SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 01, 2020 14:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol, wielkie dzięki za tak obszerny komentarz! Przyznam, że zastanawiam się nad ToTW, bo zaraz po Porcie jest najtańsza z polecanych w tym wątku (~18zł za kg w większym opakowaniu). Z kolei Porta21 zawiera mączkę z kurczaka, więc też wychodziłoby, że nie jest rewelacyjna.

Edit: chociaż jak teraz spojrzałam, to Applaws wychodzi cenowo podobnie, a w promocji nawet korzystniej, a skład wygląda dużo lepiej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 627
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Wto gru 22, 2020 17:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kociaki ostatnio zaczeły nam marudzić na kanugra, jagniecine. Wiem, ze uwielbiają tunczyka, ale ciezko mi znalezc dobra karmę gdzie jest własnie tunczyk jako główny skladnik. Moze ktos coś polecic ?

Jakubek

 
Posty: 52
Od: Nie wrz 09, 2018 11:57

Post » Wto gru 22, 2020 18:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nie ma dobrej jakościowo, bytowej karmy która opiera się głównie na tuńczyku, bo tuńczyk nie powinien być podawany kotom zbyt często.
Możesz podawać raz na jakiś czas jakąś uzupełniającą filetówkę z tuńczyka, ale w żadnym wypadku nie karm kotów codziennie rybami.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 22, 2020 18:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

O, to wyjaśnia ich brak ;) Wiec poszukamy innego smaku ulubionego :)

Jakubek

 
Posty: 52
Od: Nie wrz 09, 2018 11:57

Post » Pt sty 01, 2021 17:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej, to znowu ja - kupilam małe opakowanie Applaws kurczak & łosoś na próbę, futrom smakuje, ale ta karma ma bardzo małe krokieciki i mam wrażenie, że one je połykają w całości, zamiast gryźć :roll: Czy są jakieś karmy podobne jakościowo, które miałyby większe krokiety?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 627
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Sob sty 02, 2021 15:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

mandala20 pisze:Hej, to znowu ja - kupilam małe opakowanie Applaws kurczak & łosoś na próbę, futrom smakuje, ale ta karma ma bardzo małe krokieciki i mam wrażenie, że one je połykają w całości, zamiast gryźć :roll: Czy są jakieś karmy podobne jakościowo, które miałyby większe krokiety?

Spróbuj im najpierw podawać jedzenie z karmnika spowalniającego spożywanie pokarmu albo miski typu slow feed. Może się po prostu za bardzo rzucają i chcą zjeść jak najwięcej? A jeśli to nie pomoże, to Purizon ma nieco większe krokiety.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 04, 2021 22:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzień dobry! :)

Przychodzę z pytaniem o mokre karmy dla kociaków. Kitka początkowo dostawała Animondę Carny Kitten, później zamówiliśmy Mac'sa i teraz na zmianę dojada kończące się zapasy Animondy na przemian z Mac'sem, który smakuje jej nieporównywalnie bardziej. Puszki nam się kończą, a bardzo ciężko gdziekolwiek znaleźć na stanie, więc tutaj moje pytanie, czy istnieją jakieś dobre alternatywy? Zależy mi na puszkach 400g. Patrzyłam na przykład na GranataPet, ale nie widzę na Zooplusie wersji dla kociaków, nie ma takiej w ogóle? Czy 4-5 miesięczna kitka może dostać zwykłą puszkę GranataPet czy jednak wskazane są wersje karm typowo kitten? Zainteresował mnie też Wild Freedom kitten, ale oni mają chyba tylko puszki 200g. Jest coś do polecenia w wersji kitten, ale 400g?

Pozdrawiamy z Loczką :)
Obrazek

erteim

 
Posty: 3
Od: Śro paź 07, 2020 9:22

Post » Wto sty 05, 2021 6:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

erteim pisze:GranataPet, ale nie widzę na Zooplusie wersji dla kociaków, nie ma takiej w ogóle? Czy 4-5 miesięczna kitka może dostać zwykłą puszkę GranataPet czy jednak wskazane są wersje karm typowo kitten?

Wiele dobrych jakościowo karm nie ma wersji kitten, gdyż nie są one konieczne. Młodzik może dostawać to samo, co kot dorosły.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob sty 09, 2021 9:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Granatapet ma jeden smak kitten drób. Polecam karmę Gussto jest bez podziału na wiek 9 smaków do wyboru. Catz fienfood też jest bez podziału, Natural Trail, Power of nature.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob sty 09, 2021 12:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dobrze wiedzieć z tą karmą dla kociaków, bo ja zawsze mam z nią zagwozdkę dla Staśka miałam problem, ale on był jeden więc jakieś kitten mu znalazłam, a teraz dwóch gagatków w różnym wieku i jest troszkę bardziej skomplikowane. Bo jedzą z jednej miski, więc musi być dobre dla jednego i drugiego :lol: Nawet jak na początku grzecznie ze swoich jedzą to potem i tak jeden drugiemu zagląda i wyjada. Najczęściej Młody wszystko na koniec czyści.
O dziwo suchą, którą mają w ramach przekąsek, jedzą zgodnie z zaleceniami, pomimo iż mają ją w jednym stojaku z dwoma miskami, to każdy wie, która jest jego :lol:
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Czw sty 14, 2021 21:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Była kiedyś wtopa z karmami Animondy (carny, mokra) w których stwierdzono kawałki tworzywa sztucznego i kilka osób tutaj spotkało się z tym, natomiast dziś dostałem partię karmy Wild Freedom (z zooplusa), mokry kurczak w opakowaniach 200gr i co widzę ?

