Niechciane, chore...Tusia zaginęła,po 2 tyg. odnalazłam!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 10, 2018 14:03 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Jak go już od odchuchasz to z rudego będzie piękny kot. :ok:
A koteczke to już całkiem wypuscilas na pokoje? A jak jej reakcje na bezpośrednie spotkania z innymi kotami?

Wawe

 
Posty: 9314
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie cze 10, 2018 20:37 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

:ok: :ok: :ok:
Mam nadzieję, że kaska ode mnie już wpłynęła lub wpłynie jutro. Jeśli nie - daj znać, pogonię pocztę. Wysłałam we środę, bez nicka

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie cze 10, 2018 20:56 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Ode mnie też poszło Aniu, koteczki przepiękne, jakie to szczęście, że trafiły do ciebie :1luvu: , ja ciągle pamiętam Babunię, Moruska, Kacperka, Franusia i chociaż rzadko piszę to jestem myślami i trzymam kciuki :ok: :ok:
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Nie cze 10, 2018 21:34 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

mziel52 pisze:Biedactwo ten rudzioszek. Mam nadzieję, że najgorsze już za nim. A apetyt ma?

Jak dostał steryd to rzucał sie na jedzenie, teraz zjada tylko 1/4 tego co na początku. Daję mu do picia conva w proszku ze śmietanką bo samego nie bardzo chciał. Brzuszek już widać zaokrągla mu się ale wszystko dalej szkielet. Ma kaszel i aż go szarpie. :( Jutro jadę z nim do lecznicy bo chyba musi dostać antybiotyk.
Dzisiaj koty dostały serduszka indycze surowe (kupuję więcej, porcjuję i do zamrażalnika) i takie porcje wyciągam wieczorem i rano gotowe.

Wawe pisze:Jak go już od odchuchasz to z rudego będzie piękny kot. :ok:
A koteczke to już całkiem wypuscilas na pokoje? A jak jej reakcje na bezpośrednie spotkania z innymi kotami?

Rudzielec nie bardzo lubi koty i chyba do adopcji jako jedynak będzie musiał być. :(

Koteczka Kicia nie jest agresywna do innych kotów a i ja nie dopuszczam do spotkań kotów które mogą warczeć na nią.
Teraz jest ciepło to koty buszują na dworze a wieczorem ona jest sama w pokoiku tak jak rudy, tyle, że on cały czas jest w odosobnieniu znaczy bez styczności z innymi kotami bo dosyć, że jest chory to jeszcze za nimi nie przepada.
Miał już spotkanie z chyba dwoma kotami ale styczności z nimi nie chce mieć i lepiej na razie żeby jej nie miał.

MaryLux pisze: :ok: :ok: :ok:
Mam nadzieję, że kaska ode mnie już wpłynęła lub wpłynie jutro. Jeśli nie - daj znać, pogonię pocztę. Wysłałam we środę, bez nicka

Dzięki za kciuki bo potrzebne cały czas. :)
Podałam tutaj wszystkie wpłaty z datami viewtopic.php?f=1&t=183699&start=390#p12012374 a jak nie ma nicka to podaję imię i pierwszą literę nazwiska oraz kwotę.

catwwoman81 pisze:Ode mnie też poszło Aniu, koteczki przepiękne, jakie to szczęście, że trafiły do ciebie :1luvu: , ja ciągle pamiętam Babunię, Moruska, Kacperka, Franusia i chociaż rzadko piszę to jestem myślami i trzymam kciuki :ok: :ok:

Dziękuję. :)
Nie da się nie pamietać, ale ja staram się nie myśleć o tych wszystkich biednych kotach, nie myśleć by nie oszaleć z tęsknoty, niesprawiedliwości losu. Po stratach tak bolesnych dźwigamy się i nie przechodzimy obojętnie obok kolejnych potrzebujących, bo cóż byśmy byli warci gdybyśmy tylko o swoje się troszczyli a inne ''nie na moim podwórku'' mogą umierać bo przecież ja już mam 1-2 czy 3 koty. Ja wiem, że świata nie zbawię i czasami chciałabym być twarda jak skała i mieć serce z kamienia, ale jestem jaka jestem, bo wiem co to głód i cierpienie.

Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt;
los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam.
W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon cze 11, 2018 8:52 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Ciesze sie ze Kicia dochodzi do siebie
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Pon cze 11, 2018 12:41 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

hutek pisze:Ciesze sie ze Kicia dochodzi do siebie

Też się cieszę i oby tak dalej bez żadnych większych problemów. :ok: :ok:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon cze 11, 2018 17:37 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Ale ten biało-rudy sie zrobił piękny 8O
Aż nie do uwierzenia, że wystarczyło tylko wykąpać...
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon cze 11, 2018 19:25 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Dziękujemy serdecznie za pomoc dla koteczków :D :1luvu: :201461
11 06 2018
- Ewa K - 50 zł :1luvu:
- catwwoman81 -100zł :1luvu:
- casica dla Malusi (adopcja wirtualna) -50zł :1luvu:

Dotarła dzisiaj zamówiona karma, miejmy nadzieję, że Kicia będzie ją jadła, bo inne koty jedzą.
Obrazek

