SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 27, 2020 10:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:skażone mięso z indyka
https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie- ... na-kotlety

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Mięso z indyka na kotlety. „Morliny” Surowy wyrób mięsny świeży, 500 g

Numer partii: 2261003002

Termin przydatności do spożycia: 29.09.2020

Producent: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno



i znowu to mieso z indyka na kotlety skażone -ta sama firma, inna partia też Biedronka
https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie- ... na-kotlety
Zagrożenie:

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 2 z 5 badanych próbek mięsa z indyka na kotlety.

Produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Mięso na kotlety z indyka. „Kraina Mięs” Surowy wyrób mięsny chłodzony, 500 g

Numer partii: 2261003155

Termin przydatności do spożycia: 17.10.2020

Wyprodukowano przez: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 10024001 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 27, 2020 10:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

a tutaj stare, bo z sierpnia, ale warto zapamiętać producenta - jak ktos kupuje drób dla kotów (czy dla siebie)

https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie- ... nteritidis
Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności Wycofanie dwóch partii mięsa drobiowego ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis
28.08.2020
Zagrożenie:

W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella Enteritidis w 1 z 5 próbek wycinków skórek szyi kurcząt oraz w 1 z 5 próbek ud z kurcząt należących do partii numer 232/2/222/20.

Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkty:

Cała partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/222/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, nogi z kurcząt, piersi z kurcząt, podudzia z kurcząt, porcje kulinarne kuprowe, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, uda z kurcząt, wątroby z kurcząt.

Termin przydatności do spożycia: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

Dodatkowo Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie polecił producentowi podjęcie działań w odniesieniu do partii mięsa pozyskanej po partii, w której w badaniach urzędowych stwierdzono obecność Salmonella Enteritidis oznaczonej numerem 232/2/309/20. W związku z tym wycofaniu podlega także:

partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/309/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, piersi z kurcząt, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, wątroby z kurcząt, żołądki z kurcząt.

Termin przydatności do spożycia: 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

Producent: CEDROB S.A., Ujazdówek 2A, 06-400 Ciechanów, Ubojnia Drobiu Ujazdówek, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14023901

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 27, 2020 16:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Moje koty nie chcą jeść mięsa z Biedry. Żaden, żadnego - ani wołowiny, ani kurczaka, ani wątróbki. Powąchają i odchodzą ze zdegustowaną miną ;) Coś w tym musi być, więc dla ludzi też tam już mięsa nie kupuję.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5024
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto paź 27, 2020 20:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Aaaśka pisze:Moje koty nie chcą jeść mięsa z Biedry. Żaden, żadnego - ani wołowiny, ani kurczaka, ani wątróbki. Powąchają i odchodzą ze zdegustowaną miną ;) Coś w tym musi być, więc dla ludzi też tam już mięsa nie kupuję.

W Biedrze kupowałam tylko kaczki jakiś czas temu i przepiórki jak są w okresie okołoświątecznym i koty wciągały, aż miło.
Ale mam u siebie sklep mięsny, taki lokalny, niefirmowy. Mięso tam dowożą codziennie świeże, wiem, bo widzę, jak rano jestem, że przywożą i że prosto z pojemników wyjmują do lady. W początkowym okresie lockdownu, schodziło tam wszystko do 11, więc następnego dnia na bank było świezutkie, nowiutkie, a i z ubojni wszystko na pniu schodziło i nie leżało tam. a moje koty stamtąd nigdy nie chcą jeść mięsa, przynosze prosto z linii produkcyjnej niby, daję im i na każdy gatunek, każdą część kręcą nosami. Dopiero po dosmaczeniu- fortiflora, miamory, czy inne posypki zaczynają skubać, a potem jeść.

I sama nie wiem, co z tym mięsem jest nie tak ... ? I czy to na pewno nieświeżość powoduje, ze koty odrzucają? Może to, co dają do tych pojemników jako podkład? To, czym dany producent nasącza ten podkład? ( chociaż w tym moim to nie są pakowane mięsa :idea: :?:
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro paź 28, 2020 7:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mnie do Biedronki po mięso nie po drodze -więc nie wiem, nigdy nie kupowałam tam mięsa.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw paź 29, 2020 23:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Złożyłam zamówienie w Maxi Zoo dn. 20.10.2020 r. Każdy z produktów ma: "Czas dostawy: 3-5 dni robocze". Po drodze był weekend, więc paczka powinna była do mnie trafić 27.10.2020 r. Natomiast 27.10.2020 r. dostałam wiadomość z DHL, że w ich systemie komputerowym stworzono elektroniczną etykietę, ale towaru jeszcze nie przekazano.
Dobrze, że nie bazowałam na tym zamówieniu, bo miałabym spory kłopot :roll: Dobrze, że jest zooplus.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt paź 30, 2020 8:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

to rzeczywiscie długo

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lis 03, 2020 14:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Bardzo serdecznie chciałbym się przywitać z osobami tutejszego forum.

Mamy 15 letniego kocura Mruczka, po sterylizacji rasy środkowoeuropejskiej.

Czytając Wasze informacje chciałbym się dowiedzieć co dać naszemu rozbójnikowi do jedzenia.
Mam na myśli karę mokrą dużą ilością tauryny.

Pragnę zaznaczyć, że od samego początku jadł Whiskas, Kitekat, z suchego to Royal na sierść, trawienie itp. Natomiast z karm weterynaryjnych to Royal z problemami wątrobowymi.