Obrazek

Obrazek

Nawet nie wiem co to jest, z pewnością nie zbrylony kawałek tłuszczu, raczej przypomina mi to zlepek odchodów ptasich albo jakby grudka tynku.
Co z tym zrobić poza złożeniem reklamacji ? Może warto to gdzieś dać do zbadania bo cholera wie co tam pakują do puszek...

P/S zamieszczam miniaturki z odnośnikami do zdjęć hi-res na postimage

jakby co to partia DE03361000213 z data ważności 13.02.2023 B1-251
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Sob sty 16, 2021 13:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

color1 pisze:Była kiedyś wtopa z karmami Animondy (carny, mokra) w których stwierdzono kawałki tworzywa sztucznego i kilka osób tutaj spotkało się z tym, natomiast dziś dostałem partię karmy Wild Freedom (z zooplusa), mokry kurczak w opakowaniach 200gr i co widzę ?

Obrazek

Obrazek

Nawet nie wiem co to jest, z pewnością nie zbrylony kawałek tłuszczu, raczej przypomina mi to zlepek odchodów ptasich albo jakby grudka tynku.
Co z tym zrobić poza złożeniem reklamacji ? Może warto to gdzieś dać do zbadania bo cholera wie co tam pakują do puszek...

P/S zamieszczam miniaturki z odnośnikami do zdjęć hi-res na postimage

jakby co to partia DE03361000213 z data ważności 13.02.2023 B1-251


Może to, niedokładnie wymieszany suplement? (np. skorupki jaj). Jakby nie było kotom bym nie dała :evil: Reklamacja uzasadniona.

Czy to normalne, że 5-kg kot zjada 20-25 dag. mięsa + 10 - 15 dag. karmy + suche + pastę miamora na dobę???. Nie codziennie ale w ciągu ostatnich 2 tygodni miały takie wilcze apetyty 3 razy. Bankructwo mi grozi :(
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob sty 16, 2021 13:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

https://allegro.pl/oferta/as-mrozone-mi ... fdf40ee49d

Proszę o opinie :) . Zastanawiam się nad zakupem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob sty 16, 2021 13:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ewkkrem pisze:https://allegro.pl/oferta/as-mrozone-mieso-wolowe-wolowina-10-kg-barf-8548515083?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NGI5M2Q4ZTUtYzQ1Zi00M2RiLWE3YzktNjYxZGJjOGMxMTcyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4c0a6399-0f65-4acc-aac3-25fdf40ee49d

Proszę o opinie :) . Zastanawiam się nad zakupem.


nie kupuj -nie wiadomo co tam jest w środku
https://allegro.pl/oferta/as-mrozone-mi ... fdf40ee49d
Skład: 100% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym mięso wołowe 30%)

czyli tylko 30 procent to jest mięso wołowe , a 70% nie wiadomo co


i nie wiadomo w jakim stanie było przed zamrożeniem

kto to produkuje i gdzie? sprawdzałaś? bo mi nic w googlach nie wyrzuca o producencie AS BARF

Nie dałabym swoim psom.
No i 60 zł za 10 kg -to żaden szał, ani oszczędność, biorąc pod uwagę , że nie wiesz co jest w składzie. Taniej byłoby po prostu kupić kawałek surowej wołowiny gulaszowej, trochę podrobów, trochę tego i owego w mięsnym, i zamrozić.


Jak już musisz kupić gotowe mrożone (nie masz czasu iśc do sklepu i mrozić)to kup produkt firmy, która jest namierzalna np Primex http://karmaexpress.pl/dieta-barf/1199- ... kota-.html
ten produkt z linka jest niedostępny już, ale chodzi mi o przykład firmy i opisu
ale to i tak w razie awarii - nie nadaje się na codzienne żywienie psa/kota

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob sty 16, 2021 14:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:
ewkkrem pisze:https://allegro.pl/oferta/as-mrozone-mieso-wolowe-wolowina-10-kg-barf-8548515083?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NGI5M2Q4ZTUtYzQ1Zi00M2RiLWE3YzktNjYxZGJjOGMxMTcyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4c0a6399-0f65-4acc-aac3-25fdf40ee49d

Proszę o opinie :) . Zastanawiam się nad zakupem.


nie kupuj -nie wiadomo co tam jest w środku
https://allegro.pl/oferta/as-mrozone-mi ... fdf40ee49d
Skład: 100% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym mięso wołowe 30%)

czyli tylko 30 procent to jest mięso wołowe , a 70% nie wiadomo co


i nie wiadomo w jakim stanie było przed zamrożeniem

kto to produkuje i gdzie? sprawdzałaś? bo mi nic w googlach nie wyrzuca o producencie AS BARF

Nie dałabym swoim psom.
No i 60 zł za 10 kg -to żaden szał, ani oszczędność, biorąc pod uwagę , że nie wiesz co jest w składzie. Taniej byłoby po prostu kupić kawałek surowej wołowiny gulaszowej, trochę podrobów, trochę tego i owego w mięsnym, i zamrozić.


Jak już musisz kupić gotowe mrożone (nie masz czasu iśc do sklepu i mrozić)to kup produkt firmy, która jest namierzalna np Primex http://karmaexpress.pl/dieta-barf/1199- ... kota-.html
ten produkt z linka jest niedostępny już, ale chodzi mi o przykład firmy i opisu
ale to i tak w razie awarii - nie nadaje się na codzienne żywienie psa/kota

Dzięki za rekomendację. Ja tak z lenistwa pytałam, bo opcja całkiem fajna. Porcje po 200g i ... byłoby "z głowy" :twisted: Poza tym, moje jedzą mięcho z rozkoszą pod warunkiem, że nie ma w nim żadnych suplementów :( . No i ... nie może być mielone - muszę kroić :placz: Myślałam, że może w tym kupnym barfie to może coś dodają na apetyt :mrgreen:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Justinzewaw i 231 gości