leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 03, 2018 23:43 leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Byłysmy u weta i kotka dostała kroplówkę i antybiotyk, po godzinie przy odbiorze zataczała tyłkiem, była niestabilna. Wet mówi, że to może od iniekcji lub stresu ale do wieczora nie przeszło. Dupka chodzi na boki i jedna noga jakby taka bardziej bezwładna, ma problemy. Od czego mogło się to zadziać, ma wenflon w łapce ale to chyba nie może miec wpływu. Bardzo mnie to martwi, bo nie dośc, że biegunki, to teraz takie coś. Proszę poradźcie.
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

Post » Nie lut 04, 2018 0:34 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

A na co kotka była leczona?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lut 04, 2018 2:52 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

a w doupke nie dostala jakiegos zastrzyku
czy bylas w lecznicy caly czas
nie spadla ,nie wyrywala sie ?

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie lut 04, 2018 10:29 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

leczona na przewlekłe biegunki, tak dostaje codziennie domięśniowo zastrzyki, ale wcześniej nie było takich objawów.
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

Post » Nie lut 04, 2018 10:45 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Wet podając lek w udo mógł trafić w nerw (acz wtedy objawy powinny być o wiele poważniejsze) lub tuż obok niego - po dniu, dwóch objawy powinny minąć lub choćby wyraźnie złagodnieć, gdyby nie mijały lub zaczęły się nasilać - trzeba koniecznie zacząć działać, myślę ze po dobie utrzymywania się objawu warto by było podać w iniekcji wit. B12 i rozważyć podanie czegoś przeciwzapalnego/przeciwobrzękowego.

Kotka od dawna ma biegunki?
Jakaś diagnoza padła?
Bo może to też być jakiś kolejny objaw związany z biegunką.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lut 04, 2018 14:12 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Biegunki leczymy od bardzo dawna, od zawsze mogę napisać , bo to już kilka lat. Teraz od listopada bardzo się nasiliły, jeżdziłam z nią dwa razy w tygodniu, miała podawany biotyl, i steryd, i apuguel po miesiącu uspokoiło się w miarę. Niestety trwało to tylko 3 tygodnie i znowu ze zwiekszoną siłą. Jest na karmie jednobiałkowej, próbowałam już różne, wet radzi przejść na suchą, wiec teraz mieszamy, ale i tak straciła apetyt zawsze miała znakomity mimo biegunek. Wczoraj na wizycie znowu usg któreś z kolei i bardzo wolno pracują jelita, gruba ściana osicy i nerka twarda. Zrobione też badania krwi. Podniesione leukocyty, granulocyty, nerkowe nie najgorsze tak powiedział. Niestety nie mam wczorajszych badań w domu. Przerobiłam już kilka wetów ten jest najsensowniejszy, jego kot tez miał podobnie i tylko działa biotyl i sucha karma, pokazywał mi grubego kota, moja ma 13 lat i wazy 2 kg. Diagnoza była postawiona podłoże alergii pokarmowej,wtórne SIBo i IBD. Szybko sie odwadnia ważyła już 1800g, jest w bardzo złej kondyncji, odwadnia się, miała też podawane wit z grupy B, tylko iniekcje domięśniowe wchodzą w grę, po podskórnych występuje martwica.
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

Post » Wto lut 06, 2018 8:44 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Proszę Blue pomóż nam. Nie mogę zatrzymać tych biegunek, gdzie kot usiądzie zostawia mokry ślad, nie ma apetytu - co jeszcze mogłabym zrobić. Chodzi lepiej ciut zamiata tą prawą tylną nogą, to było pewnie od iniekcji.
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

Post » Wto lut 06, 2018 9:05 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Odpisałam Ci najpierw na pw - bo tam byłam wcześniej niż w wątku.
Prześlij mi wyniki, mam nadzieję że pierwotniaki były wykluczane???

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lut 07, 2018 8:50 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

wysłałam meila Blue. Kotka nie je, karmię ją na siłę, ma zmianę leków, woda w brzuszku, mamy czas do piatku :(
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

Post » Śro lut 07, 2018 9:03 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Przepraszam, wczoraj wróciłam bardzo późno do domu :(.

Nie do końca widzę na tym co mi przysłałaś daty, nie widzę tam wyniku badania w kierunku pierwotniaków, nie wiem jak długo leczenie było kontynuowane i co w sumie kotka i ile czasu dostawała.

Jak dla mnie trzeba by na cito kotkę zbadać w kierunku zapalenia trzustki (test specyficznej lipazy z krwi), pierwotniaki - a do czasu uzyskania wyników wziąć na konkretną sterydoterapię.
Powinna też koniecznie dostać w iniekcji wit. B12, być póki co żywiona kroplówkami głównie (i to bardzo wartościowo bo na pewno ma straszne niedobory), powinna też dostawać dobry probiotyk weterynaryjny dla mięsożerców - płyn przy przewlekłych, silnych stanach zapalnych jelit nie jest niczym niezwykłym, więc nie daj sobie wmówić już na tym etapie że to na pewno FIP i trzeba kota uśpić.
Ja bym ją jeszcze przeleczyla dodatkowo metronidazolem - wytępi ewentualne lamblie, paskudne bakterie beztlenowe, działa tonizująco na podrażnione jelita.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lut 07, 2018 15:50 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

metronizadol dostała 2 dawki, mało, ale rzygała bardzo, wit B12 dostaje co drugi dzień. z odbytu leci krwawa ciecz, nie je nie pije, cały czas śpi. Podobno w takim stanie stanie metronidazol jej nie pomoże. Płyn w brzuchu, coraz więcej. Bardzo mi zależy ale nie mogę też patzreć jak się męczy.
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

Post » Śro lut 07, 2018 16:08 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

jak jeszcze sie da to moze od krwawien leki vitakon cyclonamine
dobra jest wit c
ale to trzeba podawc co 6 h
w inj jest bolesna

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 07, 2018 22:09 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

dzięki anka1515
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

Post » Śro lut 07, 2018 22:34 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

metronidazol jest w injekcji
jakis czas temu bylam w odwiedzinach w szpitalu źapalenie pluc i do tego kilka innych (watroba jelita ),chlopak byl na wykonczeniu
lekarze jechali silnymi antybiotykami
bo nie bylo szansy dla niego
z niego sie lało caly czas
i wtedy nie podawali probiotyku
dopiero pozniej
moze trzeba ten antybiotyk podac
ja nie wiem ale popytaj jeszcze
mialam koty ktore robily krwia ,one mialy glisty
mam takiego co mu musze czesto podawac od robakow teraz 3 raz bo zaraz scígniego i sie wylizuje
jemu nie podaje tez wolowiny

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lut 08, 2018 7:19 Re: leczony kot SIBo IGD traci równowagę

Kotka musi natychmiast przejść na żywienie dożylne i takież samo podawanie leków - do pyska tylko odrobina czegoś delikatnego plus probiotyk - lub w ogóle nic na tym etapie (trzeba by podać jednocześnie leki zobojętniające sok żołądkowy, do rozważenia także coś zmniejszające wydzielanie żółci).
Nie ma objawów silnej anemii (blade spojówki, śluzówki)? Bo być może konieczna jest już transfuzja, skoro ona rozlegle krwawi do układu pokarmowego :(

Ona potrzebuje weta który o nią zawalczy :(

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Zeeni i 484 gości