Kicia już coraz odważniejsza i coraz dalej zwiedza.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Malusia viewtopic.php?f=1&t=183699&start=240#p12000610
https://www.olx.pl/oferta/hebanowa-piek ... 512d006d29
Obrazek Obrazek
Obrazek

Wczoraj byłam na 41 Dniach Pabianic gdzie wystąpiła Sylwia Grzeszczak
Obrazek
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... kDgieT7PQT
(rok temu był Bajm) :D
W sobotę byliśmy na festynie w Ksawerowie gdzie wystąpił Bobi.https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... YM3zp7Fd94
19 maja na Dniach Powiatu byli Piękni i Młodzi, Agnieszka Chylińska i Coma viewtopic.php?f=1&t=183699&p=12001621&hilit=bajm#p12001621
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw cze 14, 2018 13:11 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Dziękujemy cioci zjawka za 50 serduszek na potrzeby stada. :1luvu: :201461

Tadam :D to ta agresywna koteczka...
Obrazek

Byłam z nią w lecznicy bo rozdrapała sobie te stare strupki. Dostała steryd i na 4 dni na kontrolę.
Kotka w lecznicy sama wyszła z kontenerka i musiałam ją miziać i miziać i miziać... :1luvu:
W kontenerku mau i mau było z kołami do góry, w samochodzie też mau i mau ale to nie jakieś żałosne a chyba tylko, że chciała do mnie.
Na zdjęciu jak ją wzięłam to zaczęła mnie lizać języczkiem po ręce, co wcześniej w domu na samym początku, gdy po raz pierwszy ją zaczęłam głaskać to też polizała mi rękę, to wtedy płakać mi się chciało. :cry:
Jest taka kochana i nie chciałabym aby przywiązywała się tak do mnie. :(

Wcześniej byłam w lecznicy z rudym, dostał robione kropelki a Tobrex musiałam wykupić w aptece.
zapuszczam mu 3 razy dziennie do obu oczek. Do tego codziennie Immunodol to może obejdzie się bez antybiotyku.
Jak będę jechać na kontrolę z Kicią to zabiorę i jego bo wydrapuje sobie futro. Myślałam, że po wykąpaniu mu przejdzie ale nie, i całe pęki fruwają po mieszkaniu. :(
Rachunki na 130 zł. mam oczywiście.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw cze 14, 2018 13:21 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Jaka slodycz.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw cze 14, 2018 14:29 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Anna61 pisze:Tadam :D to ta agresywna koteczka..

Jak długo jest u Ciebie? Bardzo krótko i to wystarczyło, aby uwierzyła, że ktoś ją po prostu kocha, że jest czującą istotą. Więcej nie napiszę, bo chyba miałabym bana.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 14, 2018 15:05 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

ewar pisze:
Anna61 pisze:Tadam :D to ta agresywna koteczka..

Jak długo jest u Ciebie? Bardzo krótko i to wystarczyło, aby uwierzyła, że ktoś ją po prostu kocha, że jest czującą istotą. Więcej nie napiszę, bo chyba miałabym bana.

tak jak ja. Od początku wątpiłam w agresję tej kotki.
Cieszę się, że miałam rację. To ulga dla wszystkich. :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 14, 2018 15:10 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Anno, cudotwórczyni jesteś. :lol: :king:

Wawe

 
Posty: 9314
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw cze 14, 2018 16:46 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

Ja myślę że jej przywiązanie się do Ciebie to najlepsze co mogłoby ją spotkać.
Nawet jeśli pocierpi przy zmianie domu gdy znajdzie się już taki idealny dla niej - to jej przywiązanie da jej siłę i motywację do tego by zaufać ludziom, nabrać do nich zaufania, nauczyć się być przy nich wyluzowaną i spokojną.
Nie wiem co się działo w jej poprzednim domu i z czego to wynikało - ale czy ze złej woli właścicieli czy nie - to kotka reagowała bardzo źle na ludzi. Nie kojarzyli się jej dobrze, nie miała (wedle relacji właścicieli) oporów z aktywnym atakowaniem ich.
Teraz ma okazję pokazać swoje drugie oblicze, poczuć sie bezpiecznie, dawać i brać miłość, zaufanie.
Nie da się uniknąć przywiązania kotki do Ciebie, skoro jesteś dla niej tak ważna i pobiera od Ciebie tak ważną naukę.
Ale to nie dzikie zwierze które ma wrócić do lasu.
Z nią jak z dzieckiem trzeba, najpierw nauczyć miłości, zaufania, cieszyć się wzajemnym przywiązaniem i oddaniem - a potem wysłać w dalszą drogę, już z takim fajnie wypełnionym tobołkiem :)
Bedzie miała z czego korzystać :)

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw cze 14, 2018 16:51 Re: Niechciane,chore.Kicia-nie zostanie uśpiona.Białoruda bi

To najlepszy dowód, że w poprzednim domu kotka była źle traktowana.
Teraz trafiła do dobrego człowieka, więc nie ma potrzeby się bronić agresją.
Biedne zwierzę, ale najważniejsze, że jej piekło dobiegło końca.
Anna 61 jest wielka! :201494 (To znaczy jest szczupła, ale wielka duchem :wink:)
Ostatnio edytowano Czw cze 14, 2018 16:53 przez Muireade, łącznie edytowano 1 raz
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Google [Bot], Gosiagosia, kicalka, Majestic-12 [Bot], skaz, wicherek i 227 gości