 9:47 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

U mnie też koty chudną i wymiotują kłakami, to z upału. Dzidek miał wcześniej możliwość przebywania na powietrzu, teraz małe mieszkanie, Pani pewnie go nie wyczesuje, a teraz wszystko linieje na potęgę.
Chyba że kot ma luksus tam, czyli klimatyzację.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt sie 03, 2018 9:58 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Niech mu sie polepszy jak najszybciej. Rezczywiscie jesli wymiotuje kudelkami to moze byc od upalu.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt sie 03, 2018 15:30 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

zuza pisze:Niech mu sie polepszy jak najszybciej. Rezczywiscie jesli wymiotuje kudelkami to moze byc od upalu.

Pisałam wyżej, że zaczęło się od kropelek na kark, może i gorąco też w pewnym stopniu pogorszyło jego stan.
Ja ostatnio wyczesywałam koty (tak myślałam aby z tego poduszkę zrobić bo tyle tego było :roll: ) a wymiotują bo trawę żrą. :wink:

Coś się dzieje z kotami bo jeden po drugim ma kaszel, jeden ma sraczkę (nie wiem który :( ) czyżby reakcja na suchą karmę po zmianie?

Teraz Malusia dusiła się jak gruźlik, masakra.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40220
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sie 04, 2018 14:40 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

zuza pisze:Za kogo tym razem trzymac kciuki?

Osoba nie odezwała choć wczoraj miała być pierwsza wizyta z kotką.

Byłam dzisiaj z Myszką w lecznicy (ta po wypadku) ma kaszel, boli ją gardło, ma gorączkę prawie 40 stopni a do tego bardzo powiększone węzły chłonne podżuchwowe.
Dostała zastrzyki w lecznicy i do domu antybiotyk do podawania jak i pozostałym które mają podobne objawy. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40220
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sie 04, 2018 15:31 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Pewnie jakiś paskudny wirus :(
Zdrówka wszystkim
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob sie 04, 2018 17:56 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Takie upały to i różne choróbska się przyplątują - przeciągi w domu nie pomagają. Zdrówka!

aga66

 
Posty: 6076
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie sie 05, 2018 16:15 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

zuza pisze:Pewnie jakiś paskudny wirus :(
Zdrówka wszystkim

Dziękujemy :201461

aga66 pisze:Takie upały to i różne choróbska się przyplątują - przeciągi w domu nie pomagają. Zdrówka!


Dzięki. :201461
Nawet wirus na psinkę przeszedł. :(

Tolusia dla cioci Agnieszki :D
Obrazek

Już mam dosyć tych upałów, nie ma czym oddychać :( choć właśnie teraz się ochłodziło i zaczęło kropić na szczęście.

Koty cherlają i tylko obserwuję który będzie kolejny. :(

Rudy się pruje na dwór bo woliera mu nie wystarcza, pruje się się też jak chce mięcha ale to się drze w niebogłosy. 8O

Obrazek

Kicia też chyrla i ma wydrapania na szyi. :(

Obrazek Obrazek

Ulubione łóżeczko Kici :)
Obrazek Obrazek

Dzisiaj w nocy koteczka spała ze mną na łóżku :D

Zuzia
Obrazek

Myszka
Obrazek

Molisia
Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40220
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sie 05, 2018 21:04 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

Tolusia jest śliczna. A Zuzia jest dymna? Od kiedy jest u Ciebie bo jakoś ja słabo kojarzę? U nas dziś się pod wieczór ochłodziło bardzo, trochę wytchnienia wreszcie.

aga66

 
Posty: 6076
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon sie 06, 2018 9:59 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

aga66 pisze:Tolusia jest śliczna. A Zuzia jest dymna? Od kiedy jest u Ciebie bo jakoś ja słabo kojarzę? U nas dziś się pod wieczór ochłodziło bardzo, trochę wytchnienia wreszcie.

Agnieszka, dymna Zuzia jest u mnie od 7 kwietnia, prawie na dole postu napisałam o niej. viewtopic.php?f=1&t=183699&start=150#p11978237

U nas też dzisiaj deczko chłodniej ale takie jakie mam problemy z oddychaniem przy obustronnym porażeniu strun głosowych (podczas operacji tarczycy!) to i tak ciężko. :(
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... OSlK-osxnW
W porażeniu obustronnym zazwyczaj występuje znaczne upośledzenie funkcji oddechowej krtani. Nasilenie objawów duszności zależy od wielkości szpary głośni, która jest związana z ustawieniem obu fałdów głosowych. Zaburzenie funkcji obronnej krtani przy porażeniu obustronnym jest dla chorych bardziej kłopotliwe niż przy jednostronnym. Występują: krztuszenie się przy jedzeniu, piciu i połykaniu śliny, brak możliwości odkrztuszania. Zaburzenia głosu mogą przybierać różną formę.

:(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40220
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sie 06, 2018 19:14 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

A jakoś Zuzię dymną przegapiłam ale jest śliczna dziewczynka. Aniu zdrówka Ci nieustająco życzę.

aga66

 
Posty: 6076
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon sie 06, 2018 20:38 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

To musi być bardzo trudne :(

Kurcze. Tak ładnie zarośla. Czemu znów wydrapuje... Czegoś nie jadła i je? Leki jakieś?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto sie 07, 2018 9:56 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie uśpiona. Dzidek w DS, 3 maleń

aga66 pisze:A jakoś Zuzię dymną przegapiłam ale jest śliczna dziewczynka. Aniu zdrówka Ci nieustająco życzę.

Agnieszka dziękuję. :1luvu:

zuza pisze:To musi być bardzo trudne :(

Kurcze. Tak ładnie zarośla. Czemu znów wydrapuje... Czegoś nie jadła i je? Leki jakieś?

Tak zuza, trudne, bo jak pogodzić się z codziennym bólem który jest nieodwracalny a postępujący?
Nie mogę iść sobie odpocząć i np. dzisiaj odpuścić, nie, brnę dalej chyba tylko ku ''samozniszczeniu''.
Nie ma czegoś takiego, że dzisiaj np.ból kręgosłupa mówi dość, muszę wstać i dać kotom jeść jak i posprzątać kuwety po stadzie.
Nie mogę prosić nikogo o pomoc bo to nie 1, nie 2, nie 3 czy 5 zwierza bo nikt nie ma tyle czasu, tym bardziej, że pracują a ja jestem na rencie. Osobiście dla mnie jest to wyzwanie które muszę pokonywać każdego dnia by jakoś jeszcze funkcjonować, ba, nawet nie ma mowy, że mogę sobie dzisiaj odpuścić bo niby jak? :(

Nie wiem czemu sobie Kicia co jakiś czas rozdrapuje szyję, nic się nie zmienia. :(
Teraz już ładnie się zagaja a nowych wydrapań brak.


Koteczek w nowym domku już lepiej się czuje. :D

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40220
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 99 gości