Wlasciciel Mruczka

 
Posty: 3
Od: Wto lis 03, 2020 13:58

Post » Wto lis 03, 2020 15:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzwoniłam w tamtym tygodniu do Maxi Zoo. Pan przepraszał, że tyle to trwa i coś zaznaczył przy mojej paczce, żeby ją wreszcie wysłali.
Dziś przesyłki nadal nie mam. Na koncie na ich stronie napis: "Status zamówienia: Zakończone", ale nic poza tym.
Na adres mailowy nie dostałam żadnej informacji ani teraz, ani wcześniej. Zadzwoniłam na infolinię, teoretycznie powinnam dostawać od nich wiadomości, pani zgłosiła mój adres do obsługi technicznej, mają sprawdzić, co jest nie tak. Ale newsletter przychodzi bez problemu :?
Paczka ma być jutro, tak pokazało pani w systemie. Niestety na stronie DHL status nie odświeżony, czyli ja nie zobaczę na razie, kiedy przesyłka dojdzie, to wie tylko obsługa Maxi Zoo, mam sprawdzić dziś wieczorem. Bardzo to ułatwia planowanie sobie dnia.
Infolinię też mają straszną. Wściekła i głośna muzyka na czekanie (a ja głośnik mam ustawiony na cichy. Mimo to ryk muzyki jest dla mnie szokiem), która leci także w czasie, gdy automat mówi o tym, jakie przyciski należy wcisnąć, aby uzyskać połączenie. Przy czym automat mówi: "Witamy w Maxi Zoo Polska. Aby uzyskać informację na temat sklepu internetowego, możliwości złożenia zamówienia lub faktury, wciśnij 1. Aby uzyskać informację na temat Payback, wciśnij 2". To dokładny cytat. No to czekam na ciąg dalszy albo na połączenie z konsultantem, bo zwykle tak to jest, że jak się nic nie wybierze, to łączy z losową osobą. Wszakże nie chcę uzyskać informacji na temat możliwości złożenia zamówienia, ja chcę informację na temat złożonego zamówienia. Czekam i... muzyka i gadka automatu od nowa. Czyli trzeba wybrać 1. I wtedy łączy mnie z konsultantem, który z kolei ma bardzo cicho ustawiony mikrofon, w efekcie ekspresowo zgłaśniam na maksimum, a i tak ledwo słyszę drugą osobę. Tak było za pierwszym i drugim razem.
Potem muszę pamiętać po rozmowie ściszyć głośnik, żeby mnie kolejna muzyka na czekanie nie ogłuszyła.

Zdecydowanie NIE POLECAM sklepu Maxi Zoo.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lis 03, 2020 16:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Może przez ten Covid-19 tak wychodzi.
Osobiście :-) tj. w necie kupuję w tym sklepie jak i Zooplus i nigdy nie miałem z dostawą żadnego problemu.
Podobnie z DHL'em.

Wlasciciel Mruczka

 
Posty: 3
Od: Wto lis 03, 2020 13:58

Post » Wto lis 03, 2020 17:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Wlasciciel Mruczka pisze:Bardzo serdecznie chciałbym się przywitać z osobami tutejszego forum.

Mamy 15 letniego kocura Mruczka, po sterylizacji rasy środkowoeuropejskiej.

Czytając Wasze informacje chciałbym się dowiedzieć co dać naszemu rozbójnikowi do jedzenia.
Mam na myśli karę mokrą dużą ilością tauryny.

Pragnę zaznaczyć, że od samego początku jadł Whiskas, Kitekat, z suchego to Royal na sierść, trawienie itp. Natomiast z karm weterynaryjnych to Royal z problemami wątrobowymi.


Czyli kot jadł do tej pory śmieci.

Zobacz na samym początku tego wątku listę dobrych karm mokrych. Potem poszukaj ich w sklepach internetowych, przeczytaj skład i wybierz te, gdzie jest najwięcej tauryny. Kup mix smaków wybranych karm na próbę i zobacz, które kot zjada chętnie, na które grymasi, po których ma sensacje ze strony układu trawiennego (u nas niektóre smaki spowodowały wymioty, więc obserwuj kota).

Na szczęście taurynę bardzo łatwo się suplementuje - np. w paście. Moje koty uwielbiają tę: https://www.maxizoo.pl/p/gimcat-expert- ... extra-50-g - można ją kupić w wielu sklepach, czasem w korzystnie cenowo wypadających wielopakach. Więc jeśli kot wybierze karmę z mniejszą zawartością tauryny, to nie jest to koniec świata.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 03, 2020 19:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Oj, kurcze! Stomachari, nie pocieszyłaś mnie. Właśnie złożyłam swoje pierwsze zamówienie na Maxi Zoo, a teraz przeczytałam twój wpis. No trudno, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 04, 2020 15:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Paczka miała dotrzeć do mnie dzisiaj. Niestety sklep Maxi Zoo nie wprowadził do systemu DHL mojego numeru telefonu, w związku z czym paczka wróciła na magazyn i może przyjdzie jutro, może pojutrze.
Aż nie wiem, co dodać :roll:



Agwena pisze:Oj, kurcze! Stomachari, nie pocieszyłaś mnie. Właśnie złożyłam swoje pierwsze zamówienie na Maxi Zoo, a teraz przeczytałam twój wpis. No trudno, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Życzę, aby u Ciebie nie było takich przebojów :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lis 04, 2020 18:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Zdziwiło mnie tylko bardzo, że ani przy rejestracji, ani przy składaniu zamówienia nie było możliwości podania nr telefonu. Ale u mnie akurat cały czas ktoś jest w domu, więc aż tak bardzo się tym nie przejęłam. Na razie DHL mi na maila przysłał info o elektronicznym zgłoszeniu przesyłki.

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 04, 2020 18:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari, trzymam kciuki, żeby w końcu dotarło. :)

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 154 gości